بیوگرافی سعید معروف

sport298475927349572934006

سعید معروف متولد ۲۸ مهر ۱۳۶۴ در ارومیه است

ناگفته هایی از زندگی سعید معروف (+تصاویر)
سعید معروف شخصیت خاصی دارد و در همان نگاه اول می‌شود حدس زد با بقیه متفاوت است. زیاد اهل جار و جنجال نیست اما اگر پایش بیفتد شهر را به هم می‌ریزد.میرسعید معروف دوستان زیادی ندارد اما ما موفق شدیم با یکی از دوستان نزدیکش صحبت کنیم و او از زندگی‌اش به ما نکته‌هایی گفت که تا به حال کسی از آنها چیزی نمی‌دانست؛ پس اگر دوست دارید آقای خاص ورزش ایران را بشناسید، این مطلب را بخوانید.

سعید معروف عاشق بارسلونا و پلی‌استیشن است
سعید معروف، بیشتر فوتبال خارجی تماشا می‌کند و از طرفداران پروپاقرص تیم فوتبال بارسلوناست. چون به بازی‌های رایانه‌ای هم علاقه دارد، بخشی از اوقات فراغتش را هم با بازی با کنسول‌های مختلف می‌گذراند. معمولا فوتبال بازی می‌کند و با بارسلونا حریفان را درهم می‌کوبد! سعید معروف البته اهل کتاب هم هست و بخش زیادی از اوقات فراغتش را هم به کتاب خواندن اختصاص می‌دهد.

پدرش دوست داشت دکترای فیزیک هسته‌ای بگیرد
سعید معروف به دلیل شرایطی که دارد برای ناهار و شام بیشتر سراغ رستوران می‌رود. البته خودش عاشق قورمه سبزی و ‌آش رشته‌ای است که مادرش درست می‌کند. دایی‌های سعید کمک ویژه‌ای به والیبالیست شدن او کرده اند. درواقع دایی کوچکش که بازیکن فولاد ارومیه بود، باعث شد تا او بتواند در والیبال بهتر پیشرفت کند. سعید معروف در کل به دایی‌های خود ارادت ویژه‌ای دارد.

خودش می‌گوید، مادرش خیلی درباره والیبال و نحوه بازی‌اش با او بحث نمی‌کند اما اگر سرویس خراب کند، مادر او را سرزنش خواهد کرد. اما سعید با شنیدن صدای مادر پای تلفن حسابی شارژ می‌شود. اگرچه پدرش دوست داشته که پسر دکترای فیزیک هسته‌ای بگیرد، اما از اینکه سعید اکنون بهترین بازیکنان دنیا شده، خیلی خوشحال است.

سعید معروف در سال ۱۳۸۰ وارد تیم ملی والیبال نوجوانان شد

سفر فیلیپین را هرگز فراموش نمی‌کند
بدترین خاطرات ورزشی سعید معروف مصدومیت شدید از ناحیه مچ پا در بازی‌های جوانان جهان و ۲۴ ساعت تب ۴۰ درجه در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا با تیم پیکان است. الگوی خاصی در ورزش ندارد ولی همواره علی دایی را به عنوان یک ورزشکار تحسین می‌کند. در بین سفر‌هایی که به کشور‌های خارجی داشته است، سفر به فیلیپین را هیچ گاه فراموش نمی‌کند! چرا که در آن سفر یک بیماری و حتی قایق‌سواری را نیز تجربه کرده است. سعید معروف تلاش می‌کند وارد هر کاری که می‌شود بهترین باشد.

sport298475927349572934007

اوقات فراغت کمی دارد اما اگر وقت کند به استخر می‌رود و شنا می‌کند

آرزوی سعید معروف، رفتن به خانه خداست
اوقات فراغت کمی دارد اما اگر وقت کند به استخر می‌رود و شنا می‌کند.سعید معروف خیلی اهل سینما رفتن نیست ولی برنامه‌های تلویزیونی و به‌طور ویژه برنامه‌های ورزشی را نگاه می‌کند. یکی از آرزوهایش زیارت خانه خدا است. دوپینگ سعید معروف در ورزش توکل به خداوند است؛ البته به بیان خودش تلاش می‌کند همواره قبل از مسابقه، اگر شده حتی چند ثانیه با مادرش صحبت کند تا انرژی بگیرد. به گفته خودش صدای مادرش به او آرامش و انرژی می‌دهد. یک خواهر مهربان و یک خواهر‌زاده کوچک هم دارد. خانواده‌دوست است و تلاش می‌کند بیشتر وقتش را با خانواده بگذراند.

