طرز تهیه ی چیپس و پنیر فیله مرغ،غذایی متفاوت

طرز تهیه ی چیپس و پنیر فیله مرغ،غذایی متفاوت

 

مواد لازم:

سوپر چیپس یا چیپس ساده =۱بسته

قارچ =۲۰۰ گرم

فیله مرغ پخته =۱۰۰ گرم

کالباس(به هر طعم دلخواه ) =۱۰۰ گرم

نخود و ذرت پخته = مقداری

پنیر پیتزا =۱۵۰ گرم

پنیر گودا یا بلوچیز = به مقدار کم برای طعم بهتر

طرز تهیه:

از مایکرویو فقط برای آب کردن پنیر استفاده می کنیم. پس باید همه مواد از قبل پخته شده باشند. تنها مواد خام ما قارچ هست که آن را به صورت اسلایس خورد کرده و به یک حبه سیر تفت می‌دهیم. دقت داشته باشید که آب قارچ کاملا تبخیر شود. فیله مرغ پخته را با چاقو ریز می‌کنیم و کالباس را به صورت درازا خورد می‌کنیم.

ظرفی پیرکس یا چینی (بهتر است گرد باشد) برداشته و یک ردیف از چیپس ته آن را می پوشانیم. ازهر مواد مقداری روی چیپس ها پخش می کنیم. و سپس یک لایه از پنیر رنده شده را روی مواد پخش می‌کنیم (دقت شود استفاذه از پنیرهای طعم دهنده لزومتی ندارد ولی اگر استفاده شود طعم بهتری را تجربه خواهید کرد).

دوباره یک ردیف چیپس یک ردیف مواد و سر آخر مابقی پنیر. کاری که در این لحظه بهتر است انجام دهید این است که با کف دو دست از بالا روی چیپس پنیر فشار وارد کنید تا هم کمی چیپس ها خورد شود و هم مواد به هم بچسبند.

سپس برای آب شدن پنیر با توجه به قدرت مایکرویوتان ۲ الی ۳ دقیقه در مایکرویو قرار دهید.توجه کنید این روش پنیرتان رو طلایی نمیکند و فقط آب میک‌ند. برای طلایی شدن پنیر میتونید از گریل مایکرویو استفاده کنید (اگر علاقه دارید روی پنیرها طلایی شود وگرنه لزومی ندارد).غذا آمادست نوش جانتان.سس قرمز تند به عنوان چاشنی یادتون نره.

خواص سینه ی مرغ:

یکی از بهترین منابع پروتیین گوشت سینه ی مرغ است. ۹۰گرم سینه ی مرغ، فقط حدود سه گرم چربی دارد. هم چنین سینه ی مرغ دارایمقدار قابل توجهی ویتامین B۶و ویتامین Aاست. ویتامین B۶در کاهش میزان هوموسیتین، ماده ای که باعث صدمه به شریان و در نتیجه خطر ابتلا به امراض قلبی و عروقی می شود، نقش مهمی دارد.

تحقیقات نشان داده اند که وجود سینه ی مرغ در رژیم غذایی در کاهش کلسترول و فشار خون مؤثر است. تمام قسمت های مرغ از نظر مغذی بودن یکسان نیستند.. از مصرف پوست و گوشت تیره ی مرغ تا حد امکان خودداری شود. این دو حاوی میزان بیشتری چربی اشباع شده هستند.

منبع:ashpazonline.com

دلمه خوشمزه با سینه مرغ و سیب زمینی پنیری

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!