قرصهای خواب و قرص های لاغرکننده با مواد مخدر ساخته می شوند

diet18757645785786765765دبیرکنفرانس بازآموزی داروهای غیر مجاز و خارج از فهرست رسمی گفت: اکثر داروهای لاغرکننده ، اشتها آور و خواب آور که در سالهای اخیردربازار با اشکال وقیمتهای مختلف به فروش می رسد، با مواد مخدر وناخالص تهیه می شود.

دکتر”اصغر صرامی” در گفتگو با  ایرنا افزود: این قرصها که بیشتر آنها از ماده مخدر” آمفتامین” تهیه می شود دارای خاصیت های لحظه ای و کاذب است و اغلب آنها سیستم های عصبی و چربی های طبیعی بدن را از بین می برند.

وی بااشاره به اینکه اغلب این قرص ها با مواد ناخالص و نشان های تقلبی پزشکی از کشورهای عربی و ترکیه وارد ایران می شود و در شهرهای بزرگ فروش خوبی دارد اضافه کرد:مصرف این داروها همچنین باعث بروز بیماری های روانی چون افسردگی و توهم می شود.

صرامی با هشدار به مصرف کنندگان بخصوص بانوان گفت :برخی از این قرصها به خصوص قرص های خواب آور با درصدی” اکستاسی ” که برادراک افراد تاثیر مخربی می گذارد، تهیه می شود.

وی باتاکید براینکه این قرصهاناخالص است،افزود: مصرف این قرصها در نهایت به دلیل وجود مواد مخدر مصرف کننده را وابسته می کند و ناخالص بودن آنها عواقب خطرناک تری حتی مرگ و فلج مغزی را به همراه می آورد.

کنفرانس باز آموزی یک روزه داروهای غیر مجاز و خارج از فهرست رسمی روز پنجشنبه با حضور پزشکان عمومی و پرستاران در تالار دانشکده پرستاری اصفهان برگزار شد.

منبع

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!