سعید معروف اخلاق خیلی خاصی دارد. فوق‌العاده مغرور اما در مجموع با معرفت است. به موسیقی خیلی علاقه دارد و اگر بتواند می‌خواهد یک ساز ایرانی یاد بگیرد. فوتبال ایرانی را زیاد نگاه نمی‌کند اما فوتبال اروپایی‌ها را از دست نمی‌دهد و معتقد است تماشا کردن فوتبال جذاب‌تر از بقیه رشته‌های ورزشی است!

سعید معروف در سال ۱۳۸۴  رسما عضو تیم ملی والیبال بزرگسالان شد

سعید معروف به مارک ساعتش خیلی اهمیت می‌دهد
غذای بیرون از خانه زیاد می‌خورد. مشتری ثابت رستوران نزدیک خانه‌شان است. از تجملات بیزار است اما به ساعتش بسیار زیاد اهمیت می‌دهد و همواره می‌گوید مرد‌ها باید ساعت مچی شیک دستشان کنند. کفش‌های سعید معروف حتما باید اوریجینال باشند. در مجموع می‌توان گفت سعید معروف آدم مارک‌بازی است! دست فرمونش چندان خوب نیست! چند سال پیش یک تصادف بد داشت که صدایش زیاد در نیامد و کسی از آن مطلع نشد.

وقتی معروف بسکتبالیست و هندبالیست بود
سعید معروف در رشته‌های زیادی سرک کشیده و در برخی از آنها مقام هم آورده است. نفر سوم دوی صحرانوردی آذربایجان، قهرمانی بسکتبال و سومی در هندبال مدارس حاصل فعالیت وی در سایر رشته‌هاست. در ارومیه مردم عاشق والیبال هستند و باشگاه‌های بسیاری در زمینه والیبال فعالیت می‌کنند.

sport298475927349572934009

معروف الگوی خاصی در ورزش ندارد ولی همواره علی دایی را به عنوان یک ورزشکار تحسین می‌کند

مادر، حامی ورزش و پدر حامی تحصیل
کاپیتان درباره حمایت پدر و مادر از خود می‌گوید: «مادرم همیشه حامی من بوده و اجازه می‌داد همانطور که دلم می‌خواهد تصمیم بگیرم، اما پدرم خیلی دلش می‌خواست من درس بخوانم. مخالف ورزش بود اما خب من از آنجا که بچه حرف گوش‌کنی نیستم، والیبالیست شدم. من دیپلم ریاضی بودم و همیشه جزو شاگرد اول‌های مدرسه. پدرم دوست داشت من دکترای رشته فیزیک هسته‌ای بگیرم، اما نشد. از مدرسه نمی‌زدم اما وقتی پیش‌دانشگاهی بودم والیبال را جدی‌تر پیگیری ‌می‌کردم، به همین خاطر معمولا کلاس‌ها را تعطیل کرده و می‌رفتم تمرین. همین مساله باعث شد درسم افت کند. اما بی‌خیال آن نشدم و در دانشگاه رشته تربیت‌بدنی خواندم.»

سعید معروف به اجبار در پست پاسور ایستاد
سعید معروف در سال ۱۳۸۰ وارد تیم ملی نوجوانان و سال ۱۳۸۴ هم رسما عضو تیم ملی بزرگسالان شد. پس از دعوت نشدن علیرضا نادی توسط خولیو ولاسکو، سعید معروف کاپیتان تیم ملی والیبال ایران شد. معروف درباره اینکه چرا پست پاسوری را برای خود انتخاب کرده است، می‌گوید: «اوایل که والیبال بازی می‌کردم، قدم کوتاه بود. به اجبار در پست پاسور می‌ایستادم تا اینکه کم‌کم پاسور شدم. البته والیبال و پاسور بودن جزئی از خانواده ماست و نمی‌دانم چه صیغه‌ای است که همه این راه را رفته‌ایم.»

