۵ جایگزین برای پودر بچه

5 جایگزین برای پودر بچه

 

بخاطر خبری که جدیدا در خصوص ابتلا یک زن به سرطان تخمدان با استفاده طولانی از پودر بچه منتشر شده بود، ۵ جایگزین طبیعی و مناسب برای پودر بچه را آماده کرده ایم. توصیه ما این است که حتما این بخش را مطالعه کنید و به هیچ وجه از دست ندهید. با ما همراه شوید.

همانطور که می‌دانید جایگاه ذرت در پخت و پز موادغذایی است. نشاسته این ماده می‌تواند جایگزین طبیعی برای پودر بچه باشد. نشاسته ذرت مثل پودر بچه قابلیت جذب رطوبت بالایی دارد. این نشاسته از هسته مرکزی دانه ذرت تهیه می‌شود. از این ماده برای غلیظ کردن سس و سوپ‌ها در آشپزخانه استفاده می‌کنند.

احتمال ارتباط داشتن استفاده از پودر بچه با سرطان تخمدان در زنان، باعث شده است تا این قشر از جامع به فکر جانشینی برای پودر بچه باشند. در این مطلب شما را با جایگزین های طبیعی پودر بچه آشنا می‌کنیم.

طرح این موضوع که پودر بچه باعث سرطان تخمدان می‌شود، می‌تواند سوالات و جواب‌های زیادی را در پی داشته باشد.اخیرا هیئت منصفه‌ای در کالیفرنیای امریکا شرکت جانسون جانسون (تولید کننده پودر بچه) را به پرداخت ۴۱۷ میلیون دلار غرامت محکوم کرده است.

به این دلیل که زنی ادعا کرده بعد از استفاده از این پودر بچه به سرطان تخمدان مبتلا شده است. در ماه فوریه سال ۲۰۱۶، دادگاه میسوری به شرکت جانسون و جانسون دستور داد تا مبلغ ۷۲ میلیون دلار به خانواده جکی فاکس، که زنان این خانواده از سرطان تخمدان رنج می‌برند، پرداخت کند.

این دو خانواده اذعان کرده‌اند که با استفاده طولانی مدت از این پودرهای بچه به سرطان تخمدان مبتلا شده‌اند. همچنین دو دادگاه دیگر علیه شرکت جانسون و جانسون به نفع زنانی که از این شرکت شکایت کرده بودند، شرکت را به پرداخت ۱۹۷ میلیون دلار محکوم کردند، بیش از ۲۵۰۰ شکایت علیه این شرکت مورد بررسی قرار گرفته است.

اما شرکت جانسون و جانسون اصرار دارد که، ارتباط بین پودر بچه و سرطان تخمدان ثابت نشده است. رویترز در این باره گزارش داد که در دادخواستی که در ماه مارس ۲۰۱۷ از طرف شرکت جانسون و جانسون ارائه شده بود، هیئت منصفه به نفع شرکت جانسون و جانسون حکم صادر کرده است. در این پرونده شاکی نیوا دانیلزمقیم تنیسی است که ادعا کرده است از ۳۶ سالگی از پودر بچه استفاده کرده است که در سال ۲۰۱۳ پزشکان برای او سرطان تخمدان را تشخیص داده‌اند.

دادستان می‌گوید شرکت جانسون و جانسون از اوایل دهه ۱۹۸۰ در مورد به خطر افتادن سلامت مشتریانش پس از مصرف مواد تولیدی‌اش هیچ کار محافظتی انجام نداده است. در واقع اولین مطالعه انجام شده در مورد استفاده از پودر تالک نشان می‌دهد که در ۹۲ درصد از زنانی که از پودر تالک برای اندام‌های تناسلی استفاده کرده‌اند، خطر افزایش ابتلا به سرطان تخمدان گزارش شده است.

