تست شخصیت شناسی برای کم طاقتی و نابردباری

psych02630475628475823428423431

تست کم طاقتی و نابردباری
با این تست شخصیت شناسی می توانید میزان طاقت و صبرتان را اندازه بگیرید!

وقتی کم‌طاقت و بی‌حوصله هستید، هر موضوع کوچکی می‌تواند روی اعصاب‌تان راه برود و زندگی را برای‌تان سخت کند. بی‌تابی نه تنها شما را آزار می‌دهد، بلکه دنیا را به کام اطرافیان شما هم تلخ می‌کند چون مدام غر می‌زنید و به زمین و زمان بد و بیراه می‌گویید. در اینجا برای سنجش میزان بی‌طاقتی شما تستی وجود دارد که به شما کمک می‌کند دلیل این ویژگی‌تان را ریشه‌ای‌تر ببینید و برای رفع آن تلاش کنید.

با فردی همکار هستید که به نظر شما سرعت کار کردن  او روی یک پروژه  مشترک در حد لاکپشت است! در این شرایط چه کار می‌کنید؟

سعی می‌کنید تا آنجا که امکان دارد کارها را خودتان برعهده بگیرید.  ذهن‌تان را روی موضوعات دیگر متمرکز می‌کنید. روزی سه‌بار یادآوری می‌کنید که مهلت تحویل پروژه رو به اتمام است.  با عصبانیت سرعت کارتان را افزایش می‌دهید.

با کوهی از فایل‌های طبقه‌بندی نشده روبه‌رو می‌شوید که باید آنها را دسته‌بندی کنید. واکنش شما چگونه است؟

دست به کار می‌شوید. به خودتان یادآوری می‌کنید که بعد از تمام شدن کار چه احساسات خوبی به شما دست می‌دهد.  حداکثر دو ساعت به انجام این کار اختصاص می‌دهید. سپس به کار دیگری مشغول می‌شوید. در حالی‌که به بوروکراسی بد و بیراه می‌گویید، کاغذها را دسته‌بندی می‌کنید.  با عصبانیت و غر غر سراغ فایل‌ها می‌روید. چقدر بد که نمی‌توانید آنها را به‌طور دقیق طبقه‌بندی کنید.
در حال تماشای فیلمی هستید که به نظرتان کسل‌کننده است. حوصله‌تان سر رفته! در این وضعیت چه کار می‌کنید؟

همزمان کتابی به دست می‌گیرید و مشغول خواندن می‌شوید اما حواس‌تان به صفحه تلویزیون هم هست.  وقتی حوصله‌تان سر می‌رود کانال‌ها را عوض می‌کنید.   زیر لب به کارگردان بی‌استعداد بد و بیراه می‌گویید.  کنترل اعصاب‌تان را از دست می‌دهید و به دنبال تماشای برنامه دیگری می‌روید.
با یک چرخ پر از مواد غذایی به سمت صندوق فروشگاه زنجیره‌ای می‌روید که ناگهان با صفی طولانی روبه‌رو می‌شوید. وقتی می‌بینید که باید مدت‌ها معطل شوید، چه کار می‌کنید؟

به وای فای گوشی وصل می‌شوید و خودتان را با شبکه‌های اجتماعی یا بازی موبایل مشغول می‌کنید.  به یکی از دوستان‌تان زنگ می‌زنید.   به فردی که کنار شما ایستاده غر می‌زنید.  با عصبانیت بعضی از کالاهای غیر ضروری را حذف می‌کنید تا به صف اجناس کمتر از ۱۰ عدد ملحق شوید و کارتان زودتر راه بیفتد.
یکی از دوستان‌تان با شما تماس می‌گیرد و از مشکلاتش درددل می‌کند. چه برخوردی دارید؟

ضمن اینکه مشغول اتو کردن لباس‌تان هستید به حرف‌هایش گوش می‌دهید.  ناگهان به مکالمه پایان می‌دهید و موبایل‌تان را خاموش می‌کنید.   به او توصیه می‌کنید در این شرایط چه کار کند و سپس با یک بهانه مکالمه را به پایان می‌رسانید.  وقتی مدام جملاتش را تکرار می‌کند صحبت‌های‌تان را تمام می‌کنید.
مشغول کار روی پروژه‌ای هستید که به مشکل بر می‌خورید. چه واکنشی دارید؟

این بار کارها را به فرد دیگری واگذار می‌کنید.  از افراد تیم‌تان می‌خواهید در مورد مشکل اظهار نظر کنند و پیشنهاد دهند.   به خودتان استراحت می‌دهید و زمانی کار را شروع می‌کنید که احساس می‌کنید برای مقابله با مشکل آمادگی دارید.  پروژه دیگری را شروع می‌کنید.
فرزند شما غر می‌زند که نمی‌خواهد اتاقش را مرتب کند. در این وضعیت چه کار می‌کنید؟

