زیبایی با ماسک های لب کلاژنی

ماسک کلاژن دار لب باعث مرطوب شدن لب ها می شوند، اما در حقیقت باعث بزرگ تر شدن لب نمی شوند

ماسک های کلاژن لب چیست؟

ماسک های کلاژن لب ، معمولا لب های شما را تا ۵ الی ۶ ساعت مرطوب و برجسته نگه می دارند. این ماسک ها از موادی ژل مانند درست شده اند و برای ۱۵ الی ۲۰ دقیقه باید روی لب بمانند. این درمان بدون درد و موقتی است، اما برخی از افراد طرز صحیح استفاده از این ماسک ها را بلد نیستند. ماسک کلاژن دار لب باعث مرطوب شدن لب ها می شوند، اما در حقیقت باعث بزرگ تر شدن لب نمی شوند. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی ماسک های کلاژن لب می پردازیم.

ادعا شده است که ماسک های کلاژن لب ، لب های شما را در عرض ۱۵ الی ۲۰ دقیقه برجسته می کند و این تاثیر تا پنج الی شش ساعت بعد هم ماندگار است. این ماسک لب، غلیظ و ژله مانند است و در قوطی قرار دارد و با موادی فعال نظیر کلاژن، ویتامین، مواد مرطوب کننده و سایر ترکیبات اشباع شده است.

مصرف کنندگان، این ماسک را روی لب چسبانده و برای مدت معینی آن را روی لب قرار می دهند، سپس آن را از روی لب برداشته و دور می اندازند. این ماسک ها نه تنها به مرطوب کردن لب ها کمک می کنند، بلکه باعث برجسته شدن موقت لب هم می شوند و همچون حجم دهنده موقت لب هستند.

این ماسک از مواد زیبایی کره ای و طبق اصول مراقبت از پوست تهیه شده است. ماسک های کلاژن لب در میان هنرمندان غربی، عروس ها و کسانی که می خواستند لب های خود را پیش از قراری مهم زیبا کنند، بسیار مشهور شدند.

ادعا می شود که ماسک های کلاژن لب ، تاثیری برابر با حجم دهندگان دائمی و درمان های بسیار گران قیمت تر دارد و از نظر زمان و هزینه از آن ها مقرون به صرفه تر است. اما آیا واقعا ماسک های لب، طوری که ادعا می کنند مفید هستند؟

افزایش محبوبیت ماسک های کلاژن لب

ماسک های کلاژن لب در ابتدا توجه دنیای زیبایی در غرب را در اوایل ۲۰۱۷ به خود جلب کرد، این اتفاق هنگامی افتاد که آرایشگر معروف، راشل گود من (Rachel Goodman)، تصویری از هنرمند مشهور اِما استون (Emma Stone) که از ماسک لب استفاده کرده بود، را در پیج اینستاگرام خود پست کرد.

استون برای شرکت در جشنواره گلدن گلوب در حال آماده شدن بود و برای آرایش لب از ماسک های زیبایی KNC کاملا طبیعی کلاژن استفاده کرد، سایر هنرمندان نظیر کیم کارداشیان هم از این ماسک ها استفاده می کردند.

KNC مخفف (Kristen Noel Crawley) است که نام مقاله نویس موضوعات مربوط به زیبایی بود و به کمک او ماسک های لب به دنیای غرب معرفی شدند. ماسک های لب کلاژن در بین جامعه کره هم طرفداران زیادی داشت.

ایده ماسک های لب هنگامی که crawley در سفر به توکیو بود، به ذهن او خطور کرد و او سریعا به فکر تولید ماسک های اصلاحی به خصوص برای لب افتاد. در حقیقت در آن زمان، هیچ ماسک لبی که کاملا طبیعی باشد در بازار وجود نداشت. پس crawley تصمیم گرفت که خودش ماسک لبی کاملا طبیعی تولید کند.

پس از گذشت دو سال و آزمایش های فراوان، او ترکیبی از کلاژن، عصاره گیلاس تلخ، اسید هیالورونیک، روغن گل محمدی، ویتامین E، گلیسیرین، آب یونیزه تولید کرد و این گونه شد که این هنرمند، از این ماسک های زیبایی لب قبل از رفتن به جشنواره گلدن گلوب استفاده کرد.

