چربی سوزی شکم با ۳۰ دستورالعمل

۱۳۴۱۳۵۴۱۳

چربی سوزی شکم در برنامه لاغری بسیار مهم و در زیبایی اندام اساس محسوب می شود. فلذا با ۲۰ توصیه ای که در اینجا ارائه می شود امیدواریم شما بتوانید به هدف خودتان یعنی سوزان چربی های شکم دست یابید

۱٫ مسئولیت خورد و خوراک خود را کاملا به عهده بگیرید.  دونات، چیبس و شکلات دست و پا ندارند و به زور وارد دهان شما نمی شوند!

۲٫ به طورمنظم و همیشگی  ورزش کنید.

۳٫ هرروز صبحانه بخورید.

۴٫ برای از بین بردن چربی دورشکم ، ورزش هایی انجام دهید که تمام بدنتان را حرکت دهد،  نه فقط شکم و پهلوها.

۵٫ برای جلوگیری ازعادت ومتوقف شدن فرآیند چربی سوزی نوع فعالیت های ورزشی راهراز گاهی  تغییر دهید.

۶٫ به جای دویدن با سرعت معمولی به مدت زیاد بدون استراحت،  با حداکثر سرعت درمدت کوتاه بدوید. مثلا ۶ بار یک مسافت ۲۰۰ متری را با بیشترین سرعتی که می توانید بدوید و بین هر دور ۴ دقیقه استراحت کنید.

۷٫ هرگز با شکم خالی ورزش نکنید.

۸٫ جوری ورزش کنید که واقعا بعد از انجام تمرین خسته شوید. خستگی بعد از ورزش نشانه وجود اسید لاکتیک در خون است. اسید لاکتیک موجب ترشح هورمون رشد می شود و نهایتا این دوماده چربی های دورشکم را از بین می برند.

۹٫ به جای دویدن روی تردمیل درخیابان یا پارک بدوید. ورزش کاردیو روی دستگاه های برقی میزان کورتیزول بدن را افزایش می دهد وکورتیزول فرآیند سوختن چربی در بدن را مختل می کند.

۱۰٫ شب ها زود شام بخورید. بین آخرین وعده غذا و ساعت خواب حداقل ۳ ساعت فاصله باشد.

۱۱٫ با انواع غذاهای فراوری شده خداحافظی کنید.  ( غذاهای کنسروی یا هر ماده خوراکی  در قوطی و پاکت های بسته بندی شده)

۱۲٫ حذف کامل چربی از برنامه غذایی شکم شما را کوچک تر نمی کند. (منظور چربی های مفید است نه چربی های اشباع شده ،  مثل روغن زیتون،  دانه زیتون ، اووکادو، دانه های روغنی مثل بادام وگردو)

۱۳٫ برای بالا بردن سوخت و ساز بدن میزان مصرف پروتئین در برنامه غذایی اتان را افزایش دهید.

۱۴٫ با مصرف امگا ۳ نوسان قند خونتان را کنترل کنید.

۱۵٫ خوردن کربوهیدرات  ها و مواد نشاسته ای به انباشته شدن چربی در بدن کمک می کند نه خوردن چربی های مفید!

۱۶٫ اگر می خواهید دورکمرتان باریک شود، به جای نان با کره و مربا برای صبحانه  پروتئین و یک مشت کوچک بادام یا گردو جایگزین کنید.

۱۷٫ آرد های سفید را از برنامه غذایی اتان حذف کنید و تاثیرسریع آن را در کوچک شدن شکم  ببینید.

۱۸٫ ویتامین دی را جدی بگیرید.  کمبود ویتامین دی در بدن باعث جمع شدن چربی در ناحیه شکم می شود.

۱۹٫ مصرف مواد فیبری را هرگز فراموش نکنید. ۲۵ گرم فیبر در روز باعث ثابت نگه داشتن قند خون و سوختن چربی می شود.

۲۰٫ دستگاه گوارش خود را با خوردن غذاهای سالم، سبزیجات و میوه ها تمیز نگه دارید. تمیزی درون بدن برای چربی سوزی بسیار مهم است.

۲۱٫ در خوردن میوه های پوست کلفت مثل هندوانه، موز، آناناس زیاده روی نکنید زیرا این میوه ها قند بیشتری نسبت به میوه هایی مثل توت فرنگی وکیوی دارند.

۲۲٫ به اندازه کافی بخوابید.

۲۳٫ شب ها زود به رختخواب بروید و صبح ها زود بیدار شوید.

۲۴٫ برای پایین آوردن میزان استرس و کورتیزول که دشمن شماره یک فرایند چربی سوزی است به  آن چه دارید دلخوش باشید. برای داشته هایتان شکر گذار و خوشحال باشید. هر شب قبل از خواب به چند تا ازبهترین چیزهایی که دارید فکر کنید و برایشان خوشحال باشید.

۲۵٫ پیلاتیس ، یوگا، ورزش های رزمی، تمرکز و پیاده روی در هوای آزاد و طبیعت به پایین آوردن سطح استرس کمک می کند. به خاطر داشته باشید که استرس و کورتیزول بالا عامل مهمی در بزرگ شدن شکم است.

۲۶٫ آب زیاد بنوشید. نوشیدن ۸ تا ۱۲ لیوان آب در روز برای از بین بردن چربی دور شکم  لازم است.

۲۷٫ از نوشیدن الکل، آب میوه های شیرین ، سودا و نوشابه هایی شیرین و رنگی جدا خودداری کنید. آب، چای سبز و قهوه را جایگزین نوشابه های فوق بنمایید.

۲۸٫ مصرف شکر را قطع یا محدود کنید. اشتباه اکثر مردم این است که فکر می کنند اگر خرما و توت خشک و عسل و از این قبیل شیرین ها بخورند چاق نمی شوند. فراموش نکنید قند قند است از هر منبعی که باشد!

۲۹٫  مصرف ۵۰۰ میلی گرم منیزیم در روز را حتما جدی بگیرید اگر می خواهید دور کمرتان باریک شود. منیزیم  باعث کاهش کورتیزول است.

۳۰ . مصرف آنتی اکسیدان های قوی مثل انواع توت های سیاه، روغن زیتون و سبزیجات با برگ سبز را در اولویت های غذایی اتان قرار دهید.

منبع:
http://www.lifestylebypoliquin.com/
دانشجوی دکتری در رشته سلامتی و بازپروری از کانادا

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!