کتاب “نور زمین” تالیف آرتور سی کلارک + دانلود

book0358673495769323436345634004

کتاب نور زمین اثر آرتور سی کلارک

 

نام کتاب : نور زمین
نویسنده : آرتور سی کلارک
تعداد صفحه : ۲۲۰
حجم فایل : ۲,۷۶۰ کیلوبایت

توضیحات :

آرتور چارلز کلارک، نویسنده داستان های علمی تخیلی، ازمشاهیر عصر حاضر است که در اغلب کشورها او را به دلیل رویاهای بلندپروازانه اش می شناسند؛ خصوصا به این خاطر که بسیاری از رویاهای او در زمان زندگی اش رنگ واقعیت به خود گرفت. وی تالیفات بسیاری در زمینه علوم و کاربردهای فناوری فضایی دارد که بسیاری از آنها الهام بخش هم عصرانش در بهره مندی از موهبت فضا بوده است.

مقدمه ای از کتاب:

 

آرتور سی .کلارک در سال ۱۹۷۱ در شهر سامرست انگلستان به دنیا آمد. او از کینگز کالج لندن با درجه ممتاز در رشته ریاضی و فیزیک فارغ التحصیل شد. برای مدتی مدیر انجمن ستاره شناسی انگلستان بوده و از اعضای عالیرتبه آکادمی نجوم و انجمن سلطنتی نجوم و چندین سازمان علمی معتبر دنیا است.  در زمان جنگ جهانی دوم در نیروی هوایی انگلستان خدمت کرده و مسئول آزمایش های اولیه دستگاههای رادار بوده است. او بیش از پنجاه کتاب نوشته است. در زمینه علمی-تخیلی میتوان از کتابهای پایان طفولیت، شهر و ستاره ها، شنهای مریخ و ملاقات با راما، یاد کرد که کتاب آخر برنده هرسه جایزه پراهمیت هوگو، نیولا و جان کمپل شد. در سال ۱۹۸۶ به همراه استانلی کوبریک کارگردان مشهور سینما سریالی تلویزیونی اسکار برای فیلم اودیسه فضایی ۲۰۰۱ (راز کیهان)شد. سریال تلویزیونی دنیای عجیب آرتور سی .کلارک در نقاط زیادی ازجهان به نمایش در آمده است.

او سالهاست که با ترک اروپا و آمریکا برای زندگی به سریلانکا رفته است و تعداد زیادی از کتابهای علمی و داستانهای علمی تخیلی اش را در آن جا به رشته تحریر درآورده است.

آرتور سی کلارک نویسنده و دانشمندی انسان دوست است که استفاده از علم را برای صرفاً مقاصد نظامی تقبیح میکند و معتقد است که باید از دانش کنونی برای پیشبرد اهداف عالی تمامی بشریت بهره برداری کرد.

 

 

لینک دانلود مستقیم کتاب

downlud

منبع

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!