با افزایش رقبا در بازار، ماسک های کلاژن لب به سرعت بین افراد مختلف محبوبیت زیادی پیدا کردند. نه تنها هنرمندان از این ماسک ها استفاده می کردند بلکه عروس ها هم از این ماسک ها به طور عمده استفاده می کردند.

در حقیقت با توجه به گزارشات عروسی در وبسایت پینترست در سال ۲۰۱۷، استفاده از ماسک لب کلاژن در سال گذشته تا ۳۸۸ درصد افزایش داشت و ماسک لب های زیادی تولید شدند! محبوبیت این ماسک ها بین عروس ها گسترش یافت، زیرا این ماسک ها برای کسانی که دنبال زیبا و برجسته تر کردن لب های خود قبل از قرار و روزی مهم بودند مناسب بودند، اما این ماسک ها همچون حجم دهندگان لب و پروتز لب دائمی نیستند.

چگونه باید از ماسک لب استفاده کرد؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که قبل از استعمال ماسک بر روی لب، لب های خود را تمیز کنید. حتی اگر چیزی بر لب هایتان نزده اید، باز هم سریعا لب ها را شسته و مطمئن شوید که هیچ اثری از رژ لب و چیز دیگری که مانع از قرار گرفتن ماسک می شود، روی لب ها نباشد.

اگر لب هایتان خشک و پوسته پوسته شده، قبل از استعمال ماسک کلاژن لب، پوسته ها را تمیز کنید اما به آرامی این کار را انجام دهید زیرا اگر پوست لب باز شود خطراتی را به دنبال دارد. تمیز کردن پوست قبل از استعمال ماسک، مانع از پوسته پوسته شدن لب می شود.

اگر لب های شما خشک و پوسته پوسته هستند، استعمال ماسک لب باعث سوزش لب می شود. پس قبل از استفاده از ماسک، مطمئن شوید که لب هایتان کاملا خوب شده اند. این ماسک ها معمولا در بسته بندی کوچک پلاستیکی قرار دارند.

مراقب باشید که بسته بندی را به طور عمودی باز کنید. آن را از یک طرف باز نکنید زیرا ممکن است در این صورت محتویات آن بیرون بریزند و مطمئنا شما دوست ندارید که این اتفاق بیفتد. بر خلاف سایر ماسک های زیبایی محبوب کره ای که بسیار نازک هستند، ماسک کلاژن بسیار ضخیم و غلیظ است و همچون ژله های رنگی، ژله مانند است.

با این که، این ماسک شکلی شبیه لب دارد اما سایز آن از لب های واقعی شما بزرگ تر است، اما در وسط آن شکافی وجود دارد که می توانید هنگام استفاده از آن، به کمک این ماسک به راحتی نفس بکشید. مطمئن شوید که شکاف ماسک را به اندازه کافی باز کرده اید تا بتوانید راحت ماسک را روی لب بگذارید و به راحتی برای ۱۵ الی ۲۰ نفس بکشید.

پس از باز کردن شکاف ماسک، آن را روی لب قرار دهید و به آرامی آن را روی پوست اطراف لب جای دهید. به علت ضخامت زیاد ماسک، بسیاری از افراد آن را چند بار جا به جا می کنند تا بتوانند به درستی آن را روی لب قرار دهند، پس آن را تا زمانی که به درستی روی لب قرار نگرفته و احساس راحتی با آن نکرده اید، جا به جا کنید.

برخی از افراد از این خاصیت ماسک که سایزی متفاوت ندارد و برای همه افراد یک سایز یکسان دارد، شکایت می کنند و می گویند هیچ گاه نمی توانند با این ماسک ها احساس راحتی کنند. برخی از افراد تجربه استفاده از این ماسک ها را به استفاده از “جلبک دریایی” تشبیه می کنند و می گویند گویی “لب هایشان در ژل غوطه ور شده” است.

هنگامی که این ماسک روی لب هایتان است صحبت نکنید زیرا ممکن است که مقداری از محتویات ماسک به درون دهان شما وارد شود و یا ماسکی که با زحمت روی لب قرار داده اید جا به جا شود. ممکن است حتی احساس سوزش در لب داشته باشید _ مثل زمانی که از برخی برق لب ها استفاده می کنید_ که این احساس سوزش را به کلاژن موجود در لب نسبت می دهند.