خودتان این کار را انجام می‌دهید.  در مورد معایب تنبلی سخنرانی می‌کنید.   مسئولیت تمیز کردن اتاق را نمی‌پذیرید و اجازه می‌دهید اتاق نامرتب بماند.  عصبانی می‌شوید و کودک را تنبیه می‌کنید.
روز دشواری در پیش دارید. چشم‌انداز شما چگونه است؟

فرصتی پیش آمده که همین حالا بر دشواری‌ها متمرکز شوید.  چالشی است که توانایی‌های شما را به مبارزه می‌طلبد.   اعصاب شما مورد آزمایش قرار می‌گیرد.  پادزهری است که زندگی را از یکنواختی خارج می‌کند.
منتظرید که یکسری اطلاعات حیاتی به دست تان برسد که البته این اطلاعات هنوز آماده نشده‌اند. چه کار می‌کنید؟

فرد مسئول را به ستوه می‌آورید.  فکر می‌کنید زیاد هم مهم نیست، خودتان اطلاعات را جور می‌کنید.   کار دیگری انجام می‌دهید.   مانند اسفند روی آتش بالا و پایین می‌پرید.
برای رسیدن به مقصد چند مسیر پیش رو دارید. کدام را انتخاب می‌کنید؟

قابل اعتماد‌ترین سریع‌ترین   آرام‌ترین  زیباترین
کار کردن با چه نوع افرادی برای‌تان غیر قابل تحمل است؟

افراد مضطرب افراد کم تحرک  افراد قابل پیش بینی   افراد مستبد

به نظر شما مزیت تکنولوژی چیست؟

همیشه می‌توان با دیگران در ارتباط بود.  امکان دسترسی سریع به اطلاعات برای‌تان فراهم می‌شود.   برای حل مشکلات زندگی

راه‌حل‌هایی پیش پای‌تان قرار می‌دهد.  خودتان به تنهایی هم می‌توانید از تمام امکانات آن استفاده کنید.

۲۳۴۵۲۳۴۵
اگر بیشتر پاسخ هایتان ۴ هستید…

در صورتی‌که بیشتر پاسخ‌های‌تان ۴  است، بی‌تابی شما با بی‌اعصابی‌تان در ارتباط است.

نقطه قوت: روح سرکشی دارید که شما را از زندگی یکنواخت دور نگه می‌دارد.

نقطه ضعف: استقامت کمی دارید و ادامه مسیر برای‌تان دشوار است. اگر در محل کار مشکلی برای‌تان پیش بیاید، در گره ترافیکی گرفتار شوید یا مشکل غیر منتظره‌ای جلوی پای‌تان سبز شود، به سرعت از کوره در می‌روید. بهتر است به این حوادث به عنوان چالشی برای سنجش مهارت و هوشیاری‌تان نگاه کنید. ترجیح می‌دهید کارها را به تنهایی پیش ببرید و البته دلتان نمی‌خواهد با ضعف‌های‌تان روبه‌رو شوید. از اعتراف به شکست متنفر هستید. اجازه اشتباه کردن به خودتان نمی‌دهید. شاید دلیلش این است که در کودکی پدر و مادر سختگیر و ایده‌آل گرایی داشته‌اید.

راه‌حل: اگر می‌خواهید عصبانی شوید ولی این بار به نقطه شروع برگردید و موضوع را ریشه‌ای‌تر بررسی کنید. لزومی ندارد که در انجام هر کار از همان بار اول عالی و بدون نقص باشید. گزینه همه یا هیچ را از ذهن‌تان بیرون کنید و صفر و صد نباشید. در این صورت اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتری را تجربه می‌کنید.

اگر بیشتر پاسخ هایتان ۳ هستید…

در صورتی که بیشتر پاسخ‌های شما  ۳   است بی‌تابی شما تحت تاثیر اضطراب‌تان قرار دارد.

نقطه قوت: برای انجام کارها استعداد و توانایی خوبی دارید و می‌دانید چطور از امکانات حداکثر استفاده را داشته باشید.

نقطه ضعف: برای پر کردن خلأ‌های درونی‌تان انرژی زیادی صرف می‌کنید. برای فعال بودن هر کاری را انجام می‌دهید که این موضوع گاهی ممکن است شما را خسته کند. شاید در دوره‌ای از زندگی‌تان احساس کرده‌اید از سوی دیگری ترک شده‌اید یا به افسردگی مبتلا باشید. این احتمال وجود دارد که در سال‌های ابتدایی زندگی حمایت‌های مورد نیاز را دریافت نکرده باشید.

