علت خشکی و لکه های روی پوست دست؟

حتماً از محصولات جوان کننده‌ی پوست برای صورتتان استفاده کرده‌اید. اما برای دست‌هایتان چطور؟ آن‌ها هم مانند صورت پیر می‌شوند.

دست‌ها نیز مانند صورت نسبت به آسیب‌های نور خورشید و آسیب‌های محیطی مانند صابون یا ضد عفونی‌کننده‌ها حساس‌اند و از آنجایی که برای انجام دادن هر کاری نیاز به آن‌ها داریم معمولاً دست‌ها زودتر از صورت پیر می‌شوند. با اینفوسلامت همراه باشید. اسرار جوان به نظر رسیدن را هم برای اطلاعات بیشتر در زمینه آرایش و زیبایی مطالعه بفرمایید

در این قسمت چند ناراحتی پوستی دست‌ها و راه حل‌های آن‌ها را مطرح می‌کنیم:

مشکل: خشک شدن دست ها

در طول روز بارها دست‌ها را می‌شوییم و همین امر منجر به خشک شدن پوست و در نهایت چروک شدن آن می‌شود.

برای رفع خشکی دست ها چه باید کرد؟

بعد از هر تماس با آب دست‌ها را با مرطوب کننده چرب کنید از کرم استفاده کنید نه لوسیون.

همچنین محصولاتی که برای صورت استفاده می‌کنید را برای دست‌ها هم به کار ببرید. صبح‌ها اول کرم ضد آفتاب را روی کرم آنتی اکسیدان استفاده کنید. شب‌ها نیز رتینول ملایم یا ترتینوئین انتخاب مناسبی است.

مشکل: لکه های قهوه ای روی دست

دست‌ها بیشتر از نقاط دیگر بدن در معرض خورشیدند و به همین دلیل لایه‌ی نازک روی پوست را از بین می‌برند. در واقع بسیاری از لکه‌های قهوه‌ای بر اثر نور خورشید و نه افزایش سن روی دست‌ها به وجود می‌آید. همچنین قرار گرفتن دست‌ها در معرض نور خورشید ضخامت، کلاژن و قابلیت ارتجاعی آن را کاهش می‌دهد.

راه حل: رفع لکه های قهوه ای روی دست

تا جایی که می‌توانید کرم ضد آفتاب را در طول روز تجدید کنید.

زمان رانندگی دست بیشتر در معرض نور خورشید قرار می‌گیرد چرا که اشعه‌ی UVA از شیشه‌ی خودرو عبور می‌کند. پس برای محافظت از پشت دست‌ها دستکش‌های مخصوص رانندگی بپوشید.

برای آسیب‌های ایجاد شده از روش‌های IPL یا فرکسل استفاده کنید. روش IPL (پالس شدید نور) بهترین انتخاب است چرا که به هیچ وجه شکافی در پوست ایجاد نمی‌شود و بعد از آن می‌توانید از دست‌هایتان برای فعالیت‌های معمولی روزانه استفاده کنید. در روش فرکسل تا چند روز مراقبت‌های ویژه لازم است ولی این روش هم به خوبی لکه‌های قهوه‌ای را هدف می‌گیرد. این روش بیشتر از IPL کلاژن‌ها را بازسازی می‌کند.

مشکل: پیدا شدن رگ های دست

با افزایش سن دست چربی‌های خود را از دست می‌دهد و این اتفاق اصلاً خوب نیست. چرا که چربی موجود در پوست باعث می‌شود رگ‌ها خیلی به چشم نیایند و وقتی این چربی از دست می‌رود رگ‌ها بیشتر در معرض دید خواهند بود.

راه حل: محو کردن رگ ها روی دست

از ژل جوویدرم و رستیلن برای حجم دادن و چاق کردن پوست پشت دست و محو کردن رگ‌ها استفاده کنید. با مراقبت‌های اولیه و رویکردهای پیشگیرانه دست‌هایتان زودتر از صورتتان پیر نمی‌شود.

ترجمه

منبع: webMD.com

درمان های خانگی کهیر

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!