کمربندهای لاغری،باعث لاغری می شوند؟

 

کمربندهای لاغری،باعث لاغری می شوند؟

 

گفته می شود کمربند های لاغری لرزش دار باعث کاهش چربی های دور کمر می شود، این موضوع تا چه حد صحت دارد؟

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: برخلاف تبلیغات صورت‌گرفته کمربندهای لاغری فقط چربی را جابه جا و در بین اعضای دیگر توزیع می‌کنند و موجب لاغری فرد نمی‌شود.

او اظهار داشت: مکانیسم اثر کمربندهای لاغری این است که با ایجاد یک حرارت موضعی نسبت به جابه‌جایی چربی‌ها در نقاط کمری اقدام می‌کند. کار اصلی این کمربندها لاغرکردن نیست بلکه جابه‌جایی چربی است.

وی افزود: لاغر کردن توسط این کمربندها ادعایی بیش نیست. این کمربندها با افزایش حرارت، چربی را جابه‌جا می‌کنند و به جای دیگر منتقل و توزیع می‌کند به همین علت به افراد به چند جای خود مانند کمر حساس هستند و تجمع چربی در اینجاها نیز زیاد است. توصیه می‌کنیم به جای کمربند لاغری ورزش کنند.

 

این متخصص داخلی تصریح کرد: ۲ نوع ورزش وجود دارد یکی استاتیک است و یکی هوازی. ورزش استاتیک برای گرم‌کردن بدن است و ورزش‌های هوازی ورزش‌هایی است که به دنبال مصرف اکسیژن چربی‌ها می‌سوزد.

وی ادامه داد: توصیه می‌شود افرادی که برای لاغرکردن به بدنسازی روی می‌آورند ابتدا با وسایلی مانند هالتر و طناب‌های کششی گرم کنند و سپس شروع به دویدن کنند. این دویدن موجب سوزاندن چربی می‌شود. در برخی جاها به فرد لباس‌های مخصوص می‌پوشانند تا حرارت از بدن خارج نشود و چربی‌ها آب شود البته فرد نباید آب بخورد.

همچنین خاطرنشان کرد: فرد در مرحله اول لاغری آب از دست می‌دهد. آنهایی که ادعا می‌کنند ظرف چند روز۱۰ کیلو وزن کم می‌کنند این ۱۰ کیلو آب است.

وی گفت: رژیم غذایی مناسب این است که در هفته بیش از ۲ کیلو وزن کم نکنیم. چرا که لاغری ناگهانی موجب چین و چروک‌های متعدد می‌شود و این چین‌ها دیگر برطرف نمی‌شود اما اگر فرد به تدریج شروع به کم‌کردن وزن کند نه چین و چروک در بدنش اتفاق می‌افتد و نه دچار عوارض لاغری می‌شود.

 

منبع:بیتوته

 

دلیل لاغر نشدن با تمرینات بدنسازی

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!