هفت افسانه در باره ورزش و آثار آن

بیشترپیشنهاداتی که به شما جهت خوش اندامی می شود پوچ است شاید ۱ درصد از آنها درست باشد

وقتی صحبت از خوش اندامی به میان می آید مردمی که اطراف شما هستند پیشنهادهای متعددی می دهند. بیشتر آنها پوچ است شاید ۱ درصد از آنها درست باشد. به شما پیشنهاد می کنیم کورکورانه تسلیم این نظرات نشوید.

تعدادی از این افسانه ها مضر است و به سلامتی آسیب می زند. یکی از علل اصلی، برخورد افراد مختلف با ورزش است.چیزهای مختلفی باید در مورد خوش اندامی بدانید.

در این مقاله از سایت زیبا خو به افسانه هایی که قبلا آنها را باور کرده اید می پردازیم.

افسانه ۱ : قبل از تمرین یا بعد از تمرین غذا بخورید:بعضی افراد ۲۰ دقیقه تمرین می کنند و بعد خوراکی پرکالری می خورند اینکار ورزش شما را بی اثر می کند.

افسانه ۲ : تمرین بیشتر بهتر است:این باور که زمان زیادی را در باشگاه صرف کنید تا تمرین زیادی کنید را کنار بگذارید چون کمک چندانی نمی کند.

افسانه ۳ : می توانید با یک بخش از بدن ورزش کنید:یعنی فقط آن قسمت از بدن که احتیاج به ورزش دارد را مورد توجه قرار دهید.

افسانه ۴ : اگر ورزش های قدرتی انجام بدهید چاق میشوید:اگر ورزش های قدرتی را انجام بدهید عضله نمی سازید در این صورت نیاز است که وقتی برای انجام کاردیو بگذارید.

افسانه ۵ : یوگا برای افراد منعطف بهتر است:این درست نیست حتی افرادی هم که انعطاف کمی دارند می توانند انجام بدهند،چون یوگا به تقویت انعطاف کمک می کند.

افسانه ۶ : کمیت ورزش سلامتی را به حد مطلوب می رساند :ما می خواهیم همه چیز را فورا بدست بیاوریم به همین دلیل برای بیشتر چیزها پرش می زنیم،پس سلامتی و خوش اندامی را به حد مطلوب می رسانیم.به همین منظور دائما ورزش می کنیم.

افسانه ۷ : پروتئین زیاد مصرف کردن :مصرف زیاد پروتئین باعث چاقی و بیماری قلبی می شود،بنابراین مقدار مناسب پروتئین مصرف کنید که رژیم متعادل داشته باشید.

منبع

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!