سوفله رژیمی با آرد برنج و شکلات تلخ

cook285682764582763487009

 

آموزش دسر امروز ما یک نوع سووفله است البته این سوفله با آرد برنج درست شده است و رژیمی است این مقدار برای ۲-۴ نفر است که در ادامه آموزش این سوفله را بخوانید

مواد لازم:

کره ۴۰ گرم

شکلات تلخ ۸۰ گرم

آرد برنج ۲٫۵ قاشق

تخم مرغ ۲ عدد

شکر ۲٫۵ قاشق

طرز تهیه :

کره و شکلات را در حارت خیلی کم گذاشته و ذوب میکنیم  سپس حرارت را خاموش کرده و آرد برنج را می ریزیم  در یک ظرف شکر و تخم مرغ می ریزیم و  مخلوط میکنیم  مخلوط شکلات را ریخته و مخلوط میکنیم  سپس  در کاسه های چرب شده می ریزیم در فر ۲۰۰ درجه از قبل گرم شده قرار میدهیم بمدت ۱۰ دقیقه بپزد اگر زیاد بپزید مثل کیک می شود و حالت سوفله پیدا نمیکند از فر در آورده و گرم سرو کنید

diet925374582634526384769221

چند خاصیت مهم شکلات تلخ

مطالعات دانشمندان آمریکایی نشان می دهد، هر چه مردم کشوری شکلات بیشتری بخورند، آن کشور بیشتر جوایز علمی می گیرد.

شکلات تلخ که سرشار از کاکائو است، نه تنها خوشمزه است، بلکه فلاونوئید موجود درآن، عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد. البته این تنها خاصیت شکلات نیست و شش دلیل مهم وجود دارد که ما شکلات را در سبد تغذیه خود بگنجانیم :

شکلات سرشار از مواد معدنی است
شکلات سرشار از مواد معدنی همچون منیزیم، فسفر، پتاسیم، آهن، روی یا حتی ویتامین ها، به ویژه ویتامین های گروه ب است. شکلات رژیم غذایی را متعادل می کند که البته باید آن را به خوبی انتخاب کرد. بنابراین شکلات تلخ را انتخاب کنید و از انتخاب بیسکویت های شکلاتی یا دسرهای شکلاتی شیرین که ارزش غذایی چندانی ندارند، اجتناب کنید.

شکلات یک ضد افسردگی طبیعی است
شکلات برای تقویت روحیه بسیار عالی است. زیرا اولا دارای منیزیم است  که این ماده معدنی به علت اثرات آرامش بخش و کمک به ارسال تکانه های عصبی از طریق مغز شناخته شده است ؛ از طرف دیگر سرشار از تئوبرومین، محرک شناخته شده و همچنین تیرامین و فنیل اتیل آمین، دو ماده مشابه آمفتامین است که با افزایش اثرات ناقل های عصبی در مغز عمل می کنند. شکلات یک ضد افسردگی طبیعی است که برخی اثرات آن حتی مشابه حشیش است.

منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir)

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!