طرز تهیه پلو با گوشت و نخود

 

cook285682764582763487001

درست کردن این نوع پلو باعث می شود که غذای متفاوتی درست کنید  و در کنار اعضای خانواده نوش جان کنید مطمئنا اعضای خانواده ازا ین غذای متفاوت خوششان خواهد آمد

 

مواد لازم:

گوشت ۵۰۰ گرم

پیاز ۱ عدد

هویج ۳ عدد

سیب زمینی ۲ عدد

برگ بو

روغن زیتون- نمک و آب

 

مواد لازم برای پلو:

برنج ۳ لیوان

نخود ۳ لیوان

کره ۲ قاشق

روغن مایع و نمک

 

طرز تهیه :

گوشت را مکعبی خرد میکنیم . در قابلمه  روغن زیتون می ریزیم  و گوشت را می ریزیم تاتفت داده شود  وقتی گوشت آبش را کشید پیاز  خرد شده را ریخته  و آب جوش به اندازه سه انگشت بالاتر از گوشت می ریزیم  دربش را گذاشته تا گوشت بپزد نزدیک به زمان پخت هویح خرد و سیب زمینی خرد شده را ریخته و دربش را می بندیم تا سبزیجات هم بپزد.

برای درست کردن پلو برنج را خوب می شوئیم  و در قابلمه مقداری روغن ریخته و برنج رادر  آن می ریزیم و تفت می دهیم سپس کره می ریزیم  و به تفت داده ادامه میدهیم و نخود پخته را ریخته نمک می ریزیم و ازحرارت برمیداریم  در ظرف فر پلو را ریخته و رویش را صاف میکنیم   رویش مخلوط گوشت همراه با آب آن را می ریزیم  در فر ۱۸۰ درجه از قبل گرم شده قرار میدهیم

 

diet92537458263452638476922345

راجع به پلو,چلو ,برنج

پلو و چلو غذاهای اصیل ایرانی است که باید در طبخ آنها دقت و سلیقه کافی بکار برد تهیه یک پلو یا چلوی خوب هنر است و سلیقه یک کدبانوی ایرانی است پس لازم است بآنچه که ذیلا تذکر داده میشود دقت بیشتری بشود .
اولین نکته ، تهیه برنج خوب و درجه یک است که باین علامت شناخته میشود:

برنج خوب بلند و باریک و قطر آن در هر دانه بیک اندازه و رنگ آن کمی زرد بدون خرده است و زیر دندان کاملا سفت و محکم میباشد بدیهی است که چنین برنجی از لحاظ قیمت گرانتر تمام میشود ولی باید توجه داشت برنجهای ارزان معمولی دارای ری کمتری است و مسلم است که تفاوت قیمت را ری بیشتر برنج خوب جبران مینماید . پس به صرفه ما است برای مختصر تفاوت قیمت مصالح دیگر و در نتیجه مرغوبیت غذا را از بین نبریم . نکته دیگر طرز خیس کردن برنج است که بطریق زیر انجام میشود : برنج را بدقت تمیز میکنیم با آب نیم گرم چند دفعه بدون اینکه زیاد چنگ بزنیم میشوئیم تا آب برنج کاملا زلال شود بعد روی برنج مقداری آب گرم بحدی که دست را نسوزاند ولی گرمی آن کاملا محسوس باشد میریزیم آب باید ۴ انگشت تقریبا بالاتر از سطح برنج قرار بگیرد ، بعد بنسبت هر یک کیلو برنج یک کیلو سنگ نمک را شسته در پارچه سفیدی می پیچیم روی برنج قرار میدهیم بهتر است برنج را روز یا شب قبل خیس کنیم یا لااقل سه تا چهار ساعت قبل از طبخ خیس نمائیم در صورتیکه برای خیس کردن برنج فرصت بیشتری باشد مقدار نمک یک کیلو و در فرصت کم یک کیلونیم خواهد بود . نکته سوم این است که ظرف طبخ باید وسیع باشد تا برنج روی هم انباشته و له نشود حرارت پخت برنج باید کاملا یک نواخت باشد بطوریکه زیر دیگ را بگیرد و زیاد هم تند نباشد و برای آبکش کردن برنج بهتر است از سبد های چوبی استفاده کنیم .

 

 منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir)

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!