موانع و محدودیت های خود را کنار بزن-بخش سوم

limits-2348957234985232770

شک و تردید دوستان ترس هستند!?

♨️تردید نیروی مخرب دیگری درزندگی انسان است واغلب اوقات بطورنزدیک با ترس درارتباط است.

⚠️درواقع، ترس میتواند مسبب تردید هم بشود و متقابلا تردید هم مسبب ترس. یک رابطه دو جانبه با همدیگر دارند. نقش شارژ کننده هم را ایفا میکنند. هر وقت یکی از آنها ضعیف شود، دیگر بصورت باطری شارژ کننده دیگری را دارد.

♨️ همزیستی ترس و تردید، به سادگی زندگی  شما را جهنمی می سازد.

چون هر دوی آنها زائیده ذهن توهمی است. سیستمی از ذهن به نام ? «#من_ذهنی» یا ?#اگو (#ego) که شالوده همه توهمات و تصورات وتخیلات بشریست و برعلیه شما یا در ستیزه و جنگ با شماست!!

?این باور کردنی نیست که ما در درون مغز خویش هیولایی خطرناک پرورش میدهیم که به مراتب خطرناکتر از هر دشمنی است که درجهان تصور کنید!!!

اصلا در دشمنی این سیستم با خودتان شک نکنید. شما زمانی این حقیقت را متوجه می شوید، که برای شناسایی  آن همت گمارید و تحقیق بیطرفانه و شجاعانه خود را آغاز کنید.

?اگو یا من ذهنی شما ، کارکرد بسیار گسترده ای دارد که در جای خود بحث خواهد شد، ولی یکی از عملکرد های ناچیز و جزئی آن تولید شک و تردید در قابلیت ذاتی و شخصی شماست.

درست درهنگامی که سعی دارید از لانه امن و رفتارهای عادت واره و اتوماتیک تان بیرون بیائید و دست به کاری جدید و بدیع و خلاقانه بزنید بلافاصله  سیستم «من ذهنی» یا «اگوی» شما نیروی ترس و تردید را فعال می سازد و ذهن شما در پاسخ به این تهدید و تردید به بررسی و کنکاش درون و بیرون مشغول می شود!!

این کار طبیعی مغز است که بدنبال شناسایی منبع خطر باشد. ولی کدام خطر؟ خطری در کارنیست! تهدید واقعی برای سلامتی و زندگی شما وجود ندارد

 

 

limits-2348957234985232767

 

?سیستم اگوی شما یک ماموریت ساختگی و پوشالی بعهده مغز تان میگذارد!

?ذهن با پایش محیط بیرونی و درونی برای خنثی سازی این تهدید ماموریت خود را آغاز میکند.

اگر درجهان بیرون سوژه خطرناکی را پیدا نکرد، در درون گنجینه پیچیده و هزار توی خویش به مدد هدایت مغرضانه من ذهنی، قطعا مواردی از تهدید و خطر را شناسای و کشف خواهد کرد.

مثلا با مرور خاطرات و تجربیات تلخی از دوران طفولیت به اینسو و شما را وادار می سازد که از شروع بکار جدید پرهیز کنید.

?????آنقدر افکار منفی و مایوس کننده به ذهن تان سرازیر می شود که همگی با استفاده از توجیهات و عذر و بهانه ای ذهن ساخته  ناشی می شود تا تلاش برای انجام کار و هدف جدید را  خلاف عقل و ضد منفعت، خلاف شان و شخصیت شما جلوه گر بسازد.
….
بدترازهمه این است که تردیدهای «من ذهنی» رویاها و آرزوهای شما را می کشد و نابود می سازد، چون یکی از کارهای تردید،امید ستیزی یا یاس پروری است.

♨️تردید سبب میشود رویاهای خود را قبل ازآنکه بفهمید ومطمئن شویدکه امکانپذیرهست یا خیر، در نطفه خفه سازید.

اگر ترس و تردید نتوانند به هردلیل مانعی برداشتن گام نخست شما بشوند، شما را به حال خودتان رها نخواهند ساخت. چون هرکدام ازما باورهای منفی داریم که حاصل تجربیات خودمان واطرافیان از دوران طفولیت به این سو می باشند.

از سوی دیگر کاملا بدیهی و طبیعی است که انسان وقتی میخواهد کار و حرفه ای جدید و نو را شروع کند و  قدم در موقعیت و شرایطی بگذارد که تازگی دارد، دچار اشتباه و خطا  می شود  و اساساً اشتباه و خطا بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان می باشد.

اما در همین جاست، سرو کله من ذهنی یا اگوی شما پیدا می شود و با استفاده از تجربیات اندوخته شده در ناهوشیار ذهن تان و دلائل  واهی ذهن هوشیار، تخم شک و تردید، حتی خوف و ترس را به جان شما می اندازد.

?سیستم مذکور بعد از هرشکستی تلاش خواهد کرد ضمن یادآوری نقاط ضعف شما و اشتباهات گذشته و تجربیات و باورهای کهنه، میل و رغبت شما برای تداوم راه را سست  کند و  اهمیت هدف شما را زیر سئوال ببرد و یا آنرا بی اهمیت و فاقد ضرورت بسازد.

 

limits-2348957234985232774

?به چند نمونه از گفتگوی درون ذهنی فرضی در این خصوص دقت کنید:

?«دیدی! نگفتم که تو عرضه و لیاقت این حرفا را نداری. اینهم نتیجه اش بفرما»

?« آخه مرد حسابی!زن حسابی! برای چی خودت را خراب میکنی، پیش مردم ضایع می سازی. گفتم که تو اینکاره نیستی»

?«مردم هم شغل دارند، ماهم شغل داریم! اینهمه جون کندن واسه چی!»

?«تورا واسه اینکارها نساخته اند! برای چی وقت و انرژی و پولت را داری به هدر میدی!جلوی ضرر را از هرکجا بگیری منفعته!»

ادامه دارد..

موانع و محدودیت های خود را کنار بزن؟- بخش دوم

 

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!