29 میلیون نفر ایرانی مبتلا به چاقی و اضافه وزن هستند!

چاقی مردم ایران

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در 35 سال گذشته میزان چاقی در کشور بیش از 50 درصد شده که اکنون 11 میلیون تن در کشور چاق و میزان اضافه وزن بیش از سه و نیم برابر شده است و اکنون 18 میلیون تن اضافه وزن و در حال حاضر 29 میلیون ایرانی چاقند یا اضافه وزن دارند.

خبرگزاری ایرنا: سخنگوی وزارت بهداشت گفت: متاسفانه 30 درصد غذای مصرفی ما ایرانی ها ، اضافه است؛ این در حالی است که چاقی و اضافه وزن به عنوان یک معضل سلامتی در کشور به شمار می آید.

ایرج حریرچی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: چاقی و اضافه وزن علاوه بر اینکه یک بیماری و محدود کننده حرکت است موجب بیماری های قلبی و عروقی، سکته های قلبی و مغزی، دیابت، افزایش سرطان و کاهش طول عمر می شود.

وی اظهار داشت: اکنون یک چهارم معادل 24/1 درصد بانوان ایرانی چاق هستند، یک سوم زنان، اضافه وزن دارند که در مجموع 60 درصد بانوان یا چاق هستند یا اضافه وزن دارند.

وی ادامه داد: همچنین یک هفتم معادل 13/8 درصد مردان به چاقی مبتلا هستند و 35/3 درصد مردان اضافه وزن دارند که در مجموع مردان چاق و دارای اضافه وزن کشور حدود 50 درصد هستند.

حریرچی اضافه کرد: در 35 سال گذشته میزان چاقی در کشور بیش از 50 درصد شده که اکنون 11 میلیون تن در کشور چاق و میزان اضافه وزن بیش از سه و نیم برابر شده است و اکنون 18 میلیون تن اضافه وزن و در حال حاضر 29 میلیون ایرانی چاقند یا اضافه وزن دارند.

روش لاغری پروفسور سمیعی

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!