کلید طلایی سوم لاغری دایمی بدون رژیم و گرسنگی

لقمه های خود را به آرامی بجوید و نسبت به طعم و مزه آن توجه و هوشیاری داشته باشید و درعینحال به بیشترین میزان ممکن  از آن لذت ببرید.

این کلید طلایی در لاغری نیز مثل دو کلید نخستی که توضیح دادم، فوق العاده مهم است. حتی خودش به تنهایی میتواند کاملا برای مشکل چاقی و اضافه وزن شما راهگشا باشد.
هرچند تاثیر عمیق و واقعی زمانی حاصل می شود که شما هر چهار کلید طلایی را هم زمان و در ترکیب با همدیگر اجرا کنید.

همانطور که از عنوان این قانون تغذیه ملاحظه میکنید، سه جنبه  متفاوت دارد. یعنی هنگام اجرای این قانون سه جنبه را  لازم است مدنظر داشته باشید.

۱⃣بخش نخست قانون مربوط می شود به آرام جویدن لقمه ها:

آرام جویدن لقمه فواید بسیاری زیادی دارد اما جای تاسف است که  اکثر مردم عادت دارند خیلی سریع و در مدت زمان کوتاهی غذای خود را بخورند و تمام کنند و حوصله ای برای آرام جویدن ازخود نشان نمیدهند
اما شما که تصمیم دارید وزن خود را بکاهید و لاغر شوید، هیچ راهی ندارید بجز اینکه از این پس بتدریج خود را عادت بدهید به آرام غذا خوردن
غذا. در واقع میتوانم بگویم یکی اوجب واجبات شما برای دست یابی به وزن ایده التان رعایت اصل آرام جویدن لقمه هاست.
به ارامی غذا خوردن  تنها سبک تغذیه انسانی است. عجولانه بلعیدن لقمه ها عادت و غریزه درندگانی چون گرگ است. نه در شان انسان است و نه به مصلحت ما انسانهاست.
منظور از آرام جویدن لقمه یعنی اینکه آنقدر غذا را در داخل دهان بجوید که قورت دادن آن آسان شود. و کاملا با بزاق های داخل دهان ترکیب شود.

۲⃣ جنبه دوم کلید طلایی سوم:‌

هنگام آرام جویدن لقمه بایستی تلاش کنیم که تمرکز ذهنی مان بر روی خوردن و حسیات بدنی در رابطه با غذا باشد. ما نباید حواس مان پرت باشد و متوجه نشویم که چه چیزی خوردیم و چه طعم و مزه ای داشت و اساساَ چقدر خوردیم؟
لازم است هنگام خوردن غذا نسبت به بو، مزه و رنگ و بافت غذا توجه داشته باشیم و به بیشترین میزان ممکن از آن لذت ببریم.
بطور خیلی روشن اینکه هنگام غذا خوردن فقط باید غذا بخورید و نباید حواس تان به چیزهای دیگری باشد و مشغول کار دوم باشید.

درموقع تغذیه نه موبایل را جواب دهید،‌نه روزنامه و کتاب بخوانید و نه تلویزیون و یا کارهای دیگری را انجام دهید. فقط غذا بخورید.


۳⃣دراینجا جنبه سوم این قانون نیز اهمیت فوق العاده دارد یعنی لذت بردن از غذا

اگر انسان از غذایی که میخورد لذت نبرد، قطعا آن غذا نمی تواند انرژی و خاصیت غذایی خود را به بدن  برساند. چون بدن ما بعنوان یک موجود فوق العاده هوشمند قادر نخواهد بود با یک عنصر خارجی بد و نامطبوع و ناخوشایند،‌سازگاری و تعامل سالم داشته باشد.
درست به همین دلیل بود که  کلید طلایی دوم را باید رعایت کنید و غذایی را برای خوردن انتخاب کنید که واقعا دوست دارید.

وقتی از غذایی لذت می برید، از طعم آن،‌بوی آن، رنگ آن،‌بافت آن… در این حالت بدن شما یک رابطه مثبت با غذای مذکور برقرار میکند و متابولیزه کردن غذای مذکور به راحتی صورت میگیرد.

?مشکلات گوارشی و بسیاری از عوارض دیگر در همان ابتدای امر برطرف می شود و انرژی آن غذا بجای ذخیره شدن  بصورت دنبه، به مصرف نیازهای روزمره اندام های مهم بدن ازجمله مغز می رسد.

دلیل اینکه اکثر مواقع کالری اضافه را بدن ذخیره میکند،‌ ضمن اینکه ما بخاطر رژیم گرفتن و گرسنگی کشیدن باعث فعال بودن سیستم چربی اندوزی آن می شویم، ناسازگاری ماده غذایی با بدن می باشد.

?درنتیجه برای اینکه  بدن هوشمند  شما با ماده غذایی رابطه مثبت تشگیل دهد و آنرا به دنبه تبدیل نکند باید،‌ تا میتوانید از غذایی که میخورید لذت ببرید حداقل به ذهن تان اینطور بقبولانید که دارید لذت می برید.  چون  سیستم ناهوشیار ذهن ما نسبت به تصاویر ذهنی فوق العاده حساس می باشد.

غذایی که مورد پسند سیستم هوشمند بدن نباشد قطعا جز تولید سم و  بیماری چیزی عایدمان نخواهد کرد. این نوع مواد غذایی در روده های سمومی تولید میکنند که عوارض جسمی و  روانی بجا میگذارد.

لقمه های خود را به آرامی بجوید و نسبت به طعم و مزه آن توجه و هوشیاری داشته باشید و درعینحال به بیشترین میزان ممکن  از آن لذت ببرید.


?یکی از طبیعی ترین نتیجه تند تند خوردن غذا و ناهوشیاری درخوردن  پرخوری کردن است.

نوعی پرخوری که اساساَ‌به چشم نمی آید و شما تصور نمی کنید که واقعا پرخوری کرده باشید.
اما وقتی ملاک و معیار سنجش صحیح و طبیعی را استفاده کنیم خواهیم دید که حداقل دو برابر نیاز واقعی تان در یک وعده غذا خورده اید.
درهنگام تغذیه عجولانه شما بقدری دچار خلسه می شوید و  بر اثر ترشح سنگین هورمون سرتونین بقدری مشغول خوشگذرانی هستیدکه اصلا متوجه نمی شوید چقدر غذا خوردید.

فقط یک لحظه چشم باز میکنید و می بینید چند ظرف پر از غذا و دسر و میوه و… خالی شده اند.

محققان این واقعیت را به اثبات رسانده اند که عدم هوشیاری در هنگام غذا خوردن باعث می شود که شخص حداقل ۳۰٪ اضافه برنیاز خود غذا بخورد.

البته شما تصور کنید که اگر روزی سه وعده به صورت ناهوشیارانه غذا بخورید، یک سوم آن بیش از نیاز روزمره بدن شما خواهد بود.

آیا چنین روش تغذیه نمی تواند بعد از مدت چند سال باعث چاقی وحشتناک در انسان بشود؟

باتغذیه هوشیارانه لذت واقعی غذا خوردن را بچشید!

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!