پاییز در بریتانیا را ببینید!

پاییز در بریتانیا را ببینید!

درتابستان با همه زیبایی هایی که دارد روزی تمام می شود و جای خودش را به پاییز هزار رنگ می دهد، پاییزی که انگار در بعضی از جاها رنگ و بوی دیگری دارد. همین که پاییز می شود دست نقاش طبیعت، مشغول رنگ آمیزی جنگل ها، پارک ها و باغ ها می شود و هنرش را به زیباترین شکل ممکن بر روی شاخ و برگ های درختان به نمایش می گذارد.

یکی از بهترین جاهای دنیا برای لذت بردن از پاییز، باغ ها و جنگل های بریتانیاست، اگر در اواسط مهر تا اواسط آبان پا به این سرزمین بگذارید همه جا پر از برگ های قرمز آتشین، طلایی و زرد است. می خواهیم ۱۰ تا از بهترین باغ های بریتانیا برای لذت بردن از زیبایی های پاییز را به شما معرفی کنیم، الی گشت را همراهی کنید.

شهر پرتشایر با ۲۵ گونه از درختان مختلف مثل کاج، صنوبرو توس نقره ای به «شهر درختان بزرگ» معروف است. با اینکه جنگل فاسکالی در تمام روزهای سال یکی از زیباترین جنگل هاست اما وقتی پای چشم اندازهای پاییزی وسط باشد این جنگل تبدیل به یکی از بینظیرترین مکان های دنیا می شود.

این جنگل که در قرن نوزدهم به عنوان جنگلی نمونه تاسیس شد پر از گونه های زیباست و در ماه آبان تورهای پیاده روی زیادی در آن برگزار می شود. اینجا در شب زیر نور چراغ ها و نمایش های موسیقی افسونگرترین جنگل دنیا می شود.

به پارک ماربری بروید و در خیابان متقارن لایم عکس های باشکوه از پاییز زرد رنگ بیندازید. ردیفی از درختان یک اندازه و زرد در دو طرف خیابان و برگ های خشکیده و زردی که بر روی زمین ریخته اند واقعا نمای تماشایی و خیال انگیزی را به وجود آورده که در کمتر از جایی در دنیا نظیر آن پیدا می شود.

جنگل های این پارک ملی حدود ۱۳۰ کیلومتر مربع از این ناحیه را در بر گرفته اند. سرخ چوب ها، راش، شاه بلوط شیرین و دیگر درختان این جنگل همگی در اواخر دهه ۱۸۵۰ کاشته شده اند. در مسیر درختان جادویی و بلند کاج و صنوبر رانندگی و یکی از بهترین مکان های دنیا برای تماشای پاییز را تجربه کنید.

 

پاییز در بریتانیا را ببینید!

 

در این جنگل بهترین زمان برای دیدن زیبایی های پاییز، آبان است وقتی که رنگ های آتشین درختان به پررنگ ترین حالت ممکن رسیده اند. جنگل یک بلوط ۵۰۰ ساله دارد که تماشای برگ های رنگی آن را تحت هیچ شرایطی نباید از دست بدهید. تماشای خرگوش و خوک هایی که به دنبال بلوط هستند هم از دیدنی های جالب این جنگل است.

وقتی که برگ های درختان باستانی بلوط پارک به رنگ نارنجی پر رنگ درآمده اند از شلوغی شهر فرار کنید و خودتان را به پارک ریچموند برسانید. مطمئنا با پیاده روی و یا دوچرخه سواری در این پارک و تماشای درختان هزار رنگ بیشتر از هر زمان دیگری به این باور می رسید که پاییز زیباترین فصل هاست.

اینجا یک ذخیره گاه طبیعی ملی و بزرگ ترین پارک سلطنتی لندن است. برای اینکه به بزرگی این پارک پی ببرید خوب است بدانید که پارک ریچموند از پارک مرکزی نیویورک سه برابر وسعت بیشتری دارد. حتما از تماشای حیواناتی که در میان برگ های رنگارنگ پارک در حال گشت و گذار هستند لذت می برید مخصوصا اینکه پارک از سال ۱۶۳۷ به پارک گوزن ها تبدیل شده و در آن ۶۳۰ گوزن قرمز و زرد در جای جای مختلف پارک زندگی می کنند.

جای فوق العاده این باغ ها که مشرف به کوه های زیبای کارندائو هستند چشم اندازهای رویایی ای برایش خلق کرده است. در این باغ جاذبه هایی مثل درختان شاه بلوط، آبشارها و دره ای عمیق هست که با درختان بلند احاطه شده اند. مطمئنا آبان بهترین زمان برای لذت بردن از پاییز این باغ است.

شهر کنت را همه به عنوان باغ انگلستان می شناسند کافیست در این شهر به جنگل Bedgebury بروید تا با دیدن این همه درخت مخروطی شگفت زده شوید. بیشتر این درختان گونه هایی از سراسر دنیا هستند و با پیاده روی در آن درختان کاجی از کالیفرنیا، اسکاتلند و حتی تایوان را می بینید. در طول ماه های پاییز برگ های نارنجی، قرمز، بنفش و زرد آلاچیق ها و کف زمین را چنان دلپذیر تزئین می کنند که مدت ها محو تماشای آن ها می شوید.

 

این خانه دولتی باغ های عجیب و زیبایی دارد. آب و هوای گرم دریاچه استرنجفورد به خوبی باعث رشد درختان بومی شده و ظاهری شبیه باغ های مدیترانه ای را به وجود آورده است. در ماه آبان گردشگران زیادی به این باغ می روند تا برگ های رنگارنگ آن را تماشا کنند.

پاییز در بریتانیا را ببینید!

باغ قرن هجدهمی و معروف استورهد با عبادتگاه های قدیمی، دریاچه ها و غارهای گنبدی شکل یکی از زیباترین چشم اندازهای بریتانیا را دارد. درختان این باغ شامل چدار، بلوط، راش، شاه بلوط اسپانیایی به همراه درختان دیگری هستند که به تازگی کاشته شده اند. انعکاس رنگ طلایی و قرمز این درختان در دریاچه، زیبایی باشکوهی را خلق می کند که از تماشایش سیر نمی شوید.

باغ کیو فقط ۲۰ دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد و در آن تعدادی از کمیاب ترین گیاهان دنیا را می توانید ببینید. برای دیدن این باغ در تورهای پیاده روی پاییزی شرکت کنید و برای تماشای یکی از دیدنی ترین مناظر باغ بر روی پل ۱۸ متری اش پیاده روی کنید.

در اواسط قرن ۱۹ درختان زیادی در این باغ گیاهشناسی کاشته شد و امروز در آن حدود ۱۵ هزار درخت مختلف از سراسر دنیا وجود دارد. همین که ماه مهر تا آذر می شود جنگل با رنگ های پاییزی، شکل و شمایلی جادویی به خود می گیرد. ماه آبان بهترین زمان دیدن این جنگل است وقتی که افراهای ژاپنی یکدست، رنگی شده اند.

منبع :eligasht.com

کلیساهای زیبا و تماشایی جهان

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!