کیک با خمیر مایه

cook1234856432175123454560010

کیک با خمیرمایه

 

موادلازم برای تهیه کیک با خمیرمایه:‌

خمیر مایه ۴۲ گرم

تخم مرغ ۱ عدد

روغن جامد ۵۰ گرم

شکر  نصف لیوان

شکر ۱ قاشق

شیر ۱ لیوان

آرد ۴ قاشق سرپر

رویه کیک با خمیرمایه:

روغن زیتون ۱ قاشق

زرده تخم مرغ ۱ عدد

برای چرب کردن کیک ۱ قاشق روغن جامد

طرز تهیه کیک با خمیرمایه:

در یک کاسه  شیر را ریخته  داخلش  خمیر مایه  و  ۱ قاشق شکر ریخته و خوب مخلوط میکنیم  ۱۵- ۲۰ دقیقه بماند تا خمیر مایه فعال شود حالا در یک کاسه دیگر  آرد ریخته وسطش را باز کرده  مخلوط خمیر مایه را در وسط آرد می ریزیم . تخم مرغ , پودر قند و روغن جامد  راهم اضافه کرده خوب هم میزنیم  تا به شکل توپ در آید روی خمیر آرد پاشیده  و رویش را می پوشانیم بمدت ۲۰ دقیقه بماند ازخمیر به اندازه گردو برداشته و گرد می کنیم و درقالب کیک چرب شده می چینیم  حالا روی اینها مخلوط زرده تخم مرغ و روغن زیتون می مالیم درفر ۶۰ درجه بمدت نیم ساعت قرار می دهیم سپس در ۱۶۰ درجه بمدت نیم ساعت قرار می دهیم  سپس سرو میکنیم.

منبع:دکتر سلام

TARH298428375234

cooker14997822427518024245

در ۱۰۰ گرم کیک شکلاتی ۴۰۰ کالری وجود دارد

 

کیک ها خوشمزه هستند ولی …

کیک ‌ها از جمله شیرینی‌ های اشتها برانگیزی هستند که خوردن آن ها به همراه یک فنجان چای، شیر یا قهوه در یک میان وعده بسیار لذت بخش است.

معمولا این محصول جزو فرآورده‌ های قنادی محسوب می ‌شود و دارای انواع مختلف با کالری‌ های متفاوت است.

در ۱۰۰ گرم کیک شکلاتی ۴۰۰ کالری، در ۱۰۰ گرم کیک ساده ۳۵۰ کالری، در ۱۰۰ گرم کیک اسفنجی ۳۰۰ کالری و در یک عدد کیک یزدی متوسط ۱۶۰ کالری انرژی نهفته است.

معمولا کالری بالای انواع کیک‌ ها به دلیل روغن، آرد و شکری است که در آن ها استفاده می ‌شود.

آردی که در اغلب کیک‌ ها به کار برده می ‌شود، آرد گندم سفید است که متاسفانه علاوه بر کالری بالا و ارزش تغذیه ‌ای پایین، تنها از آرد الک شده ساده به دست نمی ‌آید.

گاهی در ترکیب این آردها برای افزایش کیفیت و سفید رنگ کردن آرد از مواد شیمیایی استفاده می ‌شود.  این مواد به طور نسبی سمی بوده و به مرور در بدن تجمع یافته و در درازمدت منجر به مسمومیت در مصرف ‌کننده می ‌شوند.

همچنین در بیشتر این نوع محصولات به جای خمیر ترش از مواد عمل ‌آورنده و بهبود دهنده نظیر بیکینگ پودر جهت تردی، ایجاد پف و ویژگی ‌های مطلوب در فرآیند پخت استفاده می ‌شود.

بد نیست بدانید بیکینگ پودر از مخلوط جوش شیرین به همراه مواد اسیدی خوراکی و مواد کمکی مولد گاز انیدرید کربنیک تشکیل شده است. آزمایش ‌های انجام شده روی این گونه مواد نشان داده است که این مواد می‌ توانند مولد زخم‌ های سخت معده و روده و تنش‌ های عصبی باشند و از همه مهم ‌تر آن که اثر عمیقی روی غدد تناسلی زنان دارند که سبب کوچک شدن و ناکارایی تخمک‌ ها می‌ شوند. از سوی دیگر این مواد می ‌توانند با کلسیم و آهن موجود در بدن کمپلکس تشکیل داده و از جذب این عناصر توسط بدن جلوگیری کنند. جوش شیرین(بی‌ کربنات سدیم) موجود در بیکینگ پودر هم به علت دارا بودن مقادیر زیاد سدیم(عنصر موثره نمک) برای بیمارانی که مبتلا به فشار خون هستند، مضر است.

همچنین کیک‌ ها به دلیل دارا بودن آرد گندم برای مبتلایان به سلیاک که حساسیت به گلوتن گندم دارند توصیه نمی ‌شود.

در مورد تخم ‌مرغ این محصول نیز باید گفت، گرمایی که هنگام پخت به کیک داده می ‌شود، میکروب ‌ها و آلرژی‌ های موجود در تخم‌ مرغ را تا حدودی تعدیل می ‌کند. لذا مصرف این محصول برای افرادی که به تخم ‌مرغ حساسیت دارند با توجه به نظر پزشک مربوطه مضر نیست.

توجه: به طور کلی زمان ماندگاری کیک ‌ها بسیار کوتاه است و نگهداری نامناسب می‌ تواند احتمال کپک ‌زدن و خراب شدن کیک را به مراتب بیشتر کند. از عوامل مهم بروز این مشکل تنظیم نبودن رطوبت کیک است. بالا بودن رطوبت می ‌تواند باعث کپک و سفیدک روی کیک و پایین بودن آن می‌ تواند منجر به خشک شدن محصول شود.

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!