کاربردها و خواص سنگ فیروزه که بهتر است بدانید

mod-Brillanten-274598723495923007فیروزه که به زبان لاتین ترکوئیز (turquise) می باشد به معنای سنگ ترکی است، علت این معنا به دلیل این بوده است که برای فروش در اروپا از ترکیه به اروپا برده می شد. البته این بدان علت است که در ایام گذشته صادرات ایران و سایر ملل شرق از راه ترکیه به اروپا صورت می گرفته است و تصور همگان بر این بوده است که این کانی از ترکیه استخراج می شود.
رنگ فیروزه ، آبی می باشد که البته رنگ آبی خالص آن بسیار کمیاب می باشد و به‌ همین‌ دلیل‌ نوع‌ صاف‌ و صیقلی‌ آن‌ بسیار با ارزش‌ و گران‌ است. به طور کلی می توان گفت که فیروزه یک کانی خود رنگ می باشد، یعنی رنگ آن متعلق به ترکیب شیمیایی آن است.  اساسا سنگ فیروزه با ناخالصی های رگه مانند قهوه ای و خاکستری تیره یا سیاه دیده می شود.به این نوع فیروزه ، فیروزه های شجر گفته می شود.
سنگ فیروزه در ایران جایگاه خاصی دارد و در بازار جواهر ایران بسیار پر طرفدار می باشد. گفتنی است که در بازار ایران‌ دو نوع‌ فیروزه‌ پرطرفدار است.یکی فیروزه نیشابور و دیگری فیروزه دامغان. فیروزه‌ نیشابور از بهترین‌ نوع‌ و همچنین گران‌ترین فیروزه ها می باشد.
در فرهنگ دینی ما، از دیرباز داشتن انگشتری با نگین فیروزه توصیه شده است.

خواص سنگ فیروزه

استفاده از خواص سنگ فیروزه برای تقویت قلب و چشم، چشم زخم، محافظت در برابر حوادث و بلایا، از بین برنده ترس، استرس و افسردگی، ایجاد شادی و خوش شانسی، رونق کسب و کار

خواص سنگ فیروزه و درمان بیماری ها

یکی از خواص سنگ فیروزه تقویت قلب، دستگاه تنفسی، چشم ها، گردش خون، گلو، معده و کبد می باشد. در صورتی که فرد بیمار باشد و یا اتفاق ناخوشایندی برایش در شرف وقوع باشد، رنگ فیروزه عوض می شود، گاه در راه مراقبت از فرد و به خاطر مراقبت از وی ترک بر می دارد.

سایر خواص سنگ فیروزه این است که به عوارض عملکردهای نادرست کبد و غدد کمک میکند. چشمها را نیرو میبخشد و بر علیه بیماریهای چشم و اصلاح گردش خون مؤثر است. درد گلو، التهابات ریوی و بیماریهای دستگاه تنفس را درمان میکند. در برابر افسردگیها مفید است و قلب را تقویت میکند.

mod-Brillanten-274598723495923004

از خواص سنگ فیروزه میتوان گفت که برای همه بیماریهایی که بر اثر کمبود مواد غذایی و تغذیه بد ایجاد میشوند مانند آناروکسی (بیماری که بر اثر نخوردن غذای کافی و کمبود مواد غذایی ایجاد میشود) به کار میرود. معمولاً هنگام پارگی رباطها و تاندول ها، جریان خون را در بافتهای عضلانی زیادتر میکند. همچنین به خاطر درخشش آن شادی آور است و اثر سودمندی بر روی کمبود اکسیژن، مسمومیت خونی و استرس دارد.

سنگ فیروزه کمک مؤثری به درمان نواحی از بدن که تحت هجوم ویروسها و باکتریها هستند یا نواحی آلوده می کند. گفته شده است که فیروزه از عملکرد و شفابخشی بیکران خود آگاهی ندارد! همچنین دارای اهمیت زیادی است که بدانید در کاربرد این کانی چنانچه رنگ خود را از دست بدهد و یا خرد شود، تمام نیرویش را از دست میدهد.

یکی دیگر از خواص سنگ فیروزه این است که، کانی توانمند و حامی افراد است. به ویژه فرض شده است که اسب و سوارکار را از سقوط ناگهانی در امان نگه میدارد. همچنین در زمان مسافرت از شخص حمایت میکند. فیروزه باعث شادی و نشاط در افراد غمگین و افسرده میشود و به آنها نیروی لازم برای به انجام رساندن کارهای سخت را با ظرافت و چابکی منتقل میکند.

