طرزتهیه پیراشکی ترکیه ای

salad0724985248975682007

اگر می خواهید یک پیراشکی خوب درست کنید این پیراشکی را به شما توصیه میکنیم البته اگر نمیخواهید خمیر را خودتان درست کنید این پیراشکی رسپی خوبی است به امتحان کردنش می ارزد

مواد لازم پیراشکی ترکیه ای:
یوفکا ۱ عدد
روغن مایع ۳ قاشق
آب ۳ قاشق

مواد داخلی پیراشکی ترکیه ای:
گوشت چرخ کرده ۱۵۰ گرم
بلغور ریز ترکیه ۲٫۵ قاشق
گردوی نیم کوب شده  نصف استکان
جعفری مقداری
پیاز متوسط ۱ عدد
روغن زیتون ۲ قاشق
نمک و فلفل

برای غلطاندن:
تخم مرغ ۱ عدد
آرد سوخاری

طرزتهیه پیراشکی ترکیه ای
ابتدا مواد د اخلی را آماده میکنیم: در یک تابه  پیاز خرد شده ریخته سپس روغن زیتون اضافه میکنیم بمدت یک دقیقه تفت می دهیم سپس گوشت چرخ کرده می ریزیم  و سریع هم میزنیم  وقتی گوشت پخته شد بلغور, گردو, جعفری ریز خرد شده می ریزیم و مخلوط میکنیم سپس میگذاریم سرد شود بلغور با این گرما پخته می شود چون خیلی ریز است ولی اگر خواستید می توانید در آب بپزید
حالا روی میز کار یوفکا را بازکرده  و با چاقو ۸  قسمت می کنیم  در یک ظرف کوچک آب و  روغن مایع می ریزیم  و مخلوط میکنیم یوفکای مثلثی شکل را  در روی سطح کار قرار داده ورویش را با فرچه از مخلوط آب و روغن می مالیم حالا در قسمت پهن خمیر  مواد داخلی را قرار می دهیم  و مثل  سیگارت می بندیم  و یوفکاهای دیگر را هم به همین شکل درست میکنیم حالا در یک ظرف  تخم مرغ ریخته  و در ظرف دیگر هم آرد سوخاری می ریزیم  حالا پیراشکی ها را اول در تخم مرغ سپس در آرد سوخاری می غلطانیم  در فر ۱۸۰ درجه قرار داده تا رویش طلایی شود بمدت ۲۰دقیقه.

 

cooker1499782242751802441600

یوفکا چیست؟ خمیری است بسیار نازک که زادگاه آن کشور ترکیه میباشد و در تهیه لذیذترین غذاهای این کشور مورد استفاده قرار میگیرد ، راحتی در پخت و لذیذ بودن این محصول باعث شده است که یکی از پرطرفدارترین غذاها در بسیاری از کشورهای اروپایی و آسیایی شود که در بعضی از این کشورها این خمیر با نام فیلو شهرت یافته است .

با این خمیر میتوان ده ها نوع غذا ، دسر ، شیرینیِ و میان وعده غذایی متنوع مانند انواع : سمبوسه، تارت، پای، بورک، باقلوا و…. را در فر، مایکروفر و یا بر روی اجاق گاز توسط یک تابه تهیه کرد .

منبع

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!