یک تایمر تنظیم کنید و ۱۵ الی ۲۰ دقیقه این ماسک را روی لب نگه دارید. بعد از این زمان ماسک را از روی لب بردارید و با بسته بندی و جلدش آن را دور بیندازید (این ماسک دیگر قابل استفاده نیست).

برخی با تاثیرات این ماسک ها موافقند و برخی نیز با تاثیرگذار بودن این ماسک ها مخالفند.

آیا ماسک های کلاژن لب واقعا کاربردی هستند؟

ماسک های کلاژن لب گران قیمت نیست، به علاوه به راحتی قابل استفاده است و استفاده از آن احتیاج به زمان زیادی ندارد. البته اگر ماسک واقعا عمل نکند، هیچ یک از موارد ذکر شده اهمیتی ندارند.

اول از همه به بررسی این که هر یک از مواد تشکیل دهنده این ماسک چه نقشی دارند، می پردازیم. گلیسیرین جذب کننده رطوبت است، پس آب را به خود جذب می کند و در پروسه ای که ویتامین E و سایر روغن ها پوست را مرطوب می کنند، گلیسیرین پوست را هیدراته می کند.

هیالورونیک اسید باعث افزایش شادابی و طراوت پوست شده و کلاژن پروتئین اصلی ساختاری است. کلاژن باعث افزایش حالت کشسانی پوست می شوند و لب ها را برجسته تر نشان می دهند.

متاسفانه هنوز هیچ تحقیقات علمی رسمی روی ماسک های کلاژن لب انجام نگرفته، پس هیچ اثبات یا دلیلی مبنی بر تاثیر گذاری این ماسک ها وجود ندارد. به هر حال، بسیاری از گزارش گران حیطه زیبایی شناسی و سایر کسانی که این ماسک ها را امتحان کرده اند گفته اند که اگر این ماسک ها باعث برجستگی لب نمی شدند، تا این حد قابل توجه و محبوب نبودند.

برخی با تاثیرات این ماسک ها موافقند و برخی نیز با تاثیرگذار بودن این ماسک ها مخالفند. اگر دنبال حجم دهنده لب با ماندگاری بالا می گردید، ماسک لب نمی تواند انتخاب مناسبی باشد. اما هنگامی که صحبت از قدرت مرطوب کردن می شود این ماسک ها کمی متفاوت عمل می کنند.

محتویات این ماسک ها همچون بالم لب و استروئید هستند. این ماسک ها لب را هیدراته می کنند و رطوبت را با کمک گلیسیرین و دیگر مواد فعال، حفظ می کنند. بسیاری از افراد قبل یا بعد از استفاده از رژ لب های مات از ماسک لب استفاده می کنند، زیرا این رژ لب ها باعث خشکی لب می شوند و این ماسک ها تا حدی خاصیت درمانی دارند.

این ماسک ها با مرطوب کردن لب های خشک شده، باعث شاداب تر و برجسته شدن و درخشان شدن لب ها می شوند، حتی اگر واقعا حجم لب را افزایش ندهند. ماسک لب درمان زیبایی جالب، بدون درد و سریعی است که خشکی لب و آسیب دیدگی لب را از بین می برند و لب ها را برای استفاده از رژ لب مات مورد علاقه تان آماده می کند.

این ماسک ها لب های شما را مرطوب می کنند اما در حقیقت حجم لب را به مقدار زیادی افزایش نمی دهند. اگر واقعا به دنبال افزایش حجم و تغییر شکل لب خود هستید، راه حل های مناسب دیگری از جمله پروتز لب، لیفت لب و حجم دهنده لب هم وجود دارند. اگر حس می کنید که به راه حل های دیگری به جز ماسک لب احتیاج دارید، برای اطلاعات بیشتر با یک متخصص زیبایی مشورت کنید.

نظر شما در مورد ماسک های کلاژن لب چیست؟ آیا از این ماسک ها استفاده کرده اید؟ تجربیات و نظرات خود را با دیگر کاربران دکتر سلام به اشتراک بگذارید.

منبع

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!

