طرز تهیه ی ساندویچ کالباس و شوید

طرز تهیه ی ساندویچ کالباس و شوید

مواد لازم برای ۴ نفر

▪ ۱۲ ورقه کالباس بوقلمون
▪ یک دوم فنجان سس مایونز
▪ ۴ عدد پیازچه
▪ یک قاشق غذاخوری شوید
▪ ۴ عدد نان ساندویچی
▪ چند برگ کاهو

طرز تهیه

کالباس ها را از طول به رشته های باریک تقسیم کنید. سپس دو قاشق ازسس مایونز را روی آن بریزید. پیازچه ها را خرد کنید از مخلوط تهیه شده داخل نان قرار دهید. شویدهای خرد شده را داخل بقیه سس ریخته و روی ساندویچ بریزید. سپس کاهو ها را خرد کرده و داخل نان ساندویچی قرار دهید.

محتویات برای هر نفر

▪ ۲۲۸ کالری
▪ ۹ گرم چربی
▪ ۲۶ میلی گرم کلسترول
▪ ۸۵۶ میلی گرم سدیم
▪ ۲۸ گرم کربوهیدرات
▪ ۱ گرم فیبر
▪ ۱۴ گرم پروتئین
▪ ۵ واحد ویتامین ث
▪ ۱۳ واحد کلسیم
▪ ۱۴ واحد آهن

خواص شوید

تخم شوید اثرات درمانی زیادی دارد منجمله بعنوان ضد تشنج ، ضد درد، نفخ شکم ، ادرار آور و برای تقویت معده بکار می رود .برای کسانیکه اشتهای زیادی به غذا ندارند و لاغر هستند تخم شوید بهترین دارو است زیرا اشتها را زیاد کرده معده را تقویت می کند و انرژی به بدن می دهد .

تخم شوید را می توان برای ناراحتی معده ، بی خوابی و ضد گاز معده بکار برد . خانمهای شیر ده که شیر آنها کم است باید حتما روی چند بار دم کرده تخم شوید یا در تخم شوید بخورند و در غذای خود مصرف کنند بطور معجزه آسائی شیر آنها زیاد خواهد شد .

طب گیاهی ایران خواص زیادی را برای شوید قائل است مثلا در مورد درد شدید و ورم معده از دم کرده شوید استفاده می کردند که اثر تسکین فوری دارد .از شوید برای دل درد در حیوانات نیز استفاده می شود ودام داران قدیم بخوبی به این موضوع واقف بودند . مثلا برای گوسفند و بز کافی است که مقدر ۳۰ گرم تخم شوید به آنها داد که نفخ و دل درد را ساکت کنند .

در مورد بیمارانی که مبتلا به استفراغ شدید هستند و هیچ غذایی حتی آب را نمی توانند در معده خود نگاهدارند بهترین درمان شوید است . این نوع بیماران باید دم کرده شوید را آهسته آهسته بنوشند .

در چین حتی شوید را برای کمردردهایی که بعلت انقباض عضلانی باشد بکار میبرند .یک نسخه قدیمی چینی برای باد فتق نیز از تخم شوید استفاده می کنندهمچنین افرادی که دارای بیماری چربی خون میباشند از علف شوید و تخم آن برای درمان بیماری استفاده نمایند که نحوا استفاده تخم شوید به صورت جوشانده میباشد که روزانه باید به مقدار دو استکان مصرف نمایند و عرق شوید یک استکان بعد از نهار و شام.

منبع:

 

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!