مواد فیتو شیمیایی گیاهان ومیوه جات کاهنده سرطان و بیماریهای قلبی

۰۹۸۶۰۹۳۴۵۶۰۳۹۴
مواد فیتو شیمیایی  گیاهان  ومیوه جات کاهنده سرطان و بیماریهای قلبی

میوه های رنگارنگ و سبزیجات متنوع علاوه بر کالری پایین وفیبر بالا حاوی عناصر ضد سرطانی هستند که املاح  و ویتامین های ضد بیماری و مغذی را به بدن تان هدیه میدهند. هرنوع سبزی و میوه رنگی، ماده فیتو شیمیایی یا گیاهی خاصی دارد که میتواند از خطر ابتلا به انواع سرطان بکاهد.
برای این که از حداکثر فواید آنها بهره مند شوید باید از سبزیجات و میوه های متنوع با رنگ های مختلف استفاده کنید. سعی کنید در روز حداقل پنج وعده میوه در ساعت های مختلف روز بخورید.

فهرست مواد فیتو شیمیایی کاهنده سرطان وبیماریهای قلبی
در زیر فهرستی از مواد فیتو شیمیایی موجود در میوه ها و سبزیجات آورده شده است که میتوانند خطر سرطان و بیماریهای قلبی را کم کرده ، یا از بین ببرند.
 
لیکوپن (lycopene)
رنگدانه کاروتنوئیدی گیاهی است که هم خانواده بتاکاروتن میباشد. دلیل رنگ فرمز بسیاری از میوه ها و سبزیجات  مانند گوجه فرنگی  وجود لیکوپن است. لیکوپن خواص آنتی اکسیدانی قوی دارد و نقش آن در مبارزه با انواع سرطان اثبات شده است. طبق گزارشات موسسه سرطان و تحقیقات امریکا، میوه ها و سبزیجاتی که حاوی لیکوپن هستند مخصوصاً گوجه فرنگی، موجب جلوگیری از سرطان پروستات، راست روده، معده ،ریه ، ومری و پانکراس می شوند. همچنین لیکوپن موجب کاهش سکته قلبی ناشی از بیماری عروق کرونری میشود.

بتاکاروتن(BETACAROTENE)
این آنتی اکسیدان قوی دارای خاصیت ضد سرطانی زیادی است. سیب زمینی شیرین(سیب ترش) علاوه بر مقادیر زیادی بتاکاروتن ، دارای فیبر غذایی فراوان و همچنین ویتامین های C  و    E  میباشد. سبزیجات برگدار سبزتیره مانند اسفناج، کلم، کلم چینی (بوک چوی) منابع غنی بتاکاروتن هستند. میوه ها و سبزیجاتی که رنگ زرد تیره دارند مانند کدو حلوایی، پاپایا، زردآلو، هلو، هویج، نارنج، گرمک و طالبی به میزان قابل توجهی بتاکاروتن دارند.

فلاوین ها (flavonoids)
این گروه ازمواد فیتو شیمیایی در انواع میوه ها، سبزیجات و غلات یافت می شود. برای مثال انگور حاوی ماده ای به نام ترانسرسوراترول(TRANSRESVERATROL) است که در عصاره انگور نیز یافت می شود. ترانسرسوراترول در مبارزه با سرطان راست روده، کبد و سینه بسیار موثر و کارآمد است. این ماده از تخریب DNA  سلولی که موجب تبدیل سلول طبیعی به سلول سرطانی می شود، جلوگیری میکند. همچنین مانع رشد و انتشار سلولهای سرطانی تومورها می باشد. تحقیقات جدید نشان داده است که این ماده دارای خواص حفاظتی سیستم قلبی– عروقی نیز میباشد.