پربازدیدترین ها
 • نکات مهم در نگهداری روغن های خوراکی
 • مقابله با گرسنگی در طول روز
 • مهارت های زندگی با نوجوان؛دورهم غذا خوردن(۱۰)
 • شرایط ذهنی لاز را برای افزایش بهره وری در کار ایجاد کنید
 • مغز انسان جامد نیست
 • رژیم های لاغری بد چه تاثیری روی بدن میگذارند
 • توصیه های طب سنتی برای لاغری
 • طرز تهیه ی سوپ پاستا و نخود
 • روانشناسی تیپ های مختلف لباس پوشیدن
 • دلائل خشونت درخانواده ها و روش های کنترل آن
 • ۱۰ راهکار برای مبارزه با خستگی بعدازظهر
 • نسخه ای برای افتادگی و شلی شکم بانوان
 • رشته پرتاب نیزه و قوانین ضروری دز بازی و مسابقات بین المللی
 • ضرب المثل؛هر که با نوح نشیند،چه غم از طوفانش
 • قوانین وپیش فرض ها چگونه انسان رادچار کمالگرایی می سازند-بخش پنجم
 • اضطراب اجتماعی و الگوی تفکر فاجعه نمایی!(19)
 • چه چیزی جلوی رفتار جسورانه ما را میگیرد؟-بخش پنجم
 • چندتمرین موثر یوگا برای درمان استرس و اضطراب
 • طرز تهیه بیسکویت مغزدار نوتلا
 • خود زشت پنداری : چطوری افکارمان را به تعویق اندازیم (۱۴)
 • رباتی که میتواند ذهن را بخواند!!
 • با جشن تیرگان آشنا شوید!
 • تمرکز ذهنی و تمرکز بدنی در هنگام تغذیه
 • ۵ استراتژی قدرتمند که کمک می کند به هر هدفی دست یابید
 • روش هایی برای درمان حواس پرتی
 • طرز تهیه اشکنه گوجه سبز خوشمزه
 • رژیم های غذایی همراه با قوانین رژیمی سخت گیرانه-بخش پنجم
 • بهترین و بدترین راه های پخت ماهی
 • آموزش گام به گام تهیه ساندویج هات داگ با ژامبون تنوری
 • مهارت سخنرانی خود را اینگونه افزایش دهید
 • محبوبترین ها
 • خصلت های بوجود آورنده کمالگرایی-بخش چهارم
 • تمرینات کاردیو لازمه سلامت قلب است!
 • پرفروش ترین برند نوشیدنی های انرژی زا
 • درمان به تحلیل رفتن لثه ها
 • بوی عطر و ادکلن خود را با این اشتباهات خراب نکنید
 • علت قانون شکنی موتور سوارها
 • تمرینات ورزشی متناسب با فرم بدنی تان
 • نکاتی برای خوشمزه تر کردن جوجه کباب
 • ایده های ساده و جذاب برای دکوراسیون آشپزخانه
 • بهترین و بدترین غذاها برای دیابتی ها
 • خواص پوست لیمو ترش
 • از بین بردن چربی زیاد شکم با خوردن سیب
 • آیا شرایط و مضرات استفاده از شیشه شیر برای کودک را می دانید؟
 • ارتباط جسورانه؛ چطوری با انتقاد بشکل جسورانه برخورد کنیم!(20)
 • ترس هایی که شادمانی و موفقیت شما را می دزدند!
 • چهل و پنج عامل چاقی و اضافه وزن
 • شرایط بازنشستگی زنان و مردان
 • پ ن پ
 • ۵ گزینه نهایی اکران نوروزی سینماها
 • زنان دائماً به وسیله این بیماریها تهدید می شوند
 • روش دم کردن زعفران
 • روانشناسی عشق و ازدواج: سه جنبه عشق-بخش هفتم
 • بلوغ فکری همسرمان را چگونه تشخیص بدهیم؟
 • راه های زیبایی و جذابیت طبیعی زنان
 • ماهی تن تازه یکی از بهترین منابع تأمین ویتامین D بدن است
 • هنگامی که جامعه به چاقی معتاد می شود!
 • تاریخچه مد لباس ستاره های هالیود
 • هندوانه پخته بخورید
 • مواد غذایی مناسب برای سرما خوردگی
 • اینهم سرنوشت پیشکسوتان هنر!
 • تــمامی حقوق محفوظ و مربوط به پـرتال “ زیباخو ” میباشد کپی برداری از مطالب تنها با ذکر مـــنبع مــــجاز مــیباشد.

  طراحی سایت و سئو : پاناب