اما هنوز، برخی از پزشکان با این گزارش مخالفت می‌کنند. دکتر هال لارنس، مدیر اجرایی کنگره زنان و متخصصان زنان و زایمان، گفت:«چندین دهه تحقیقات پزشکی از این فرضیه که استفاده از پودر تالک باعث سرطان تخمدان می‌شود، را ثابت نمی‌کند»

این گزینه های امنیتی را در نظر بگیرید

با توجه به نکاتی که بالا ذکر شد، شاید برای شما هم ترس حاصل از استفاده کردن پودر تالک به وجود آمده باشد. جای نگرانی نیست، گزینه‌های مناسب طبیعی برای جایگزین کردن این پودر وجود دارد که در ادمه به آن‌ها می‌پردازیم.

۱. نشاسته ذرت

همانطور که می‌دانید جایگاه ذرت در پخت و پز موادغذایی است. نشاسته این ماده می‌تواند جایگزین طبیعی برای پودر بچه باشد. نشاسته ذرت مثل پودر بچه قابلیت جذب رطوبت بالایی دارد. این نشاسته از هسته مرکزی دانه ذرت تهیه می‌شود. از این ماده برای غلیظ کردن سس و سوپ‌ها در آشپزخانه استفاده می‌کنند.

۲. نشاسته Arrowroot و نشاسته تاپیوکا

نشاسته Arrowroot و نشاسته تاپیوکا هر دو در آشپزخانه برای پخت و پز کارایی دارند. نشاسته این مواد نیز می‌توانند جایگزین مناسبی برای پودر بچه باشند. نشاسته Arrowroot از چندین گیاه گرمسیری واقع در امریکا گرفته می‌شود. این دو گروه نشاسته می‌توانند جایگزین آرد در آشپزخانه باشد. اگر از آن استفاده می‌کنید، توصیه می‌شود در قسمت ران و پای نوزادانتان بپاشید. این دستورالعمل را با برخی از مواد اضافی ترکیب کنید تا به عنوان یک تسکین کننده برای کودک شما عمل کند.

۳. بکینگ سودا (جوش شیرین)

شما فکر می‌کنید که بی کربنات سدیم یا همان جوش شیرین که به عنوان سودا شناخته شده است، تنها در ۱۰۰ مورد کاریی دارد. اما اینجا شما با یک کاربرد دیگر آن آشنا می‌شوید و آن هم به عنوان یک پودر بچه است. بعضی از افراد حتی از آن به عنوان دئودورانت استفاده می‌کنند«دئودورانت نوعی اسپری مایع است که برای خوشبو کردن بدن و یا یک مکان خاصی استفاده می‌شود.

بیشترین مصرف دئودورانت برای از بین بردن بوی بد عرق در بدن است» این ماده همچنین می‌تواند در کاهش درد حاصل از آرتروز موثر باشد این ماده قادر است رطوبت هوا را جذب کند. برخی از آن به عنوان رطوبت گیر در یک مخزن و یا اتاقی که در آن رطوبت زیاد است و حتی حمام استفاده می‌کنند.

۴. آرد جو دو سر

اگر می‌خواهید یک پودر کمی سنگین‌تر از آنچه که در بالا ذکر شد داشته باشید، آرد حاصل از جوی دوسر می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

۵. جایگزین محصولات تجاری طبیعی به جای پودر بچه

این محصولات تجاری که در بازار موجود است، موارد فوق را با برخی روغن‌های ضروری ترکیب می‌کنند و پودر بچه‌ای با بوی بسیار مطبوع روانه بازار می‌کنند. شما می‌توانید با کمی پرس و جو و تحقیق در اینترنت به این پودرها دست یابید.

نکته

یکی از مهمترین دلایلی که به شما توصیه می‌کنیم به جای پودر بچه از مواد طبیعی جایگزین استفاده کنید، این است که؛ پودر بچه به خاطر خاصیت سمی بودنی که دارد، وقتی از راه استنشاق وارد ریه شود، می‌تواند مشکلات تنفسی ایجاد کند. به همین دلیل آکادمی امریکایی درباره استفاده از پودر بچه برای نوزادان هشدار داده است.

منبع: ستاره ها

من چقدر شانس دارم دو قلو بچه دار بشوم؟

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!