راه‌حل: در تنهایی‌تان دایره روابط‌تان را بازسازی کنید. روی دو یا سه اولویت زندگی متمرکز شوید. تمرین کنید که در یک زمان فقط یک کار را انجام دهید و تمام توجه‌تان را روی آن قرار دهید.

اگر بیشتر پاسخ هایتان ۲ هستید…

در صورتی‌که اکثر پاسخ‌های‌تان  ۲ است کم صبر و طاقت بودن شما با نیازتان به دنبال کردن تازگی‌ها در ارتباط است.

نقطه قوت: تشنه یادگیری هستید و از آموختن خسته نمی‌شوید.

نقطه ضعف: انرژی شما پراکنده است. خودتان را درگیر مسائل نمی‌کنید. هیجانات تازه، ارتباطات جدید و فرصت‌های بکر تمام چیزی است که شما را هیجان‌زده می‌کند. ترجیح می‌دهید به جای درجا زدن در جایگاه فعلی سفر ماجراجویانه‌ای داشته باشید. این نوع از کم طاقتی حالتی است که سبب می‌شود در همه موقعیت‌ها مانند فنری باشید که هر لحظه می‌خواهد از جا در برود. البته ممکن است این حالت‌ها بیانگر این باشد که دچار تشویش هستید یا در گذشته غم زیادی را پشت سر گذاشته‌اید.

راه‌حل: از این شاخه به آن شاخه رفتن دست بکشید. هدف‌هایی در زندگی‌تان تعیین کنید که قابل دستیابی بوده و با توانایی‌های شما هماهنگی داشته باشند. از خودتان بپرسید عمیق‌ترین خواسته‌تان در زندگی چیست. سپس برای رسیدن به آن تلاش کنید.

اگر بیشتر پاسخ هایتان  ۱ هستید…

در صورتی‌که بیشتر پاسخ‌های شما  ۱   است کم‌طاقتی شما با احساس نیاز به کنترل شرایط در ارتباط است.

نقطه قوت: انرژی خوبی دارید که به دیگران سرایت می‌کند. برای مقابله با مشکلات بزرگ جراتمند هستید.

نقطه ضعف: ممکن است گاهی اوقات انعطاف‌پذیری کمی از خودتان نشان دهید و کله شق و لجوج شوید. فکر می‌کنید محول کردن کارها به دیگران وقت و کیفیت کارها را کم می‌کند. این موضوع می‌تواند به کمبود اعتماد به نفس شما مربوط یا در ایده‌آل‌گرایی شما ریشه داشته باشد. به دیگران فرصت اظهار نظر نمی‌دهید و می‌خواهید خودتان بیشتر مرکز توجه باشید.

راه‌حل: احساسات دیگران را در نظر بگیرید و نیاز خودتان به پیشرو بودن را کنترل کنید. اجازه دهید دیگران خودشان باشند. این موضوع به بهبود ارتباط شما با اطرافیان‌تان کمک می‌کند.

کم‌طاقت‌ها شیرینی نخورند!

اگر جزو افرادی هستید که به کم‌طاقتی شهرت دارید و بیشتر مواقع این موضوع شما را عصبانی و ناراحت می‌کند، توصیه می‌شود مصرف زیاد مواد شیرین را به حداقل برسانید. مصرف زیاد مواد شیرین باعث خواب‌آلودگی، کم‌طاقتی و بی‌حوصلگی می‌شود و ولع افراد را نسبت به مصرف مواد قندی افزایش می‌دهد، بنابراین توصیه می‌شود مصرف انواع شیرینی، کیک، آب‌نبات، نوشابه یا آبمیوه‌های شیرین شده را به حداقل برسانید و به جای آن بیشتر سراغ خوراکی‌هایی مانند انجیر، انگور، پرتقال، زغال اخته، زردآلو، سیب، شاتوت، توت فرنگی و خرما بروید که در بهبود عملکرد مغز و سلامت کلی شما تاثیرگذار هستند.

چطور کم‌طاقتی را مدیریت کنید

هر وقت احساس کردید در آستانه بی‌تاب شدن هستید و از آستانه صبر و تحمل‌تان به سر رسیده، این توصیه‌ها را دنبال کنید:

– نفس عمیق بکشید. آهسته تنفس کنید و تا عدد ۱۰ بشمرید. انجام این کار به شما کمک می‌کند ضربان قلب‌تان پایین بیاید، بدن‌تان آرام شود و از لحاظ روحی از مشکل پیش آمده فاصله بگیرید.

– کم‌طاقتی می‌تواند سبب انقباض عضلات شما شود. از این رو به‌طور خودآگاه روی آرام سازی بدن‌تان تاکید کنید.

– عواطف و احساسات‌تان را تحت کنترل داشته باشید. یادتان باشد که در مورد رفتارتان در شرایط مختلف حق انتخاب دارید. می‌توانید صبر و بردباری را انتخاب کنید. این انتخاب شماست که کم‌طاقت باشید یا صبور و آرام.

