کوکی شکلاتی با طعم کاکائو درست کنید

cook285682764582763487002

 

این کوکی ها را با خیال راحت میل کنید چون هم رژیمی هستند و هم سرشار از طعم کاکائو و شکلات می باشند اگر جزو علاقه مندان به خوردن شکلات و عصرانه های حاوی آن هستید با ما همراه باشید

 

اگر عاشق شکلات هستید اما فکر می کنید برنامه غذایی تان اجازه نمی دهد سمت این غذا بروید باید بگویم اشتباه فکر می کنید! برنامه غذایی متعادل نباید باعث شود احساس محرومیت کنید، و از آنجا که ما همیشه به فکر شما هستیم دستور غذایی دلچسبی را می خواهیم به شما آموزش دهیم تا با آن میل به شکلات خود را رفع کنید. راز خوشمزه و خوش فرم شدن این شیرینی ها این است که بیش از حد پخته نشوند. برای این کار در حالی که هنوز کامل پخته نشده اند سینی ر از فر بیرون بکشید.

مواد لازم:

یک و یک دوم فنجان آرد همه منظوره
۶ قاشق غذا خوری کاکائو شیرین نشده
سه هشتم قاشق چای خوری نمک
سه چهارم فنجان شکر
یک چهارم فنجان کره، نرم شده
۲ قاشق غذا خوری روغن کانولا
۲ عدد تخم مرغ بزرگ
یک چهارم قاشق چای خوری عصاره وانیل
یک دوم فنجان تراشه های شکلات تلخ و شیرین

روش پخت:

۱- آرد را به آرامی داخل فنجان اندازه گیری بریزید، با یک چاقو صافش کنید. آرد، کاکائو و نمک را در یک کاسه ترکیب کنید و خوب بهم بزنید.
۲- شکر، کره و روغن را در یک کاسه بگذارید، حدود ۵ دقیقه با یک همزن این ترکیب را خوب بهم بزنید. تخم مرغ ها را اضافه کنید، یکی یکی و هر بار خوب بهم بزنید. وانیل را اضافه کنید: یک دقیقه ترکیب را بهم بزنید. ترکیب آردی که درست کرده بودید را به ترکیب کره اضافه کنید. به سرعت پایین دو ترکیب را بهم بزنید تا خوب در هم آمیخته شوند. شکلات را اضافه کنید، دوباره با سرعت پایین بهم بزنید تا ترکیب شود. به مدت ۳۰ دقیقه ترکیب را با یک پلاستیک بپوشانید.
۳- فر را تا دمای ۳۵۰ درجه گرم کنید.
۴- روی سینی فر کاغذ پخت پهن کنید، برای درست کردن هر کوکی می توانید یک و یک دوم قاشق غذا خوری از خمیری که درست کردید بردارید. کوکی ها را ۸ دقیقه در دمای ۳۵۰ درجه فر بپزید. سپس اجازه دهید به اندازه ۲ دقیقه سرد شوند. کوکی ها را از روی سینی بردارید و در یک ظرف سیمی قرار دهید تا کامل خنک شوند.

اطلاعات تغذیه ای:

مواد که در این دستور پخت آمده برای ۲۶ وعده می باشد، هر وعده شامل یک کوکی است.
اطلاعاتی که در ادامه می آید مربوط به یک وعده از این غذا می باشد.
کالری: ۹۹
چربی در یک وعده: ۴٫۷ گرم
چربی اشباع در یک وعده: ۲٫۲ گرم
چربی غیر اشباع در یک وعده: ۱٫۷ گرم
چربی دارای حلقه های غیر اشباع در یک وعده: ۰٫۵ گرم
پروتئین در یک وعده: ۲ گرم
کربوهیدرات در یک وعده: ۱۴ گرم
فیبر در یک وعده: ۱ گرم
کلسترول در یک وعده: ۱۹ میلی گرم
آهن در یک وعده: ۱ میلی گرم
سدیم در یک وعده: ۴۰ میلی گرم
کلسیم در یک وعده: ۷ میلی گرم

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!