پرخوری احساسی را چطوری بشناسیم و کنترل کنیم؟

چه نوع غذاهایی آرامش‌ بخش هستند

diet1800226756263486

سوالاتی که در راستای کشف واقعیت گرسنگی وتصمیم گیری صحیح  برای خوردن ، باید از خود بپرسید:

چگونه میتوانیم  جریان تغذیه عاطفی را متوقف سازیم

راهکارهای جستجوی کمک

خیلی از ما حتی وقتی می‌فهمیم که چه اتفاقی می‌افتد، هنوز برای شکستن چرخه پُرخوری احساسی نیاز به کمک داریم. آسان نیست—مخصوصاً وقتی پُرخوری احساسی موجب افزایش وزن و پایین آمدن اعتمادبه‌نفسمان شده باشد. پس تنهایی با آن برخورد نکنید. شما نیاز به مشاوره دارید. به یک متخصص رفتار درمانی و یک برنامه حساب شده و منطقی که گام به گام و مرحله به مرحله از مدار عادت های نیرومند تغذیه عاطفی و ناهوشیار بیرون بیائید.

می‌توانید از متخصصین کمک بگیرید. مشاوران و روانشناسان می‌توانند به شما برای کنار آمدن با این مشکل کمک کنند. متخصصین تغذیه می‌توانند به شما برای شناخت الگوهای غذایی خود و داشتن یک رژیم‌غذایی بهتر کمک کنند. متخصصین تناسب اندام به شما کمک می‌کنند با ورزش وزنتان را پایین بیاورید و استرستان را خالی کنید.

اگر نگران وضعیت غذاخوردنتان هستید، حتماً با دکترتان در این باره صحبت کنید. او می‌توانید کمکتان کند با اطمینان به اهداف کاهش‌وزنتان برسید و متخصصین مربوطه را به شما معرفی می‌کند تا با غذا یک ارتباط صحیح و سالم برقرار سازید.

ودرنهایت سامانه تغذیه هوشمند با ارائه مدلی سازمانیافته برای مقابله با تغذیه عاطفی و ناهوشیارانه میتواند به شما عزیزان جهت کنترل این رفتار ناهنجار کمک نماید.

نویسنده:بهمن ابراهیمی

دراین مورد

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!