بیوگرافی بانوی دونده و صاحب مدال ایرانی،لیلاابراهیمی.

spor340159874329852938787008

لیلا ابراهیمی قبل از اینکه دونده شود نقاش بوده و چندین نمایشگاه نقاشی هم برگزار کرده است. دست پختش خوب است و غذاهای کبابی را بهتر از بقیه غذاها درست می کند. اهل بازی کردن است و از بازی هایی که پر از حرکت و انرژی باشد، لذت می برد.

لیلا ابراهیمی،دونده دوهای نیمه استقامت

لیلا ابراهیمی (۱ اردیبهشت ۱۳۵۸) دونده دوهای نیمه استقامت ایرانی است. او نخستین دونده زن ایرانی است که پس از انقلاب ۵۷ موفق به کسب مدال در مسابقات قهرمانی آسیا شده است. لیلا ابراهیمی رکورددار دوهای ۱۵۰۰ متر، ۳۰۰۰ متر، ۳۰۰۰ متر بامانع و ۵۰۰۰ متر ایران است.

لیلا ابراهیمی در مسابقات قهرمانی ۲۰۰۷ آسیا در امان در ماده ۳۰۰ متر بامانع سوم شد و اولین مدال دو و میدانی زنان ایرانی پس از انقلاب را به دست آورد، در حالی که هیچوقت امکان تمرین این ماده برایش فراهم نشده بود و برای اولین بار از مانع چاله آب می‌پرید. او در مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن ۲۰۰۴ آسیا در تهران یک مدال نقره در ۳۰۰۰ متر و یک مدال برنز در ۱۵۰۰ متر و در مسابقات قهرمانی دو و میدانی داخل سالن ۲۰۱۰ آسیا در تهران یک مدال برنز در ۳۰۰۰ متر گرفت. لیلا ابراهیمی در بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ دوحه و بازی‌های آسیایی داخل سالن ۲۰۰۷ ماکائو و ۲۰۰۹ هانوی هم شرکت کرده‌است.

لیلا ابراهیمی معتقد است نوع پوشش دوندگان زن ایران موجب ایجاد رقابت ناعادلانه برای آنها در مسابقات بین‌المللی است.

مصاحبه ای کوتاه و خواندنی با لیلا ابراهیمی

شما نخستین دونده زن ایرانی هستید که توانست بعد از انقلاب مدال آسیایی بگیرد، این اول بودن چه حس و انگیزه ای در شما ایجاد کرد؟
لیلا ابراهیمی: خیلی سال از این مدال که نخستین مدال گرفته شده در رشته دو و میدانی بانوان ایران در آسیاست می گذرد و این نخستین مدالی بود که در رشته ۳۰۰۰ متر با مانع در آسیا به دست آوردم، منتها در آن جا فکر و ذهن آدم درگیر مسابقات است که بتواند یک تورنمنت خوب داشته باشد و من تمام ذهنم درگیر این قضیه بود ولی وقتی به کشورمان برگشتم دیدم بازدهی بسیار خوبی در میان مردم، رسانه ها و… داشته است و این بازخورد مرا شگفت زده کرده و انگیزه بسیار زیادی در من ایجاد کرد.

شاید باید گفت نور امیدی در دلم بود برای مسابقات آتی که بتوانم با انگیزه و انرژی بهتر شروع کنم. مردم استقبال بسیار خوبی از من کردند، از من چه در رسانه ها و چه در مکان های عمومی و چه اماکن دیگر، از من حمایت فکری و معنوی به عمل آوردند. در آن مدت هم انگیزه بسیار زیادی در من ایجاد شد و از این جهت هم بسیار قدرتمند شده بودم و احساس بسیار خوبی داشتم.

