مهارت هایی که هر زن خانه داری باید بلد باشد!

مهارت هایی که هر زن خانه داری باید بلد باشد!گچکاري خانگي

اگر گچ سقف اتاق‌تان به هر دليلي ترک خورده، لازم نيست سراغ گچکار برويد و حتي لازم نيست مرد خانه را خبر کنيد! فقط کافی است کمي چسب مايع را با جوش‌شيرين مخلوط کنيد. اين مخلوط تبديل به يک خمير مي‌شود.

حالا مي‌توانيد بالاي نردبان رفته و با انگشت خمير را لابه‌لاي ترک‌هاي سقف بماليد. اگر سقف اتاق‌تان رنگي است، کمي رنگ خوراکي همراه با رنگ سقف به آن اضافه کنيد. به اين ترتيب خودتان حداقل براي مدتي ترک سقف را پوشانده‌ايد و در مخارج هم صرفه‌جويي کرده‌ايد.

چکش روي ميخ يا انگشت؟!

از انگشتان نازنين خود در برابر چکش‌هاي بي‌رحم محافظت کنيد. فکر هم نکنيد چکش روي ميخ کوبيدن فقط کار مرد خانه است؛ آن هم فقط به اين دليل که خانم‌ها مي‌ترسند به جاي ميخ انگشت خود را نشانه بگيرند.

راه‌حل بسيار ساده است. هنگامي که مي‌خواهيد ميخي را چکش بزنيد، ميخ را در يک قطعه کاغذ سخت سمباده يا مقوا فروکنيد و از اين کاغذ براي نگه داشتن ميخ در محل مورد نظر استفاده کنيد. قبل از اينکه ميخ کاملا سرجايش محکم شود کاغذ را پاره کنيد.

خانم‌ها و مته‌واره

وقتي که مي‌خواهيد فلزات را با مته سوراخ کنيد، در قدم اول بهتر است از يک دريل يا مته کوچک استفاده کنيد و بعد سراغ مته بزرگ برويد. درضمن وقتي مي‌خواهيد يک فلز سخت را با مته سوراخ کنيد، به جاي چرب کردن مته با روغن يکي، دو قطره تربانتين به آن اضافه کنيد.

در ضمن اگر از اره دستي‌تان زياد استفاده مي‌کنيد و مي‌خواهيد چوب را راحت‌تر اره کنيد، نيازی به زور بازوي همسرتان نيست. فقط کافي است کمي نفت به چوب بماليد تا بسيار راحت‌تر اره شود.

با پيچ‌هاي شل چه کنيم؟

اگر پيچي در خانه شما شل يا هرز شده و در جاي خود ثابت قرار نمي‌گيرد، يک قطعه چوب کبريت را داخل سوراخ پيچ قرار داده و آن را بشکنيد. بعد پيچ را داخل آن بپيچانيد. حالا پيچ سفت و محکم مي‌شود.

البته مي‌توانيد پيش از اين‌که پيچ را دوباره داخل جاي اصلي‌اش قرار دهيد، چند رشته براده يا پشم فولاد (که مي‌تواند سيم ظرفشويي هم باشد) به دور شيارهاي پيچ ببنديد تا محکم‌تر شود.

منبع: مجله اینترنتی برترینها

چگونه زنان هم شاغل باشند هم خانه دار

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!