افزایش اعتماد به نفس یکی دیگر از خواص سنگ فیروزه می باشد که جرأت لازم برای بیان استدلال هایمان را به طور مختصر و با اطمینان خاطر در کنفرانس ها در ما ایجاد میکند. شخص را در برابر خواب های آشفته و کابوسها حمایت میکند. نیرو و ارتعاشات منفی، مضر و آشفته را از ما دور می کند و حتی میتواند جذب کننده نیروهای مثبت باشد. فیروزه مخصوص چاکرای گردن و گلو (چاکرای پنجم) است.

mod-Brillanten-274598723495923006

خواص سنگ فیروزه برای بدن
خاصیت سنگ فیروزه این است که مفرح معده می باشد. برای سردرد بسیار مفید است . استفاده از سرمه آن برای چشمها بسیار مفید بوده و آن را تقویت می نماید . کسانی که در شب دید خود را از دست می دهند ، استفاده از سرمه سنگ فیروزه آنان را درمان می کند . اگر مردمک سفید شده و یا هر مورد دیگری در چشم باشد آن را درمان می کند .

درمان بادفتق، درد ریح ، جنون ، درد اعضاء و بسیاری از بیماریهای داخلی از جمله خواص سنگ فیروزه است. اگر کشته آن با شهد استفاده گردد ،سنگ فیروزه صرع را درمان ، سنگ کلیه را خارج و بیماریهای طحال را درمان می نماید . یک گرم کشته آن همراه با شراب برای نیش مار و هرگونه مسمومیت ، پادزهر می باشد . برای دیگر جانوران موذی و دور کردن سم آنها نیم گرم کافی است.

فواید سنگ فیروزه,خواص سنگ فیروزه,انگشتر فیروزه

یکی از خواص سنگ فیروزه آرامش بخشی روح و روان است

خواص سنگ فیروزه برای روح و روان
استفاده از انگشتر فیروزه به قلب آرامش می دهد ، خوف و وحشت را از آدمی دور می سازد ، دشمنان را دور و آدمی را بر آنها غالب می سازد ، انسان را در مقابل حوادث برق حفاظت کرده و نمی گذارد که آدمی در آب غرق گردد ، جانوران موذی و گزنده را دور می سازد و نمی گذارد که آنها به آدمی آسیب برسانند .

mod-Brillanten-274598723495923009

اول ماه جدید زمانی که به ماه نگاه کردید، به سنگ فیروزه بنگرید، برکت و دولت برای شخص آورده و او را بی نیاز می نماید. استفاده از آبی رنگ آن مفیدتر است. از دیگر خواص سنگ فیروزه برای زن حامله مفید و محافظ است. از فواید سنگ فیروزه این است که در آدمی احساس محبت، عشق، علم و هنر را ترقی می دهد و برای ترقی در علم و هنر بسیار مفید می باشد. قلب و چشم را تقویت می نماید.

از جمله خواص سنگ فیروزه این است که به همراه هر کسی که باشد، از برق گرفتگی، غرق شدن، نیش جانوران موذی ، نظر بد و قتل و کشته شدن در امان است و محفوظ می ماند، با کسانی که مزاج بادی دارند موافق می باشد . فیروزه در اثر تغییرات هوا زمانی درخشنده و زمانی تار و مکدر می گردد.

سنگ فیروزه خواص,خاصیت سنگ فیروزه,درباره سنگ فیروزه

از خواص سنگ فیروزه این است که در آدمی احساس محبت،علم و هنر را ترقی می دهد

خواص معنوی سنگ فیروزه
برای پی بردنم به خواص سنگ فیروزه از نظر معنوی می توان به روایتهای زیر استناد نمود:

در کتاب علامه مجلسی روایت از رسول اکرم(صل الله علیه و آله وسلم): هر کس فیروزه را در روز یک بار نگاه کند پنج بار در بهشت به رویش باز می شود.

دومین روایت : اولین هدیه ای که خداوند به رسول اکرم(ص) در غار حراء داد، سنگ فیروزه بود و از طریق جبرئیل به ایشان داده شده است.