لیلا ابراهیمی متولد ۱ اردیبهشت ۱۳۵۸ است

در مسابقات وقتی به سمت خط پایان می دوید به چه موضوعی فکر می کنید؟
لیلا ابراهیمی: در مسابقات خارجی تمام حریفان قدرتمند هستند. کشورهای عربی مانند قطر و بحرین و… ورزشکاران کشورهای اتیوپی و کنیا را در رشته های استقامت خریداری کرده اند، بر همین اساس ما با کسانی می دویم که به طور مثال قهرمان المپیک هستند. بنابراین در آن لحظات تمرکز بسیار مهم و حیاتی است تا بتوانیم جزو گروه پیشتاز باشیم و رکوردی را از خود بر جای بگذاریم.

spor340159874329852938787006

بیشترین مسافتی که تاکنون دویده اید چه قدر بوده است؟
لیلا ابراهیمی: در مسابقات ۱۰ هزار متر داخل پیست بوده است اما در خارج از پیست بیشترین مسافتی که دویده ام ۲۲ کیلومتر بوده است. در مسابقات نیمه ماراتن در قشم در سن ۱۸ سالگی که بسیار سخت هم بود.

غیر از دو و میدانی چه ورزش های دیگری انجام می دهید؟
لیلا ابراهیمی:  غیر از دو و میدانی بدنسازی با دستگاه و شنا انجام می دهم.

در حال حاضر چند ساعت در روز تمرین می کنید؟
لیلا ابراهیمی: روزی دو سه ساعت تمرین می کنم و در حدود ۵۰ کیلومتر در هفته می دوم.

مکان های مورد پسندتان برای تمرین و دویدن کجاست؟
لیلا ابراهیمی: پارک ها را بیشتر می پسندم. چرا که به دلیل فضای سبز و میزان اکسیژن مورد نظر برای دویدن بسیار مناسب است. در فضاهای باز در پارک طالقانی می دوم. قبل ترها در باشگاه انقلاب هم می دویدم اما چون مسیرش پرترافیک است اذیت می شوم و کمتر برای دویدن به آنجا می روم و پیش از آن هم یک زمان طولانی در پارک ملت می دویدم، اما در حال حاضر در پارک طالقانی می دوم.

spor340159874329852938787009

اهل سفر رفتن هستید؟
لیلا ابراهیمی:بله مخصوصا سفرهای خارجی را خیلی دوست دارم.

آخرین سفرتان به کجا بوده؟
لیلا ابراهیمی: آخرین سفر داخلی ام به شمال و خارجی هم آخرین سفرم چند ماه پیش به دوبی بوده است.

اگر الان چمدان تان حاضر باشد و بخواهید سفر کنید، کجا را انتخاب می کنید؟
لیلا ابراهیمی:  من سال پیش سفری به آمریکا داشتم که در آنجا شهری بود به نام یوتیکا که شبیه شهرهای شمالی ما بود. شهری بسیار آرام با جمعیتی بسیار کم که قسمتی از آن در مجاورت اقیانوس آرام قرار داشت. آنجا را خیلی دوست دارم و اگر فرصتی دست دهد دوست دارم دوباره به آنجا سفر کنم.

اهل سفر کمپی هم هستید؟
لیلا ابراهیمی: اگر همراه با گروه ورزشکاران باشد و اعضای تیم هم از انعطاف خوبی برخوردار باشند، بله این شکل از سفرها را هم دوست دارم.

spor340159874329852938787005

برای سفر داخلی دوست دارید به کدام نقطه از کشور بروید؟
لیلا ابراهیمی: در سفرهای داخلی برایم فرقی نمی کند که به کجا سفر کنم. در کشور ما اماکن بسیار زیبایی وجود دارد که متاسفانه ما به آنها توجهی نداریم. اما در یک سفر مهم ترین مسئله بحث همسفرانم است. دوست دارم با کسانی همسفر شوم که بیشتر به من خوش بگذرد. چون ممکن است به جایی بسیار خوش آب و هوا سفر کنی اما گروهی همراهت باشند که سفرت را دلنشین نکنند و جوی را حاکم کنند که از سفر لذت نبری، بنابراین در سفر افرادی که همراهم هستند، از درجه اهمیت بالاتری برخوردار هستند.

