طرز تهیه ی شنیسل ماهی قزل آلا

طرز تهیه ی شنیسل ماهی

 

مواد لازم برای چهار نفر

ماهی ۱ عدد
تخم مرغ ۲ عدد
آرد گندم ۱ پیمانه
آرد سوخاری ۱ پیمانه
پودر سیر ۱ قاشق مربا خوری
ادویه ۱ قاشق مربا خوری
نمک و فلفل به میزان لازم
روغن ۱ پیمانه
کنسرو نخود ۱ پیمانه
قارچ ۱۵۰گرم
چیپس ۲۰۰گرم

طرز تهیه:

ماهی را پاک کرده به قطعات منظم تقسیم نمایید، استخوانهای آن را خارج کنید . تخم مرغ ها را در ظرفی شکسته همراه با نمک و ادویه و فلفل خوب بهم بزنید. در ظرفی جداگانه آرد سوخاری ریخته و روی آن هم اندکی نمک و فلفل و پودر سیر بریزید و خوب مخلوط کنید .

ابتدا ماهی را داخل تخم مرغ ها قرار دهید و بعد داخل آرد گندم فرو ببرید تا یک لایه آرد روی تخم مرغ را بگیرد . مجددا پشت و روی ماهی را تخم مرغ زده و این بار داخل آرد سوخاری بغلطانید و در یک تابه روغن ریخته روی حرارت قرار دهید و ماهی را در روغن سرخ کنید .

شنیسل ها را در ظرفی مناسی چیده و اطراف آن را با چیپس تزئین کنید.

 


طرز تهیه شنسل ماهی قزل آلا

در دستورالعمل  طریقه ی درست کردن شنسل ماهی قزل آلا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه شنسل ماهی قزل آلا :

آبشش های ماهی را بیرون آورده شکم آن را برش دهید. پس از تمیز کردن, شستن , خشک کردن , تیغ آنرا یک تکه خارج می کنیم . سویا سس و زعفران و پودر سیر و کمی نمک و فلفل را مخلوط نموده به وسیله قلم مو به تمامی قسمت های ماهی مالیده , تخم مرغ را در ظرفی شکسته با چنگال می زنیم.

بعد در پودر سوخاری می غلطانیم . مقداری روغن در تابه ریخته روی حرارت می گذاریم . داغ که شد, ماهی را در آن سرخ می کنیم . یک طرف ماهی که سرخ شد برگردانده طرف دیگر را سرخ می کنیم و ورقه های بادام را اضافه نموده تا طلائی شود . البته مطابق تصویرهای داده شده می توانید تیغ ماهی را بیرون نیاورید و آنرا بصورت درسته شنیتسل کنید.

خواص سیر :

*. بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. همچنین گذاشتن مقداری چای خشک در دهان و قورت دادن آن روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.مصرف پماد غلیظ سیر ممکن است موجب تحریکات جلدی و حتی سوختگی های خفیف شود. سایر مصارف سیر شامل استفاده از آن برای درمان تب، سرفه، سردرد، شکم درد، احتقان سینوسی، نقرس، روماتیسم، هموروئید، آسم، برونشیت، تنگی نفس، فشار خون پایین، قند خون پایین، قند خون بالا و جای گزیدگی مار استفاده می شود. همچنین از سیر برای مبارزه با استرس و خستگی و حفظ سلامت کبد نیز استفاده می گردد.

منبع :iranvij.ir  / آکا ایران

طرز تهیه ماهی گرام ماسالا و ماهی سوخاری در فر

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!