معجزه رژیم غذایی موز با ترکیب چهار کلید طلایی

در مطلبی زیر که تقدیم شما می شود، میخواهیم به نقش موثر موز در کاهش وزن بپردازیم. اما همانطور که بارها عرض شده است، نباید دچار توهم بشویم و با مدل تک رژیمی انتظار معجزه در لاغری داشته باشیم. شما میتوانید آزمایش کنید. برای چند روز فقط موز بخورید که فکر میکنیم در انتها از هرچه  موز، متنفر می شوید، و یا میتوانید انتخاب بهتری داشته باشید،

موزبیشتری نسبت به سایر میوه ها  بخورید ولی در عینحال به  تکنیک های چهار کلید طلایی  متعهد باشید و آنها را کامل اجرا کنید. یقین بدانید بعد از یک هفته ضمن کاهش وزن سریع و قابل ملاحظه که هیچ برگشتی نیز نخواهید داشت، تعادل روانی بین شما و میوه با ارزشی مثل موز نیز منفی نخواهد شد.

امتحان کنید تا شگفته زده شوید.

 

 

 

 

نظرهای متفاوتی نسبت به کاهش وزن با خوردن موز وجود دارد. برخی ها معتقدند موز سرشار از کربوهیدرات است و نمی تواند به کم کردن وزن کمک کند اما برخی دیگر بر این باورند موز از مواد مغذی برخوردار است و به کاهش وزن و یا داشتن وزن متناسب کمک می کند.

کم بودن گلوکز در موز باعث می شود قند خون در مقایسه با دیگر غذاها به میزان مطلوبی بالا برود و همچنین گلوکز پایین در این میوه در کنترل گرسنگی موثر است که در مجموع این عوامل می تواند در لاغری مفید باشد.

موز دارای فیبر بالا و گلوکز پایین است که باعث می شود زمان بیشتری را احساس سیری کنید.

موز با طعم خوبی که دارد و کالری و چربی بسیار کمش می تواند یک عامل موثر در لاغری افراد محسوب شود.

موز سرشار از پتاسیم ، ویتامین B و منیزیم و عاری از چربی یا کلسترول است و همچنین برای قلب، استخوانها ، سیستم عصبی و کلیه ها مفید است.

جدای از اثر مثبت برای لاغری خلق و خوی افراد را بهبود و سیستم ایمنی بدن را نیز بالا می برد.

موز به تولید سروتونین یا همان هورمون شادی کمک می کند، از این رو با رژیم موز احساس افسردگی نمی کنیم،

یکی از عواملی که می تواند به رژیم موفق کمک کند احساس شادمانی است.

چربی بدن با لذت بردن از خوردن غذا و شاد بودن آزاد می شود و به ما احساس قدرت و انرژی درونی می دهد، با این وجود موفقیت در رژیم موز در سطح بالایی قرار دارد و فقط با این رژیم می توانیم سه تا چهار روز، سه الی چهار کیلو وزن خود را کاهش دهیم.

موز از پتاسیم ، ویتامین B و منیزیم و عاری از چربی یا کلسترول است و همچنین برای قلب، استخوان ها ، سیستم عصبی و کلیه ها مفید است.

مصرف منظم این میوه می تواند سیستم ایمنی بدن را بالا ببرد.

کسانی که در هر هفته ۱۰ تا ۱۲ عدد موز می خورند، وزن ایده آل شان را می توانن حفظ کنند، البته مهم این است که نباید غذاهای چرب زیادی مصرف کنند زیرا مصرف غذای چرب با غذاهای قنددار مانند موز موجب انباشته شدن چربی در بدن می شوند.

طرز مصرف موز رژیمی:

به مدت سه تا چهار روز ، هر روز ۳ تا ۵ موز را با ۳ تا ۴ فنجان شیر کم چرب مخلوط کنید،

می توانید ماست را جایگزین شیر کنید.

البته می توانید آنها را جداگانه یا مخلوط کرده و بعد مصرف کنید.

برای درست کردن یک نوشیدنی ای که در عین حال خوشمزه است و موجب کاهش وزن می شود، فقط کافی است یک عدد موز، یک فنجان شیر و چند تکه یخ را با هم مخلوط کرده و یا به جای استفاده از یخ، موز را از چند ساعت قبل در فریزر بگذارید.

این رژیم ساده کمک می کند که در عرض ۳ تا ۴ روز از حدود ۳ کیلو از وزن تان بکاهید.

منبع: آکا ایران

آیا خوردن موز باعث اضافه وزن می شود؟

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!