آشپزی هم می کنید؟ دست پخت تان چطور است؟

لیلا ابراهیمی:بله فراوان، دست پختم بد نیست. زمانی که کوچک بودم مادرم در مدرسه تدریس می کرد و دستور پخت غذاها را می نوشت و به در یخچال می چسباند تا با استفاده از آن دستور پخت بتوانم غذا درست کنم.

spor3401598743298529387870013

غذای مورد علاقه تان چیست؟
لیلا ابراهیمی: چلوکباب را خیلی دوست دارم و اصولا غذاهای خورشتی را نمی خورم.

لیلا ابراهیمی در مسابقات قهرمانی ۲۰۰۷ آسیا، اولین مدال دو و میدانی زنان را به دست آورد

رستوران مورد علاقه تان کدام است؟
لیلا ابراهیمی: اصولا اهل رستوران رفتن نیستم اما اگر مهمان خارج از کشور داشته باشم، چون آنها معمولا چلوکباب های ایران را دوست دارند به اتفاق آنها به رستوران می روم و در میان رستوران ها البرز و شاندیز را خیلی دوست دارم.

دونده ها برنامه غذایی خاصی دارند؟
لیلا ابراهیمی: بله، هر کدام از رشته های دو و میدانی منوی غذای مخصوص خود را دارند. به طور مثال برنامه غذایی رشته های استقامت و سرعت زمین تا آسمان با هم متفاوت است. به طور کلی در برنامه غذایی ما باید سبزیجات و مواد طبیعی و قندی فراوانی باشد.

spor3401598743298529387870012

میانه تان با سینما رفتن چطور است؟
لیلا ابراهیمی: به فیلم دیدن علاقه بسیار زیادی دارم اما مایل هستم تا بیشتر در خانه تماشا کنم. اگر هم قرار باشد به سینما بروم دوست دارم در سینماهایی فیلم تماشا کنم که تجهیزاتش کامل باشد.

هیجان انگیزترین کاری که در زندگی تان تجربه کرده اید، چه بوده است؟
لیلا ابراهیمی: زیاد اهل ریسک کردن نیستم اما کارهای هیجان انگیز زیاد انجام می دهم. به خصوص در حین رانندگی!

زمانی که مشغول کار و تمرین نیستید، وقت تان را به چه صورت سپری می کنید؟
لیلا ابراهیمی: کتاب می خوانم و یک سری کارهای هنری انجام می دهم مانند نقاشی و طراحی، چون من قبل از اینکه دونده شوم نقاشی می کردم و گالری نقاشی می گذاشتم.

spor340159874329852938787007

لیلا ابراهیمی

اهل مد هستید؟
لیلا ابراهیمی: نه به آن صورت که هر چیزی که مد شود بروم سریع آن را بگیرم. ولی از لباس تمیز و شیک پوشیدن بسیار خوشم می آید مخصوصا لباس هایی را که با کیفیت و برند باشند، خیلی دوست دارم.

کدام برند مورد علاقه تان است؟
لیلا ابراهیمی: برند غیرورزشی مورد علاقه ام شنل CHANEL و برند مورد علاقه ورزشی ام سالامون Salomon است.

لیلا ابراهیمی رکورددار دوهای ۱۵۰۰ متر، ۳۰۰۰ متر، ۳۰۰۰ متر بامانع و ۵۰۰۰ متر ایران است

لباس و پوشش چقدر در کار یک دونده تاثیر دارد؟
لیلا ابراهیمی: فوق العاده زیاد. تجهیزات و لباس باکیفیت بسیار موثر است و من بیشترین درآمدی که از دو و میدانی داشته ام، به خاطر لباس های مناسبی بوده است که با آنها می دویدم.

spor3401598743298529387870010

اهل کتاب خواندن هم هستید؟
لیلا ابراهیمی: بله، اما بیشتر کتاب های حوزه فیزیولوژی و تغذیه را می خوانم.