پاسور، ریسک‌پذیرتر از بقیه
ما همه می‌دانیم که پاسوری، کاری سخت است؛ چراکه مغز تیم به حساب می‌آید. آرزوی هر مهاجمی در والیبال این است که یک توپ شسته و رفته تحویل بگیرد و امتیاز تحویل دهد. چنین چیزی را سعید معروف می‌تواند برای مهاجمان مهیا کند؛ یک پاس بی‌نقص که  چند ثانیه بعد تبدیل به یک امتیاز باارزش می‌شود. سعید درباره پستش می‌گوید: «پاسور قدرت ریسک بالاتری نسبت به بقیه بازیکنان در والیبال دارد و به‌اصطلاح ریسک‌پذیرتر از دیگر بازیکنان است. در والیبال در همه پست‌ها باید با هوش بالا کار کرد، ولی پاسور مقوله جدایی است.»

sport298475927349572934005

سعید معروف می گوید، کواچ ارتباط خوبی با بازیکنان برقرار کرد و باعث بالا رفتن انگیزه ملی‌پوشان شد

گاییچ، پایه‌گذار موفقیت‌های والیبال
نگاه‌ها به والیبال ایران در اولین دوره جام ملت‌های آسیا که با گاییچ حضور داشتیم عوض شد، بااینکه تیم ایران پنجم شد اما همان جا مربیان کره و چین اعلام کردند ایران زنگ خطر را برای شرق آسیا به صدا در آورده است که این قضیه در فیلیپین به اثبات رسید.
سعید معروف درباره حضور گاییچ می‌گوید: «فکر می‌کنم او پایه‌گذار موفقیت‌های ما بود. همه ما به نوعی مدیون او هستیم. البته مرحوم حسین معدنی راه گاییچ را نزدیک‌تر کرد. او در شروع کار گفته بود چهار سال دیگر ایران جزء تیم‌های برتر آسیا می شود اما معدنی چهار سال را به دو سال رساند. تیم ما سه بار با کره جنوبی بازی کرد و برد و دو بار آن، معدنی سرمربی تیم بود.»

ولاسکو باعث و بانی تغییر ذهنیت  بازیکنان
ایران توانست با حسین معدنی به نایب قهرمانی آسیا برسد و پس از آن هم با ولاسکو درخشش تیم در سطح جهان آغاز شد. خیلی‌ها موفقیت‌های والیبال را مدیون ولاسکو می‌دانند. معروف درباره خولیو ولاسکو می‌گوید: «نقش ولاسکو خیلی زیاد بود آن هم به‌خاطر اینکه تجربه حضور در لیگ جهانی را داشت و برنامه‌ریزی‌هایی که برای تیم کرد بسیار خوب بود. سوای همه اینها ولاسکو باعث و بانی اصلی تغییر ذهنیت بازیکنان بود. او اختیار تام داشت و با تمام انرژی برای ایران کار کرد. کار کردن در روزهای اول با ولاسکو سخت بود اما خیلی زود او به شناخت لازم از همه ما رسید و از لحاظ روانشناسی بسیار خوب روی ایران کار کرد. »

ارتباط خوب کواچ باعث بالارفتن انگیزه بازیکنان شد
پس از رفتن ولاسکو باز هم موفقیت‌های ایران ادامه داشت و با آمدن کواچ حتی شرایط تیم بهتر هم شد. معروف در این باره می‌گوید: «کواچ ارتباط خوبی با بازیکنان- از نظر روانی و کاری-  برقرار کرد و این ارتباط باعث بالا رفتن انگیزه ملی‌پوشان شد.

