کتاب روانشناسی شایعه تالیف جی. دبلیو. آلپرت و لئو پستمن- دانلود مستقیم

book03586734957693234363456347

کتاب روانشناسی شایعه تالیف جی. دبلیو. آلپرت و لئو پستمن

توضیحات راجع به کتاب

نام کتاب : روانشناسی شایعه

نویسنده : جی. دبلیو. آلپرت و لئو پستمن

تعداد صفحه : ۲۴۲

حجم فایل : ۳,۰۳۰ کیلوبایت

بخش بزرگی از محاورات عادی اجتماع را شایعه پراکنی تشکیل می دهد.

در گپهای روزمره با دوستان، شایعات و غیبت های فراوانی را پخش می کنیم و می شنویم.

اینها زمانی بی اساس و گاهی مبتنی بر واقعیت اند. شایعات بی محتوا معمولاً مطالب تأیید نشده ای هستند که هدفی جز پر کردن وقت، در صحبت با دوستان، ندارند.

وقتی موضوع شنیده شده را به دیگران منتقل می کنیم، ممکن است منظوری بیش از آنچه که در یک «صبح به خیر! روز خوبی است، این طور نیست؟» نهفته است، نداشته باشیم.

بخش بزرگی از محاورات عادی اجتماع را شایعه پراکنی تشکیل میدهد. درگپهای روزمره با دوستان،شایعات و غیبت های فراوانی را پخش میکنیم و می شنویم. اینها زمانی بی اساس و گاهی مبتنی بر واقعیت اند. شایعات بی محتوا معمولاَ مطالب تایید نشده ای هستند که هدفی جز پرکردن وقت، درصحبت با دوستان،ندارند. وقتی موضوع شنیده شده را به دیگران منتقل میکنیم، ممکن است منظوری بیش از آنچه که در یک صبح به خیر روز خوبی است اینطور نیست؟ نهفته است، نداشته باشیم.

اما برخوردهای اجتماعی که موضوع خاصی را به جز احساسات مبهم و دوستانه نسبت به طرف محاوره مطرح نمیکند- تا سکوت موجب خجالت و شرمزدگی نگردد- تنها یکی از اشکالات شایعه است. بیشتر شایعات و غیبت ها مملو از محتوا و مطالب اند و شدیداَ‌هدف دار و درخدمت مقاصد مهم عاطفی قرار دارندٰ اما معمولاَ‌ نه گوینده و نه شنونده از این مقاصد آگاه اند. آنان فقط می دانند که داستان برایشان مهم جلوه گر شده و به نظر می رسد که، به صورتی ناشناخته،نگرانی فردی و بلاتکلیفی عقلانی آنان را تسکین می بخشد.اگر چه شایعه پراکنی همیشه یک مسئله اجتماعی و روانی با ابعادی گسترده است، هیمن ابعاد در زمان بحران حالتی به مراتب حادتر بخود میگیرد.

 

 

دانلود مستقیم

کتاب روانشناسی شایعه تالیف جی. دبلیو. آلپرت و لئو پستمن

download

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!