پیاز ترشی

پیاز ترشی

 

مواد لازم :

پیاز ریز سفید
۱ کیلو
نعنا
۰/۵ کیلو
سیر
۲۵۰ گرم
نمک
به میزان کافی
سرکه به میزان کافی

 

طرز تهیه :

پیازها را تمیز کنید و بشویید . سپس کاملاٌ خشک کنید . سیر و نعنا را چرخ کنید . در شیشه های متناسب ، پیاز و مخلوط نعنا و سیر را بچینید ، روی آن نمک بپاشید و شیشه ها را پر از سرکه کنید . ترشی گل کلم را به همین طریق تهیه کنید .

درمورد ترشی پیاز

ترشی پیاز یکی از خوشمزه ترین ترشی هاست. این ترشی برای داخل انواع سالاد مناسبه و طعم خوبی به ساندویچها میده و به خاطره رنگش یه جورایی اشتها را تحریک میکنه . پیاز زرد و سفید هم میتونید استفاده کنید ولی دیگه به این خوشرنگی نمیشه. برای این ترشی حتما باید از سرکه بیرنگ مثل سرکه انگورسفید یا سرکه برنج استفاده کنید چون خود پیاز رنگ صورتی قشنگی داره که فقط با سرکه سفید این رنگ جلوه بیشتری پیدا میکنه. در ادامه آکاایران طرز تهیه دونوع ترشی پیاز را توضیح داده است. با ما همراه شوید.

طرز تهیه ترشی پیاز قرمز:

ترشی پیاز، طرز تهیه پیاز ترشی روش دوم

ترشی پیاز,ترشی پیاز قرمز,ترشی پیازچه

طرز تهیه ترشی پیاز

مواد لازم برای آشپزی آکا:

پیاز پوست کنده           سه کیلو
نعناع خشک و نرم       سه قاشق
سیر                     نیم کیلو
سرکه              به مقدار لازم

طرز تهیه :

برای پیاز ترشی پیاز ها باید ریز و سفید باشد ابتدا سیر را پاک کرده سپس چرخ می کنیم و با نعناع مخلوط کرده بعد در یک شیشه مناسب یک ردیف پیاز بعد مخلوط سیر و کمی نمک می ریزیم و دوباره این کار را ادامه می دهیم تا پیار تمام شود سپس روی پیاز را سرکه می ریزیم باید سرکه روی پیاز ها را خوب بگیرد.

 

طرز تهیه ترشی پیاز سفید:

ترشی پیاز,ترشی پیاز قرمز,ترشی پیازچه

ترشی پیاز سفید

مواد لازم:

پیاز سفید ریز

نمک و فلفل

سیر

نعنا خشک

سرکه سفید

 

طرز تهیه:

پیازهای سفید را پوست بکنید و بشویید و ۲ ساعت کناری قرار دهید تا خشک شود.

 

داخل شیشه ترشی پیازها ، چند حبه سیر ، ۱ فلفل تند و مقدار کمی نعنا خشک بریزید و روی آن کمی نمک بپاشید و در انتها با سرکه سفید پر کنید ، شیشه را به مدت ۱ ماه در جای خنک و تاریک قرار دهید تا ترشی ها آماده مصرف شوند ( بسته به نرمی ترشی از ۱۰ روز تا ۱ ماه ترشی آماده مصرف است ).

نکته ها : دقت کنید که ظرف ترشی و پیازها پیش از آماده سازی کاملا خشک باشند چون رطوبت موجب کپک زدن ترشی میشود ؛ هرگونه گرما یا نور خورشید موجب خراب شدن ترشی شما خواهد شد ، پس از ۱۰ روز میتوانید ترشی را در یخچال قرار دهید.

امیدواریم با تهیه این ترشی پیاز خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله ترشی پیاز، طرز تهیه پیاز ترشی روش دوم شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

مواد لازم برای تهیه ترشی پیاز و هویج , استفاده مناسب از انواع پیاز در آشپزی , بهترین ترشی رو از کجا بخرم , طرزتهیه خشک کردن پیاز , دلیل خراب شدن ترشی , طرز تهیه ترشی پیاز , ترشی پیاز بانعنا , ترشی پیاز سفید , ترشی پیاز , پیاز ترشی , پیازترشی

منبع:بیتوته

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!