طرزتفکر جادویی در لاغری

طرزتفکر جادویی در لاغری

به نقل از مجله انگلیسی تایم؛ بسیاری از افراد به دنبال راهکارهایی برای کاهش وزن هستند اما هر چه بیشتر تلاش می کنند کمتر لاغر می شوند و هنگامی که روی ترازو می روند و رقم آن را مشاهده می کنند با خود می گویند : ” پس کی لاغر می شم ؟ ”

محققان معتقدند برای اینکه لاغر شوید علاوه بر رژیم غذایی و ورزش نیازمند انگیزه و فکری فوق العاده هستید که از آن به نام ” فکری جادویی ” یاد می کنند .

فکر جاویی همان رها کردن افکار واهی و پوچ است .

همانند شخصی که با خرید یک بلیط بخت آزمایی تنها شانس خود را امتحان می کند و در تمام مدت به امید برنده شدن زندگی میکند.  دائماً خود را در درون صندوق فکر و خیالات مشغول داشته که : ” من برنده میشم، من برنده میشم، من برنده میشم،…»

در رژیم های لاغری نیز وضعیت بیشتر مردم اینگونه است.

درحالیکه فکر و انرژی مثبت و متعادل یشتر از هر چیز دیگری در کاهش وزن و لاغری تاثیر دارد، اما در عمل خیلی مردم به آن اهمیت نمیدهند.

دکتر سنت جیمز معتقد است:

تفکر جادویی  راهی برای حفظ امید در دوران رژیم لاغری است و اگر شما دائما در این فکر باشیدکه: « این بستنی که میخورم  ۵۰۰ کالری دارد ، اگر یک قاشق بیشتر برنج بخورم باید یک ربع بیشتر ورزش کنم و …» با این افکار تنها استرس شما بالا می رود و وزنتان کاهش پیدا نمی کند و حتی نتیجه عکس نیز دارد .

نتیجه کامل این پژوهش در مجله تحقیقاتی کانسومر به چاپ رسیده است .

به این ترتیب مشغولیت ذهنی به دستورات رژیمی و ترس از کالریها، به تنهایی سبب افزایش وزن خواهد شد. هنگامی که از چیزی می ترسید، به پرهیز از آن اقدام میکنید.پرهیز موجب تیز تر شدن میل و هوس های شما می شود. هرچقدر بیشتر بترسید و پرهیز کنید، بیشتر دچار هوس خوردن خواهید شد.

اگر امروزبتوانید با قدرت اراده از خوردن برنج خود داری کنید، معلوم نیست که فردا هم بتوانید! هرچقدر جلوتر بروید خطر دچار شدن به اختلال تغذیه ای بینج بیشتر می شود.

درست به همین دلیل است که علت اصلی اکثر اختلالهای تغذیه ای رژیم های غذایی و لاغری هستند. رژیم هایی که با ممنوع کردن یا محدود کردن یکسری از مواد غذایی، سبب تحریک اشتها و تقویت هوس ها و نهایتا پرخوری و وابستگی و اعتیاد به مواد غذایی را فراهم می سازند.
منبع : Dayna.ir

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!