میزان کالری مورد نیاز بدن برای کاهش وزن

۰۹۵۸۶۰۳۹۴۸۵۶۰۸۹۳۴

یادتان باشد که همه کالری ها را حساب کنید
علیرغم آنچه رژیم های غذایی رایج ادعا میکنند، هیچ فرمول جادویی برای کاهش وزن وجود ندارد. شما میتوانید با رژیم های غذایی گوناگون، کمی ازوزن خود بکاهید، لیکن، تنها راه کاهش وزن دائمی این است که مصرف تان کمتر ازآنچه کالری می سوزانید، باشد.

برای کاهش وزن طولانی مدت، ازمواد غذایی سالم و مقوی استفاده کنید و کالری اضافی را با ورزش ازبین ببرید.
مقاله ای که آوریل ۲۰۰۳ در مجله پزشکس امریکا منتشر شد نشان داد بهترین راه برای کاهش وزن استفاده ازکالری کمتر درطولانی مدت است. رژیم غذایی کم چربی وپرفییبر حاوی مقادیر متناسب پروتئین وکربوهیدرات های پیچپیده میباشد. وبنابراین بهترین رژیم غذایی برای حفظ سلامتی و کاهش وزن است.
رژیمی است که به هیچ عنوان عوارض جانبی نداشته، با احساس گرسنگی همراه نیست، بلکه دربلند مدت کاهش وزن نیز برای شما به ارمغان خواهد آورد. حتی میتوانید ازاین روش سود جسته و با استفاده از این رژیم غذایی متعادل، سلامتی خود را نیز تضمین نمایید.
علاوه برکاهش وزن ، اگر شما رژیم غذایی کم چرب و پرفیبر را ادامه دهید ازخطرات بیماری های قلبی، فشارخون بالا، سکته و انواع سرطان نیز بدورخواهید بود. این رژیم غذایی کم کالری ، واقعاً کارساز وقابل ادامه وپی گیری است. این برنامه به گونه ای تنظیم شده است که تا پایان عمر میتوان آرنرا ادامه داد و درعین حال وزن ایده ال خود را حفظ کرد، هم چنین از سلامتی ، تناسب اندام وطول عمر بیشترنیز لذت برد.

 

۰۵۸۶۰۳۹۵۹۳۸۴

چطوری میزان کالری مورد نیاز خود را محاسبه کنید؟
برای بررسی ومحاسبه میزان کالری هایی که برای حفظ وزن ایده ال  باید مصرف نمایید، میتوانید به طریق زیر عمل کنید : وزن کنونی خود را درعد ۲۵ ضرب کنید، عد به دست آمده میزان کالری مورد نیاز شا برای حفظ همین وزن را نشان خواهدداد.
آسان ترین راه برای کاهش وزن کاهش سیصد کالری از نیاز روزانه بدن و افزایش فعالیت بدنی برای سوزاندن ۲۰۰ کالری در روز است. یعنی کاستن حدود ۵۰۰کالری در روز. از آنجا که نیم کیلوگرم چربی حاوی ۳۵۰۰کالری است، درنتیجه شما هفته ای نیم کیلوگرم از وزن خود را بدون سعی و تلاش طاقت فرسا از دست خواهید داد.
محاسبات این روش به این صورت است . شما ۳۰۰ کالری کمتر از قبل استفاده میکنید و روزانه ۲۰۰کالری هم با فعالیت هایی مانند پیاده روی ازدست میدهید، یعنی در طول یک هفته نیم کیلو گرم از وزن خود را از دست میدهید. حتی می توانید ۵۰۰کالری از میزان دریافتی کالری روزانه خود کم ، و هیچ فعالیت بدنی انجام ندهید و همچنان هفته ای ۵۰۰گرم ازوزن خود بکاهید    ۵۰۰×۷₌۳۵۰۰  تنها به مزیت هایی فکر کنید که این روش برای شما ایجاد میکند.
کاهش وزن آرام ومداوم به وسیله محاسبه کالری، سریع ترین وموثرترین راه برای کاهش وزن است که شما را تا پایان عمر در وزن ایده ال نگه می دارد. این نوع رژیم شما را برای ایجاد تغییر در عادت غذا خوردن و فعالیت جسمی منظم آماده میکند. به نظر آسان می آید نه؟ مسلماً

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!