پاک کننده های طبیعی صورت کدامند؟

پاک کننده های طبیعی صورت کدامند؟

پوستی شفاف و جذاب داشته باشید باید همۀ وقت} آن را ازمواد شیمیایی و آلودگی ها پاک کنید، به خصوص بقایای لوازم آرایشی در شب نباید روی صورت شما باشند. برای اینکه پوستی سالم داشته باشیم باید هر شب آن را تمییز کنیم اما بهره گیری بیش از اندازه از مواد شیمیایی خود به پوست آسیب میرساند.

بنابراین برای داشتن پوستی خوشگل و سالم چه باید کرد؟ پاک کننده های طبیعی صورت یکی از برترین راهها برای اینکار میباشند. بنابراین اگر شما هم به دنبال ماده ای بی ضرر برای پاک سازی پوست تان هستید، با ما همراه باشید.

شیر
شیر حاوی پروتئین و چربی هست که ترکیب خوبی برای پوست به حساب می آید. در واقع شیر پوست شما را مرطوب و نرم می کند و خوبی اش این هست که به راحتی در دسترس هست و شما میتوانید آن را از هر فروشگاهی تهیه کنید. شیر حاوی اسید لاکتیک هست که بعنوان یک لایه بردار عمل کرده

و سلول های مرده پوست را از بین میبرد. اضافه بر آن سموم را نیز پاک می کند. بنابراین اگر پوست خشکی دارید و به فکر ماده ای برای تمییز کردن آن می گردید، شیر گزینش بسیار خوبی هست. پس از پاک سازی پوست تان با این ماده، صورت تان را با آب گرم بشویید.

پوستی خوشگل و سالم

آلوورا معجزه می کند، همانگونه که میبینید سالیان سال هست که این ماده در صنعت زیبایی حرف اول را میزند. آلوورا حاوی ۱۵ اسید آمینه و ۲۰۰ خاصیت دارویی هست که برای پوست بسیار خوب هست. کافی هست چند قطره از ژل آن را بعنوان آرایش پاک کن به پوست تان بزنید. این ماده نه تنها موجب حساسیت نمی شود بلکه برای پوست تان خوب نیز هست.

روغن نارگیل

شما میتوانید این ماده معجزه آسا را هم در آشپزخانه و هم در حمام منزل تان بهره گیری کنید. راههای زیادی برای بهره گیری از این ماده پر کاربرد وجود دارد که یکی از آن ها پاک کردن صورت هست. افرادی که می خواهند به جای محصولات آرایش از ماده ای طبیعی برای پاک سازی پوست شان بهره گیری کنند،

ما این روش امن را به آن ها توصیه میدهیم. شما حتی می توانید محصولات آرایش ضد آب تان را با این ماده از بین ببرید. این ماده نه تنها پوست شما را تمییز میکند بلکه با خاصیت آب رسانی خود، آن را نرم و سالم تر نیز می سازد. فقط یادتان باشد که پس از بهره گیری از آن، صورت تان را با آب بشویید.

آب خیار
خیار ماده ای هست که موجب شادابی و هیدراته شدن پوست میشود. آب خیار را بگیرید و از آن بعنوان لوسیون برای نرم کردن پوست تان بهره گیری کنید. گرچه خیار فواید دیگری هم دارد، بعنوان مثال اگر پوست تان دچار التهاب شد، زدن خیار به پوست تان از درد و التهاب تان می کاهد. برای اثر گذاری اکثر حتی می توانید چند قطره روغن به پوره آن بیافزایید.

آواکادو

آواکادو میوه ای هست که چون بمب اثر می کند. شما میتوانید آن را بخورید یا که از آن بهره گیری های دیگری، مثل پاک کننده صورت، کنید. روغنی که از آواکادو گرفته می شود پوست صورت شما را به سادگی تمییز کرده و آن را با ویتامین و اسیدهای چرب تقویت می کند. آواکادو در هیدراته کردن و نرم کردن پوست تان نیز بسیار موثر هست.

منبع:iranstyle.ir

لزوم پاک کردن آرایش قبل از خواب

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!