حضرت امام صادق (علیه السلام) در مورد خواص سنگ فیروزه می فرماید فقیر نمی شود دستی که انگشتر فیروزه در آن باشد و نیز رسول خدا می فرماید خداوند دستی که درآن انگشتر فیروزه باشد را محروم بر نمی گرداند.

mod-Brillanten-274598723495923008
همچنین در مورد خواص سنگ فیروزه در برخی روایات آمده است که:
الف) باعث بى نیازى و دورى فقر مى گردد.
ب) جهت ایجاد فرزند مؤثر است.
ج) در استجابت دعا مؤثر است.
د) عامل فتح و پیروزى است.
هـ) دور گرداننده دردها از دیدگان است.
و) موجب گشایش سینه مى گردد.
ز) قوت دل را زیاد مى کند.
ح) باعث برآورده شدن حاجات مى شود.

یکى از خادمان امام هادى (علیه السلام) از آن حضرت جهت زیارت على بن موسى الرضا اجازه سفر به سرزمین طوس گرفت. حضرت به او فرمودند: انگشترى با نگین عقیق زرد به همراه داشته باش که بر روى آن حک شده باشد «ماشاءالله لاقوه الا بالله استغفرالله» و بر آن سوى نگین «محمد و على» حک کن.

خادم مى گوید: از نزد امام بیرون شدم و انگشترى را طبق دستور امام تهیه کردم و مجدداً براى خداحافظى به حضور امام رفتم. فرمودند: انگشترى دیگر با نگین سنگ فیروزه باید همراهت نمایى که در بین طوس و نیشابور شیرى با تو روبه رو مى شود و قافله را از راه رفتن باز می دارد، به سوى آن شیر رفته و انگشتر را نشانش مى دهى، به او بگومولاى من مى گوید از راه کنار برو. بعد اضافه کرد، باید نقش روى انگشتر الملک لله و سمت دیگر آن «الملک لله الواحد القهار» باشد که انگشتر حضرت على (علیه السلام) این نقش را داشته است. که آن سپرى در برابر درندگان و عامل پیروزى در جنگهاست.

خواص فیزیکی سنگ فیروزه
از بزرگترین خواص سنگ فیروزه این است که بیش از صد هزار رنگ آبی و سبز دارد.
هرگز دو عدد سنگ سنگ فیروزه از نظر نوع و رنگ مثل هم وجود ندارد و مثل اثر انگشت می باشد. سنگ فیروزه زنده می باشد. و مثل انسان از اکسیژن هوا استفاده می کند.

مواد تشکیل دهنده فیروزه آلومینیم، مس، منگنز، اکسید آهن و آب می باشد. از نظر نوع ارزش در کشورهای آسیایی همچون کشورهای پاکستان- افغانستان- هندوستان به نام سنگ مهر و محبت شناخته می شود. و در کشورهای عربی (اطراف خلیج فارس) عزیز ترین چیزی است که با پول شاه مقیاس نمی شود . از قدیم الایام سنگ فیروزه به عنوان سنگ چشم زخم نیز مطرح بوده است.

از نظر مردم سوئد افراد می توانند در محیط خود دیدگاه اشخاص مقابل خود را بسنجند به این طریق که شخصی پیدا می شود و به شخصی که از  سنگ فیروزه استفاده می کند می گوید چقدر سنگ زشتی؟ چرا بهتر ازآن را نخریدی؟ و شخص دیگر می گوید چقدر سنگ زیبایی نامش چیست؟ و خواص سنگ فیروزه چیست.

mod-Brillanten-274598723495923005
فیروزه در مقابل سه چیز عکس العمل نشان می دهد که هرگز نباید با آنها تماس پیدا کند. روغن، کرم، ادکلن.

در کشور سوئد برای تشخیص میزان خلوص سنگ فیروزه آزمایش کوچکی انجام داده اند.  سنگ فیروزه را در داخل یک گلدان قرار داده و از ماسه کنار دریا یا ماسه رودخانه گلدان را پر کرده و سنگ را در دل آن قرار داده و به مدت دو هفته در طول روز به آن مانند یک گل آب می دهند و اگر سنگ فیروزه اصیل نیشابوری باشد باید به حالت اولیه خود برگردد.

کاربرد سنگ فیروزه

سنگ فیروزه را در حالی که دراز کشیده و در رهایی کامل قرار دارید، بر روی چاکرای مخصوص قرار دهید. ارتعاشات سنگ ها در طی ۲۰ دقیقه عمل میکنند. از خواص سنگ فیروزه این است که بدن را در یک وضعیت رهایی کامل قرار میدهد. استفاده از یک موسیقی دلپذیر از این تجربه بهتر حمایت میکند. بعد از پایان زمان ذکر شده بهتر است چند دقیقه دیگر نیز سنگ در محل خود باقی بماند. لازم است سنگها بعد از استعمال برای چاکراها، در مدت زمان معینی در زیر آب قرار گیرند.