 

۴۲۶۲۲۲۲۲۲_۱۲۱۳۳_۲۴۴۹۰۰۴۶۲۳۹۹۱۲۷۶۹۹۴

اسید الاژیک (ELLAGIC ACID)
این اسید نیز در بسیاری از میوه ها، سبزیجات وغلات موجود است و به نظر می آید میتواند از میزان آسیب سلولی ایجاد شده توسط مواد سرطان زا مانند دود تنباکو و آلودگی هوا بکاهد. انواع توت ها حاوی مقادیر زیادی از این اسید هستند. جالب است بدانید تنها یک لیوان پر از تمشک یا شاه توت میتواند از ایجاد سلولهای غیر طبیعی در راست روده جلوگیری کند. حتی دربرخی موارد توانسته از رشد سلولهایی که به ویروس پاپیلومای انسانی(HPV)  آلوده شده بودند جلوگیری کرده ،آنها را ازبین ببرد.
لازم به ذکر است که این ویروس عامل بروز سرطان رحم است. آزمایشاتی که بر روی حیوانات انجام شد، نشان داده است این عامل ضد سرطانی اثر مشابه بر روی سلولهای سرطانی سینه و پانکراس دارد.

سولفیدهای آلیل (ALLYL SULFIDES)
اعضای خانواده گیاهی الیوم، ماده ای بنام سولفیدهای آلیل درخود دارند که در فعال سازی بعضی از آنزیم های بدن نقش دارند. این آنزیم ها میتوانند مواد سرطان زا را نابود کرده، یا توایی بدن برای دفع آنها را بالا ببرند. سیر، پیاز، موسیر وتره فرنگی از خانواده این گیاهان هستند. بسیاری ازمطالعات نشان میدهد افرادی که سیر زیادی میخورند کمتر دچار سرطان معده و روده می شوند پس میتوان نتیجه گرفت که سیر قادر است از رشد سلولهای جدید سرطانی جلوگیری کند.

ایندولها (indoles )
سبزیجات چهار برگی (cruciferous) مانند کلم بروکلی، کلم ساده، گل کلم و کلم بروکسل حاوی ایندول هستند. ایندول ها مواد فیتو شیمیایی هستند که می توانند با سرطان مبارزه کنند. مطالعات نشان داده، افرادی که به میزان زیادی از این سبزیجات به خصوص کلم بروکلی تغذیه میکنند کمتر از دیگران به انواع سرطان های روده، مثانه، پروستات، مری، ریه ، سینه، رحم و حنجره مبتلا می شوند.

آنتو سیائین(ANTHOCYANINS)
این مواد، رنگ دانه های گیاهی هستند که در آلبالو، انگور سیاه، انگور بنفش، تمشک و توت فرنگی دیده می شوند و می توانند بدن مان را در برابر بیماری های قلبی محافظت کنند.

کاروتنوئیدها (CAROTENOIDS)
این مواد نیز آنتی اکسیدان هستند وازجمله رنگ دانه های گیاهی به شما می روندکه در بدن به ویتامین  A تبدیل می شوند. بتاکاروتن، لوتئین(LUTEIN) ، زی آگزانتین(ZEAXANTHIN) ازاین گروه هستند. کاروتنوئید ها از تخریب وتحلیل ماکولار چشمی که منجر به نابینایی در سالمندان می شود، جلوگیری میکنند. لوبیا، نخود سبز، کلم پیچ، خردل، شلغم، انواع کاهو، جلبک دریایی، اسفناج ونارنج منابع مهم لوتئین و زی آگزانتین هستند.

ایزوفلاوین ها (ISOFLAVONES)
این مواد گیاهی دارای خواص ضعیف استروژنی (فیتو استروژن)هستند. خوردن حدود صد میلی گرم ایزوفلاوین در روز میتواند ازپوکی استخوان جلوگیری کند. شیر سویا، پروتئین سویا، توفو و پروتئین های گیاهی ازمنابع خوب ایزوفلاوینی هستند.

اسید فولیک(folic acid)
یکی از ویتامین های گروه B ، اسید فولیک نام دارد که میتواند از ایجاد نارسایی های مادرزادی و انواع کمبود هموسیستئین(homocysteine) جلوگیری کند. هموسیستئین نوعی اسید آمینه مرتبط با اسید فولیک است که در بروز بیماری های قلبی نقش مهمی دارد. منابع عالی فولیک اسید شامل انواع پرتقال، کلم بروکلی، کاهوها و اسفناج میباشد.
همانطور که می بینید میوه ها و سبزیجات متنوع رنگین کمانی از مواد فیتو شیمیایی هستند که هریک از این رنگ ها فواید زیادی را با خود همراه دارد.

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!