چربی خوب،چربی بد و چربی خیلی بد کدامند؟

food-9829347859283745723998

تفاوت بین چربی خوب و بد را بدانید

بر اساس مطالعات جدید نباید بیشتر از ۳۰%  کل کالری روزانه شما از چربی تامین شود. چربی نه تنها باعث اضافه وزن می شود بلکه افزایش خطر بیماری های قلبی، سکته، دیابت و فشار خون بالا را نیز در پی دارد. این به آن معنا نیست که تمامی چربی ها مضر هستند. غذاها حاوی انواع مختلف چربی هستند که برخی از آنها برای شما بهترند. غذاهای مختلف حاوی انواع مختلفی ازچربی ها هستند در زیر انواع چربی های خوب، متوسط ، بد و خیلی بد ذکر شده است.

 

چربی های خوب

تاکنون چربی های غیراشباع بهترین نوع چربی ها شناخته شده اند. این چربی ها در دمای اتاق مایع هستند و در روغن زیتون، روغن بادام زمینی، روغن کانولا، آواکادو  و بسیاری از مغزها یافت می شون.  چربی های تک غیر اشباعی می توانند کلسترول خون را کاهش داده، موجب افزایش کلسترول خوب (hdl) شوند و کلسترول بد(ldl)را کاهش دهند. برای کاهش وزن و سالم ماندن باید به جای روغن های غیر اشباعی از روغن دانه ذرت، آفتابگردان و پنبه دانه استفاده نمایید.

چربی های متوسط

چربی های غیر اشباعی چند تایی ازاین گروهند، آنها نیز در دمای اتاق مایع هستند و از گیاهانی مانند دانه آفتابگردان، پنبه دانه و دانه ذرت به دست می آیند. مصرف این چربی ها به میزان کم خوب است و موجب کاهش کلسترول می شود ولی در صورتی که به میزان زیاد استفاده شوند نه تنها تاثیر مناسبی نخواهند داشت بلکه موجب التهاب بافت های بدن می شوند درنتیجه ازکارکرد صحیح سیستم ایمنی جلوگیری میکنند.

خاصیت دو گانه این نوع چربی ها بعلت وجود ماده ای بنام امگا ۶ است. امگا ۶ در مقادیر کم موجب کاهش کلسترول خون می شود، ولی در صورت افزایش مصرف موجب افزایش اسیدهای چرب امگا۶ درجریان خون می شود که این فرایند موجب جذب بیشتر کلسترول و چربی های اشباع شده توسط سلولها می شود. نکته مهم این است که فراموش نکنیم ازاین نوع چربی ها درحد اعتدال استفاده نماییم.

چربی های بد

چربی های اشباع شده که اغلب در دمای محیط جامد هستند بعنوان چربی بد قلمداد می شوند و بدن ازآنها بعنوان ماده اصلی تولید کلسترول بد استفاده میکند. کلسترول بد ماده ای است که موجب انسداد شرایین شده، خطر بروز سکته قلبی، مغزی و دیابت را در افراد افزایش میدهد.  چربی های اشباع شده اغلب بصورت اولیه ازمنابع حیوانی مانند گوشت، پنیر، کره ، شیر و سایر محصولات لبنی به دست می آیند. برخی چربی های اشباع شده در روغن های مخصوصی مانند روغن نارگیل، کره نارگیل و روغن هسته خرما یافت می شوند.

نوع دیگر چربی های بد، تری گلیسرید ها هستند. هنگامی که شما به میزان زاید از غذاهایی مانند کیک ، پای، آب نبات، نوشابه های گازدار و انواع مشابه یا غذاهای پرچرب زیادی استفاده میکنید، کبد شما تمام کالری اضافه را بصورت تری گلیسیرید ذخیره میکند. تری گلیسیریدها موجب گرفتگی شریان های قلب و مغز می شوند.

food-982934785928374572300467

چربی های بسیار بد

نوع بسیار بد ومضر چربی ها، چربی های ترانس هستند. چربی های دارای ترانس زمانی ایجاد می شوند که چربی های غیر اشباعی چند تایی به دست آمده از گیاهان، تحت فرایندی به نام هیدروژنیزاسیون قرار گرفته، اتم ها ی هیدروژن  به آن اضافه می شود. این چربی ها موجب افزایش میزان کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب در بدن تان می شود.

همچنین این نوع چربی ها  موجب افزایش خطر بیماری های قلبی، سرطان، سکته قلبی و دیابت می شود. مطالعات جدید نشان داده اند که چربی های ترانس موجب افزایش میزان تولید موادی بنام فاکتور نکروز توموری در سلول ها می شوند. این ماده عامل بروز دیابت محسوب می شود، همچنین بدن را مستعد ابتلا به بیماریهایی چون مقاومت نسبت به عملکرد انسولین، بیماری های عروق کرونر قلب، نارسایی قلبی و انواع مختلف سرطان می سازد. برای پرهیز از تمام چربی های بد سعی کنید از غذاهایی که روی بسته بندی آن ها کلمه هیدروژنیزه یا نسبتاً هیدروژنیزه نوشته شده، خودداری کنید.

اواسط دهه ۱۹۸۰، کارخانجات مواد غذایی استفاده از چربی های هیدروژنیزه را به عنوان جایگزین چربی های اشباع شده، آغاز کردند، زیرا براین باور بودند که این نوع چربی ها سالمتر هستند. به این ترتیب چربی های هیدروژنیزه نیز مانند مواد نگهدارنده به غذاهایی که باید مدت طولانی تری تازه می ماند، اضافه شدند. ولی مدت هاست که چربی های دارای ترانس در انواع هیدروژنیزه به اندازه انواع شایع شده مضر شناخته شده  اند. برای داشتن رژیم سالم، بهتر است تاحد امکان ازاین مواد کمتر استفاده کنید.

در زیر فهرست از این نوع غذاها آمده است:

مارگارین، روغن ترد کننده شیرینی، بیسکوئیت، چیپس وپفک، کرم های خوراکی که از محصولات لبنی نیستند، سوپهای آماده، سس ها، کیک های بسته بندی شده، شیرینی ها، غذاهای فست فود مانند برگرها و سیب زمینی سرخ کرده ، پیراشکی، غذاهای آماده یخ زده، غذاهای انرژی زا، پای ها و غذاهای بسته بندی.

منبع: سامانه تغذیه هوشمند

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!