طرز تهیه ی کیک نوتلا،دسری با ظاهر زیبا

طرز تهیه ی کیک نوتلا،دسری با ظاهر زیبا

این کیک بدون گلوتن نه تنها طرز تهیه ای بسیار راحت دارد، فوق العاده خوشمزه هم است.

مواد لازم

۶ عدد تخم مرغ
نوک انگشت نمک
۱۲۵ گرم کره
۴۰۰ گرم شکلات صبحانه نوتلا
۲ قاشق غذاخوری آب
۱۰۰ گرم پودر فندق
۲۲۵ گرم شکلات تلخ
۱۲۵ میلی لیتر خامه
۱ پیمانه فندق

طرز تهیه

۱- سفیده و زرده های تخم مرغ ها را از هم جدا کنید.

۲- ۱۰۰ گرم از شکلات تلخ را آب کنید. ۱۲۵ گرم باقیمانده را خرد کنید.

۳- فندق ها را در ماهیتابه ای خشک بو دهید تا عطرشان بلند شده و طلایی رنگ شوند. ماهیتابه را تکان دهید تا فندق ها نسوزند. آن ها را از ماهیتابه خارج کرده تا گرم هستند در دستمال پارچه ای نمدار ریخته و به هم بسابید تا پوستشان جدا شود و سپس آن ها کنار بگذارید تا خنک شوند.
از قبل فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم کنید. در کاسه ی بزرگی سفیده های تخم مرغ را با نمک بزنید تا پف کند. در کاسه ی دیگری، کره و نوتلا را با هم بزنید و بعد ۱ قاشق غذاخوری آب، زرده های تخم مرغ و پودر فندق را به آن ها اضافه کنید.

۱۰۰گرم شکلات آب شده که کمی خنک شده را با سایر مواد ترکیب کرده و بعد سفیده های تخم مرغ زده را در چهار نوبت اضافه کنید و خوب مواد را هم بزنید.قالب کمربندی ۲۳ سانتی متری را چرب کنید و در آن کاغذ روغنی پهن کنید.

خمیر را در قالب بریزید و برای ۴۰ دقیقه تا زمانی که کیک از دیواره ها فاصله بگیرد، بپزید.برای تهیه ی رویه، خامه، ۱ قاشق غذاخوری آب و ۱۲۵ گرم شکلات خرد شده را در قابلمه ای ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکلات آب شود.

آن را از روی حرارت بردارید و هم بزنید تا به بافت مورد نظر برسید.کیک را با احتیاط از قالب خارج کنید، رویه ی شکلاتی را روی کیک بریزید و فندق های بو داده را روی کیک بچینید.

منبع:آشپزباشی

طرز تهیه ی کیک میوه ای خوشمزه

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!