فواید تمرین با توپ های سوئیسی

فواید تمرین با توپ های سوئیسی

 

مطمئن هستم تا کنون شما هم اسم توپ های سوئیسی یا همان توپ های ایروبیکی که در اغلب باشگاهها و حتی منازل دیده میشود را شنیده اید و شاید هم با آنها تمرین کرده باشید. امروز میخواهیم ۱۰ فایده عمده این توپها را به مطرح کنیم. فوایدی که در صورت برنامه ریزی درست با استفاده از این توپها میتواند برای شما حاصل شود.

فواید توپ های سوئیسی:

۱- با ایجاد سطح نامتعادل عضلات باعث میگردد تا شما تلاش بیشتری برای کسب تعادل نمائید و این خود به تدریج باعث بهبود سطح تعادل بدن شما میشود.

۲- هر تمرینی روی این توپ ها میتواند عضلات بیشتری را به نسبت سایر تمرینات درگیر نماید که این باعث سوزاندن کالری های بیشر خواهد شد.

۳- درگیر شدن عضلات بیشتر در حین تمرین باعث بهبود وضعیت فیزیکی و تناسب اندام شما و تقویت بیشتر عضلات میگردد.

۴- ستون فقرات و عضلات ناحیه ستون فقرات – عضلات کور- در این نوع از تمرینات بیشتر بهبود می یابند که این باعث کاهش احتمال آسیب در ناحیه کمر و ستون فقرات در آینده میشود.

۵- به علت وضعیت الاستیکی این توپها، هنگام نشستن یا قرار گرفتن در وضعیت های مختلف تمرینی، آسیبی به سطح تماس بدن شما با این توپها وارد نمیشود و برعکس بدن در وضعیت آرام و راحت به تمرین میپردازد.

۶- تمرینات روی این توپها به صورت یکنواخت ضربان قلب و تنفس را بالا برده که باعث بهبود عملکرد قلبی و تنفسی میگردد. در عین حال اجرای این تمرینات به صورت هوازی اثرات گرانبهایی برای بیماران قلبی، تنفسی و دیابتی دارد.

۷- با افزایش درگیر کردن عضلات و همراه با آن افزایش جریان خون و تنفس، باعث افزایش چربی سوزی میگردد.

۸- با یک فضای حداقلی میتوانید به تمرین با این توپ بپردازید. حتی منزل شما هم میتواند به عنوان باشگاه باشد.

۹- قابلیت انجام تمرین با وزنه، بدون وزنه و حتی دستگاه با این توپ ها وجود دارد.

۱۰ افراد در همه رده های سنی میتوانند به تمرین با آن بپردازند البته به شرطی که توپی با سایز مناسب با قد فرد نیز تهیه گردیده باشد.

خوب دوستان عزیز، اینها خلاصه ای بود از فواید تمرینات با توپ های سوئیسی که امروزه طرفداران زیادی دارد. فراموش نکنید در هنگام خرید یک بار زحمت بکشید با تلمبه همراه که باید در کنار توپ به شما تحویل داده شود توپ را باد بزنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید.

برخی از وپها متاسفانه بعد از باد زدن از وضعیت کروی مناسب برخوردار نبوده و یا حتی پنچر میباشند. پس مراقب باشید تا توپی سالم تهیه نمائید. این توپها عموما در سه سایز به فروش میرسند. سایز یک برای کودکان و سایز ۴ برای افراد بلند قد میباشد. اغلب آقایان و خانمها از سایزهای ۲ و ۳ استفاده میکنند.

منبع:myfitroad.com

نکته طلایی پرورش اندام

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!