طرز تهیه ی کباب بناب،غذای آذربایجانی

طرز تهیه ی کباب بناب،غذای آذربایجانی

 

کباب بناب نوعی از کباب کوبیده منسوب به بناب شهری در آذربایجان است.این کباب از گوشت تازه و چربی دار گوسفند در اندازه های بسیار بزرگتر از کباب کوبیده
درست می شود، در ادامه با طرز تهیه کباب بناب با کافه لینک همراه باشید.

مواد لازم

۱ کیلو گرم گوشت گوسفند پر چرب.

پیاز دو عدد.

نمک و فلفل به مقدار لازم.

طرز تهیه

ابتدا پیاز را ریز خورد کرده و به همراه نمک و فلفل کاملاٌ با گوشت مخلوط کرده و ماساژ می دهیم. بمیزان دلخواه از گوشت برداشته و کف دست مانند کوفته گرد کرده و سیخ را از وسط آن عبور میدهیم و بعد با انگشتان دست آن را به شکل عکس در امتداد سیخ بطور یکسان پهن می کنیم.

قبل از قرار دادن سیخها بر روی آتش ذغالها باید سرخ شده باشند و بطور مساوی در همه جای منقل توزیع شده باشند.بعد از قرار دادن سیخها بر روی آتش ذغال ها را باد نزنید و بعد از گذشت یک دقیقه سیخ را بر گردانید تا طرف دیگر آن یک دقیقه رو به آتش باشد و گوشت بهم بچسبد و دیگر شانسیبرای ریختن وجود نداشته باشد.

هر چند دقیقه یکبار سیخها را برگردانید و به هیچ وجه آتش را باد نزنید و منتظر سیاه شدن کبابها نباشید و سعی کنید با چاقو از ته سیخ قدری از کباب را جدا کرده و بچشید، برای اینکه متوجه شوید کباب پخته است.

بهتر است کبابها را قبل از خشک شدن و هنگامی که هنوز آبدار هستند از روی آتش بر دارید داخل نان گذاشته سیخها را خارج نموده و بلا فاصله قدری سماق به آنها بپاشید و سپس بهمراه برنج ،کره، ماست چکیده، پیاز و ریحان نوش جان کنید.

منبع:کافه لینک

طرز تهیه ی کال کباب غذای شمالی

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!