به ما چه کتاب هایی را پیشنهاد می کنید؟
لیلا ابراهیمی: در حوزه روان شناسی کتاب های وین دایر را پیشنهاد می کنم که کتاب هایی بسیار روان و شفاف هستند. در حوزه رمان هم کتاب ده جلدی پاردایان ها نوشته میشل زواکو را پیشنهاد می کنم که فوق العاده زیباست.

وقتی دل تان می گیرد، چه کار می کنید؟
لیلا ابراهیمی با توجه به استرس ها و فشارهای این روزگار همیشه یک بعد منفی در دل انسان ها هست و همیشه یک انرژی منفی به سراغ آدم می آید، من سعی می کنم در آن زمان ها در خانه نمانم و بیشتر وقتم را با خانواده بگذرانم.

چقدر اهل بازی کردن هستید و بازی مورد علاقه تان کدام است؟
لیلا ابراهیمی بسیار اهل بازی هستم و پانتومیم بازی مورد علاقه ام است. بازی های دسته جمعی را خیلی دوست دارم، همچنین یک سری کارها هست که بر ترامپولین انجام می دهیم که آنها را هم خیلی دوست دارم. اصولا بازی هایی که فیزیکی هستند و انرژی لازم دارد، مورد پسندم هستند.

هدف بعدی تان در زندگی چیست؟
لیلا ابراهیمی یکی از اهدافم این است که بتوانم از نظر علمی سطحم را در رشته ای که در آن فعلا هستم بالا ببرم و دوم اینکه بتوانم یک زندگی خوب تشکیل دهم.

spor340159874329852938787004

لیلا ابراهیمی

چه حرف ها و پیشنهاداتی برای مخاطبان دارید؟
لیلا ابراهیمی حقیقت این است که بیشتر انسان ها فکر می کنند که وقت و زمان همیشه هست و هیچ وقت در زندگی برنامه ریزی جدیدی ندارند و زندگی شان یکنواخت است. من از کودکی برای قهرمانی تلاش کردم و هر سال برنامه ریزی جدیدی انجام می دادم. عقیده دارم که هر بازه زمانی نیازمند برنامه ریزی جدید است.

این روند برای افراد موفق بسیار ضروری است چرا که وقتی از موفقیت هایشان اشباع می شوند بیشتر احساس خلا می کنند و باید برای خودشان برنامه ریزی جدیدی داشته باشند. بیشتر هنرمندان و ورزشکاران وقتی از روزهای اوج خود دور می شوند، حالت افسردگی به آنها دست می دهد و باید کارهای مختلفی چه از طریق ورزش و چه از طریق کارها هنری انجام دهند تا روحشان راضی شود و به سمت حس فرسودگی حرکت نکنند.

معتقدم تنها حرکتی که می تواند به انسان آرامش دهد و باعث شود که قلب سالمی داشته باشد ورزش کردن است. همه فکر می کنند زمان داریم اما زمان بسیار کوتاه است و انسان ها برای بهره برداری بهتر از زمان باید از لحظه لحظه وقت بهره برد.

منابع:

fa.wikipedia.org

bartarinha.ir

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!