مجله زندگی ایده آل – میترا مهرزاد

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!

پربازدیدترین ها
 • درد عضلات یا میالژی Myalgia را چگونه درمان کنیم؟
 • برنامه هایی برای متوقف کردن جریان نگرانی
 • علائم زخم معده و روش های درمان
 • عوامل ایجاد کننده کابوس های شبانه در کودکان
 • درمان های خانگی کهیر
 • نکاتی برای خوشمزه تر کردن غذاهایتان
 • کلکسیون جذاب کفش های جنیفر لوپز
 • تفسیر دیوان شمس و غزلیات حضرت مولانا(گنج حضور)-برنامه شماره ۶۲۰
 • هنگام کمبود خواب،ورزش نکنید!
 • پیشگیری از پوکی استخوان با تمرینات بدنسازی
 • طرزتهیه اناربیج غذای گیلانی خوشمزه
 • برنامه شماره ۶۷۷ گنج حضور
 • آشنایی با رشته های وگرایش های روانشناسی
 • ۹ ماده غذایی کاهنده استرس
 • قصه سه مرد چاق(۱)
 • خاصیت درمانی سیب پخته
 • خود زشت پنداری : چطوری افکارمان را به تعویق اندازیم (۱۴)
 • ایمپلنت های دندانی( implant )چه موقعی مناسب است؟
 • دونالد ترامپ انتخاب توده های خشمگین و ناراضی!
 • گیاهان تسکین دهنده و درمان کننده درد مفاصل
 • تولید بافت های بدن انسان بوسیله چاپگرهای سه بعدی
 • تحصیلات دانشگاه میتواند عاملی برای استرس باشد
 • تعریف دین و اصطلاحات مرتبط با این دین
 • شلختگی و تنبلی در دوره نوجوانی
 • افراد دیابتی و چاق، حتماً مراقب کربوهیدرات های بد باشند!
 • نکات طلایی در روابط زناشویی
 • خوردن با دست از آدابِ غذا خوردن در هند به شمار می‌آید
 • راههای تناسب اندام در فصل پاییز
 • تسلیم، یا رخصت به اراده خداوند
 • زندگینامه نظامی گنجوی
 • محبوبترین ها
 • طرز تهیه سالاد چربی سوز و مقوی
 • موقعیت های خطر برای تقویت عزت نفس ضعیف!(۸)
 • جلوگیری از پوکی استخوان
 • بدون کراوات و پاپیون هم میتوان شیک به نظر رسید
 • ماه‌های آخرعمر حضرت رسول اکرم( ص)
 • مطالبی پیرامون جدا کردن اتاق کودکان
 • مار ی که درمان کننده بیماری لاعلاج کلیه است
 • عوامل مختلفی که باید در دفتر یادداشت لاغری بنویسید
 • شخصیت‌های کارتونی در بشقاب غذای کودکان
 • ترکیب مواد غذایی با همدیگر و تولید خواص شگفت انگیز جدید
 • خواص درمانی شگفت انگیز انبه و آب انبه
 • ترس از ارتفاع یا بلندی هراسی
 • در انجام حرکات شکمی مواظب این خطاها باشید
 • لذت از دویدن با رعایت برخی نکات
 • ماست های طعم دار و غیر طعم دار چه تفاوتی دارند!
 • ستاره های فقیر دیروز!
 • روغن زیتون و کنجد را برای سرخ کردن نیستند!
 • اندر حکایت آتش حرص و حسد آدمی
 • آشنایی با گیاهان ضد درد و طرز استفاده آنها
 • میزان ورزش مجاز هر روز به سن و آمادگی بدنی بستگی دارد
 • علائم و هشدارهای ریه را بشناسید
 • طرزتهیه مسقطی یا راحت الحلقوم مخصوص عید
 • طرز تهیه سوپ ترکیه کسمه kesme
 • آیا خود بیگانگی دردمشترک امروز شهرهای بزرگ کشورمان شده است؟
 • عکس نوشته های جالب و خنده دار جدید- ترول های خفن و باحال
 • موانع و محدودیت های خود را کنار بزن-بخش سوم
 • گام های معالجه افسردگی: خواب شبانه راحت(16)
 • اعتیاد چیست و آنچه باید همه ما بدانیم-بخش نخست
 • معرفی برند «تیفانی اند کو»؛ کلکسیون جواهرات
 • روش هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع سیر
 • تــمامی حقوق محفوظ و مربوط به پـرتال “ زیباخو ” میباشد کپی برداری از مطالب تنها با ذکر مـــنبع مــــجاز مــیباشد.

  طراحی سایت و سئو : پاناب