منبع: binabazar.com

 

سایت زر

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!

پربازدیدترین ها
 • دلمه فلفل سبز،طرز تهیه و نکات تغذیه ای آن
 • ترفندهایی برای کنترل ذهن دیگران
 • وقتی دچارآنفولانزای معده شدیم،چکارکنیم؟
 • بارفیکس،باید و نبایدهای آن
 • نشانه های رسیدن زمان زایمان را بشناسید
 • چه عواملی باعث قاعدگی نامنظم می شود؟
 • رازهای ساده خوشبختی
 • آشنایی با خواص اسپرولینا
 • سلولیت را با حرکات یوگا درمان کنید
 • زندگی نامه کیانوش رستمی عضو تیم ملی وزنه‌برداری ایران
 • شناختی بر ازدواج و فرزندان امام زمان علیه السلام
 • استعداد لازم برای بازی در تئاتر
 • اعتیاد چیست و آنچه باید همه ما بدانیم-بخش نخست
 • سشوار کشیدن مو و فوت و فن های جدید آن
 • طرز تهیه ی مارمالاد شلیل
 • بیماری لثه با ۵ بیماری مزمن و خطرناک ارتباط مستقیم دارد!
 • بیماری نقرس و دلائل تغذیه ای آن
 • نوشیدنی های خوشمزه و لاغرکننده
 • راهکارهایی برای مبارزه با بوی بد دهان
 • برخی خواص شگفت انگیز خیار
 • کتاب خود درمانی با آب اثر فریدون باتمانقلیچ
 • چند کیک تولد خوشمزه و زیبای کودک دلبند شما
 • سفر بدون روادید ایرانیان به روسیه تصویب شد
 • سن ازدواج درقلب پایتخت به ۴۰ سال رسید
 • خاصیت جالب لوبیای سفید
 • با عکس نوشته های کافه طنز بخندید
 • طرز تهیه ی اسموتی موز برای کودکان
 • دکوراسیون خود را اینگونه بی نقص کنید
 • از نمد،کهن ترین زیرانداز بخوانید!
 • تشخیص فساد تخم مرغ
 • محبوبترین ها
 • طرز تهیه آش گندم
 • طرز تهیه خورشت باقلا قاتق مخصوص شب عید
 • تهیه پای گوشت به سبک ایتالیایی و نکات مهم پخت آن
 • ۶ سم تخریب کننده پوست
 • تقویت شکم و کمر قبل از بارداری لازم است
 • مصرف قهوه با افزایش ضربان قلب ارتباطی ندارد
 • کوروش کبیر
 • اندیشه به چند شکل تجلی میکند
 • طرز خواباندن نوزاد برای مادران جوان و ناشی
 • چه چیزی جلوی تعلل ورزی مردم را می گیرد؟(۸)
 • پاکسازی موهای زائد صورت با روش خانگی
 • سالاد سیب زمینی دو رنگ ترکیه ای
 • طرز تهیه نسکافه رژیمی
 • گیاه رازیانه علاوه برخواص بسیار،لاغر کننده نیز است
 • ماموگرافی یا غربالگری سرطان سینه چقدرضرورت دارد؟
 • بزرگی کبد،روش شناخت و درمان آن
 • برنامه ریزی موفقیت در بخش ناخودآگاه ذهن!
 • کودکان نباید در ورزش آسیب ببینند
 • راز های پنهان داستان کوتاه
 • هنر عذر خواهی کردن را بیاموزیم
 • عوامل کشنده پیش و پا افتاده!
 • برنامه شماره ۵۹۹ گنج حضور،تفسیر اشعار مولانا
 • فلفل طلایی با خواص طلایی
 • مواد غذایی برای تقویت روحیه!
 • ترفندهای تغذیه ای برای کودکان
 • توصیه های سرآشپز برای تهیه دسر و پودینگ ها
 • کیف های زنانه بوم نقاشی هنرمندان
 • تابستان بهترین فرصت برای ورزش کودکانتان
 • مهارت های زندگی با نوجوان: نوجوان به چه چیزهایی نیاز دارد!(۹)
 • زنان دائماً به وسیله این بیماریها تهدید می شوند
 • تــمامی حقوق محفوظ و مربوط به پـرتال “ زیباخو ” میباشد کپی برداری از مطالب تنها با ذکر مـــنبع مــــجاز مــیباشد.

  طراحی سایت و سئو : پاناب