از طرفی بازیکنان انگیزه زیادی داشتند تا ثابت کنند موفقیت‌های تیم ملی فقط محصول عملکرد ولاسکو نبوده و آنها هم زحمت کشیده‌اند. اینکه ما وابسته به یک نفر باشیم اصلا صورت خوشی ندارد و خوب نیست. شکی نیست که ولاسکو زحمات زیادی در زمان حضورش برای والیبال ایران کشید ولی اگر با رفتن او به مشکل بر می‌خوردیم قطعا یک جای کارمان اشکال داشت. خوشبختانه بازیکنان ما آنقدر حرفه‌ای شده‌اند که در اتحاد تیمی می‌توانند خود را با دانش مربی هماهنگ کنند. »

sport298475927349572934004

سعید معروف در سال ۲۰۱۳ بهترین پاسور بازی های قهرمانی والیبال آسیا شد

به جام‌های انفرادی فکر نمی‌کند
او درباره انتخابش به‌عنوان باارزش‌ترین بازیکن می‌گوید: «خوشبختانه حسنی که تیم ما دارد این است که کسی به کاپ فکر نمی‌کند و کار گروهی برای ما اهمیت دارد. به همین دلیل کسی به فکر این کاپ یا آن کاپ نیست. چون هرقدر به آن فکر کنی اثر منفی بیشتری می‌گذارد، در تیمی که نتیجه می‌گیرد قطعا همه تلاش کرده‌اند. این دوره من کاپ گرفتم، دوره قبل شخص دیگری بود و در آینده هم کاپ به فرد دیگری خواهد رسید.»

پاسوری یک چیز ذاتی است
معروف درباره انتخابش به‌عنوان بهترین پاسور آسیا و ایران می‌گوید: «در ورزش‌های گروهی، روی افتخار شخصی نمی‌توان مانور داد اما چون این عنوان در آسیا حدود ۱۵ سال دست کره، ژاپن و چین بود؛ اهمیت داشت. من خیلی خوشحالم که این اتفاق افتاد و بهترین پاسور آسیا و جهان از تیم ایران انتخاب شد. همه چیز نتیجه تمرین و پشتکار است ولی پاسوری یک چیز ذاتی است. اگر استعداد نداشته باشی، هرقدر کار کنی و تمرین داشته باشی، جواب نمی‌دهد. یک چیزهایی هم با تجربه و کار کردن به دست می‌آید تا پاسور خوبی بشوی. باید اشاره کنم که پاسور، قدرت ریسک بالاتری نسبت به بقیه بازیکنان در والیبال دارد.»

 افتخارات ملی سعید معروف
– مدال طلای قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳
– مدال نقره قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۰۹
– مدال نقره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰
– مدال طلای جام کنفدراسیون والیبال آسیا ۲۰۱۰
–  مدال طلای جام کنفدراسیون والیبال آسیا ۲۰۰۸
– مدال نقره مسابقات قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۰۳
– مدال برنز قهرمانی جوانان جهان ۲۰۰۳

افتخارات باشگاهی سعید معروف
–  قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۱۴ با متین
– قهرمانی باشگاه‌های آسیا ۲۰۰۸
– قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۲ با متین
– قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۹۰ با کاله
– قهرمانی لیگ برتر والیبال ایران ۱۳۸۳ با صنام
– قهرمانی لیگ اروپا و نایب قهرمانی لیگ روسیه همراه با زنیت کازان روسیه

افتخارات فردی سعید معروف
– با ارزش‌ترین بازیکن قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳
– بهترین پاسور قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۱۳
– حضور در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳
– بهترین پاسور مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۲
– بهترین پاسور مسابقات والیبال کاپ آسیا ۲۰۱۰
– محبوب‌ترین بازیکن قهرمانی والیبال آسیا ۲۰۰۹
– بهترین پاسور مسابقات انتخابی المپیک

منبع : bartarinha.ir

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!

