آموزش و زندگی بهتر اثر برتراند راسل- دانلود مستقیم

funbook-4321
نام کتاب: آموزش و زندگی بهتر

نویسنده: برتراند راسل

زبان کتاب: پارسی

تعداد صفحه: ۱۶۹

قالب کتاب: PDF

حجم فایل: ۱,۰۶۰  کیلوبایت

توضیحات:

برتراند راسل در سال ۱۸۷۲ درانگلستان به دنیا آمد و ۹۶ سال زندگی کرد. او درخانواده ای فاضل پرورش یافت. پدر تعمیدی اش جان استوارت میل بود. تا ۱۸ سالگی به کمک معلم سرخانه تحصیل نمود و پس از آن به کالج ترینیتی وارد شد و به طور کلاسیک یک سال فلسفه و دو سال ریاضیات تحصیل کرد، اما به کمک مغز توانایش هم در فلسفه و هم در ریاضیات آنچنان متبحر شد که تغیییرات اساسی در این علوم به وجود آورد.

….

در دنیای امروز بیش از همیشه متوجه تربیت کودکان شده‌اند و مسئله تعلیم و تربیت صحیح موضوع روز است، این کتاب یقین دارم یکی از کتبی است که می‌تواند برای معلمین و والدین راهنمای بسیار صحیحی در ساختن روح و جسم و عقل و دانش کودکان باشد. برتراند راسل نزد همه افرادی که با فلسفه تربیت و تعلیم سر و کار دارند مشهور می‌باشد. او همه چیز را در این کتاب به‌وضوح و روشنی دیده و مورد بحث قرار داده است.

صفات لازمه انسان کامل را تشریح کرده و این کتاب می‌تواند مانند چراغی راهنمای والدین قرار گیرد. دیگر امروز با پیشرفت علم روان‌شناسی و مردم‌شناسی جای بحث نیست که باید به این نوع کتاب‌ها توجه داشت چون هر پدر و مادر سالم و عاقل، علاقه‌مند به‌بچه‌های خود هستند و آرزوی آن‌ها اینست که بچه سالم و عاقل و با تقوا تحویل جامعه دهند تا بتواند در آتیه زندگی بهتر و سعادتمندتری داشته باشند، ولی خیلی کم هستند پدران و مادرانی که واقعاً بدانند با بچه از روز تولد باید چه‌گونه رفتار کرد و چه نوع تعلیمات و راهنمایی‌ها در سال‌های بعد لازم است تا به آرزوی خودشان که سعادت کودک است برسند.

همه ما کم و بیش می‌دانیم که بچه‌ها در ابتدای تولد مانند ماده خامی هستند و این ما هستیم که باید به آن‌ها شکل و ترکیب صحیح و مفید بدهیم تا بتوانیم آن‌ها را خوشبخت کنیم. همان‌طور که از نام این کتاب آموزش و زندگی بهتر و مفهوم آن برمی‌آید آموزش و پرورش کلید زندگی بهتر است.

 

دانلود مستقیم کتاب

download

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!