پربازدیدترین ها
 • گیاهی فوق العاده برای افراد گرم مزاج
 • جراحی زیبایی بینی وهر آنچه باید بدانیم(بخش دوم)
 • بیوگرافی نخستین فاتح قله اورستٰٰٰ ادموند هیلاری
 • خوش اندامی و لاغری دائمی بدون گرسنگی
 • اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) را جدی بگیرید
 • سبزیجات موثر برای از بین بردن چربی های اضافه
 • چرا زمان لذت و خوشی اینقدر کوتاه است؟
 • درمان بیمارها فقط با ورزش وبدون نیاز به بیمارستان
 • سلاح کشتار جمعی در تهران؛خانه ها!
 • پیامدهای منفی نشستن های طولانی را چگونه از بین ببریم
 • آموزش بافت مو ساده و زیبا در خانه
 • طرز تهیه لازانیا بدون فر
 • دعاهایی جهت رونق کاسبی؛آیات ۱ الی ۶ سوره مطففین
 • ادکلن های مردانه ی مورد پسند بانوان
 • تاثیر ورزش بر سلامتی و زیبایی پوست
 • درصدتاثیر کاهش وزن روی سایر جنبه های زندگی چقدر است؟
 • خواص بی نظیر آب هویج
 • مصالح سنتی در معماری ایران
 • ابوالقاسم فردوسی از کودکی تا سرودن شاهنامه
 • عزت نفس و افعی باور هسته ای شما!(۹)
 • ورزش سخت است تا وقتی که به عادت تبدیل شود
 • اینفوگرافی مربوط به انتقال ویروس زیکا به ایران
 • نخاع مصنوعی برای معلولان و نسل جدید سنسورهای تشخیص اثر انگشت
 • طرز درست کردن مربای انار خوشمزه
 • بیوگرافی و خدمات امیرکبیر به ایران!
 • بدجوری هوس خوردن به سرم زده!(۳)
 • جشن تاج‌گذاری محمدرضا پهلوی به روایت عکاس امریکایی
 • درس هایی برای زندگی،حضور خودتان را حفظ کنید!(۷)
 • روش هایی مهم برای ترک شیر مادر!
 • گام هایی بسوی معالجه فقدان؛اکنون وقت سوگواری شماست!(۹)
 • محبوبترین ها
 • فیله مرغ سوخاری با استفاده از پنیر گودا
 • ورزش موجب ترشح هورمون چربی سوزی در بدن می شود!
 • تاثیر جوش شیرین در زیبایی
 • پیشنهادهایی برای از دست دادن وزن در محیط کار
 • خود اثربخشی برای تست درجه اعتماد به کارایی خودتان
 • زندگینامه نظامی گنجوی
 • تغذیه و تحرک بدنی چه تاثیری روی فعالیت شیمی مغز میگذارند؟
 • مشارکت دادن کودک خردسال در کارهای روزمره!(۱۵)
 • یک بانوی مهماندارایرانی در میان مهمانداران جذاب خطوط هواپیمایی جهان
 • خواص کنگر فرنگی
 • مهدوی کیا از آغاز تا انتها(بیوگرافی)
 • عواطف منفی مثل ترس،خشم و غم را چطوری تحمل کنیم؟(۶)
 • رانندگی احتمال ابتلا به زوال عقل را کاهش می دهد
 • ده ترکیب ساده از مواد غذایی چربی سوز
 • معرفی آّبشار لاتون،بزرگ ترین آّبشار ایران
 • برنامه شماره ۷۰۸ گنج حضور
 • تحمل پریشانی عاطفی: رفتار یا کنش متضاد(۱۱)
 • لرزش بدن درهنگام ورزش نشانه چیست؟
 • چرا هنوز میتوان موسیقی پینک فلوید گوش داد؟
 • فنگ شویی و تبدیل بدشانسی به خوش شانسی
 • شیوه های غلبه بر بحران هویت
 • عادت هایی که چشمان شما را کم سو و پیر نشان میدهند
 • مسائل معمولی که زندگی تان را نابود می کنند
 • دمنوش به، آرامبخش سیستم اعصاب
 • پسته ایرانی با کاربردهای داخلی و صادراتی
 • برای داشتن دور کمر بدون چربی چکار کنیم؟
 • برنامه شماره ۶۰۸ گنج حضور،تفسیرمثنوی معنوی و دیوان غزلیات مولانا
 • احساس جذابیت کردن برای خانم ها
 • بیماری سرطان و ده واقعیت مهمی که باید بدانید
 • داروهایی که باعث چاقی و اضافه وزن می شوند
 • تــمامی حقوق محفوظ و مربوط به پـرتال “ زیباخو ” میباشد کپی برداری از مطالب تنها با ذکر مـــنبع مــــجاز مــیباشد.

  طراحی سایت و سئو : پاناب