پربازدیدترین ها
 • از بین بردن چربی زیاد شکم با خوردن سیب
 • علت تیک عصبی درکودکان و شیوه های درمان آن
 • زندگینامه میرزا محمّدعلی صائب تبریزی
 • لیموترش به رفع یبوست در افراد خشک مزاج کمک می کند
 • دیدن با گوش بجای چشم
 • چه چیزی جلوی تعلل ورزی مردم را می گیرد؟(۸)
 • فقدان را با قدردانی به پایان برسان(22)
 • رابطه ی دیابت و تاری دید
 • طرز تهیه ی مربای کیوی
 • آرام باشید،شاهد باشید و رها کنید
 • برنامه شماره ۶۲۱ گنج حضور،تفسیر مثنوی معنوی!
 • لاله اسکندری و نقش های درخشان او روی دیوارهای تهران
 • روانشناسی عشق و ازدواج-بخش دوم
 • کلید طلایی سوم لاغری دایمی بدون رژیم و گرسنگی
 • بیوگرافی سعید معروف
 • سلولیت را با حرکات یوگا درمان کنید
 • نقش فرش گرد در دکوراسیون
 • تصورات نادرست و هدر رفت فرصت ها
 • از روی انگشتان دست، شخصیت خود و دیگری را تست بزنید!
 • خاصیت ضد سرطانی کلم بروکلی
 • اضطراب اجتماعی ناشی از الگوی تفکر استدلال عاطفی (۲۳)
 • خواص کلم بیشماراست مخصوصاَ ضد چاقی و زخم معده است.
 • یک اسموتی مقوی زمستانی
 • اکستنشن ابرو یا میکروبلیدینگ ، کدام یک را ترجیح میدهید؟
 • ویژگیهای اساسی نوجوانان ازنظر احساسی، فکری و رفتاری
 • باراک اوباما و چند کتاب خوان مشهور
 • رژیم غذایی مناسب کبد چرب
 • ۷ علت خستگی دائم
 • لاغری به روش افراد تنبل
 • تاثیر برنج قهوه ای درکنترل وزن
 • محبوبترین ها
 • آیا خواننده‌ها بیشتر در معرض ابتلا به سرطان حنجره هستند؟
 • طرز تهیه بیسکویت مغزدار نوتلا
 • اشتباهات ورزشی بانوان با نتایج دلسردکننده و چاقی!
 • برنامه شماره ۷۰۰ گنج حضور
 • ۱۰ راهکار برای مبارزه با خستگی بعدازظهر
 • پ ن پ
 • گفت و گو با استاد محمد رضا شجریان
 • آشنایی با هنر ممقان دوزی
 • اثر انگشت ظاهر کننده شخصیت انسان
 • کارهایی که موجب حسرت و پشیمانی انسان می شوند!
 • مخلفات غذا کدامند و کی باید بخوریم؟
 • ترفندهایی برای کنترل ذهن دیگران
 • برنامه شماره ۶۳۸ گنج،حضور تفسیر غزل شمارهٔ ۱۴۸۴ دیوان شمس مولوی
 • گنج حضور ، برنامه شماره ۷۶۷
 • کتاب اصول صدگانه رفتار مدرن
 • ۱۱راز شاد زیستن بعلاوه زندگی در لحظه اکنون
 • خواص استثنایی زنجبیل در کاهش وزن
 • خشم لحظه ای و شیوه های مهار آن
 • زندگینامه و تالیفات روانکاو اتریشی «زیگموند فروید»
 • برنامه شماره ۷۵۱ گنج حضور
 • رابطه عقل و دین چطوری و چگونه؟
 • شناخت دلائل درد کشاله ران
 • چطوری کارهای مختلف و متداخل را همزمان مدیریت کنیم؟
 • نکاتی برای خوشمزه تر کردن جوجه کباب
 • تفسیر دیوان شمس و مثنوی معنوی مولوی(گنج حضور)-برنامه ۶۲۶
 • خطر سرطان بر سر ایران
 • جویدن لقمه ضمن لاغری باعث درمان عفونت می شود
 • بودجه سال ۹۵ سازمان تامین اجتماعی معادل یک سوم بودجه کشور است
 • مشغولیت ذهنی به وضع ظاهری در افراد دچارخود زشت پنداری(۷)
 • ۱۰ عطر و ادکلن برتر و محبوب آقایان
 • تــمامی حقوق محفوظ و مربوط به پـرتال “ زیباخو ” میباشد کپی برداری از مطالب تنها با ذکر مـــنبع مــــجاز مــیباشد.

  طراحی سایت و سئو : پاناب