رکوردران کاهش وزن درجهان

زنان و مردانی که بیشترین کاهش وزن را در جهان داشتند اگرچه افراد زیادی در سراسر جهان از مشکل اضافه وزن رنج می برند، اما به خاطر عشق سیری ناپذیر به خوردن و لذت بردن از غذا نمی توان انکار کرد که کاهش وزن یکی از سخت  ترین کارهاست.

افراد زیادی برای رژیم گرفتن، پیاده روی رفتن، ورزش کردن، و حتی رفتن به سالن های ورزشی برنامه ریزی می کنند تا وزنشان متعادل شود. اگرچه تلاش های افراد زیادی بی نتیجه می ماند، چونکه نمی توانند مدت زمان زیادی در برابر وسوسه خوردن مقاومت کنند.

اما خوب است که هنوز امیدی برای کسانی که فکر می کردند نمی توانند به زندگی ای که قبلا داشتند بازگردند وجود دارد، زمانی که لاغر تر و خوش اندام تر بودند. در اینجا ده نفر را می بینید که بیشترین کاهش وزن را در طول دوران داشته اند و نشان دادند غیرممکن موجود نیست.

۱۰٫ لیزا مک کی
اگر یک خوراکی اعتیاد آور وجود دارا باشند که بیشتر آمریکایی ها نتوانند فاقد آن زندگی کنند آن نوشابه های خنک، شیرین، و گازدار است. این همان چیزی است که باعث اضافه وزن لیزا مک کی هم شده بود، او در گذشته روزی ۱۲ قوطی نوشابه می نوشید و هر بار هم با هر نوشابه ۲ تا ۳ عدد ساندویچ همبرگر می خورد.

,[categoriy]

خیلی وحشتناک است که انسان در سن ۲۴ سالگی ۱۲۷ کیلو وزن داشته باشد.این اضافه وزن مشکلات سلامتی از جمله سختی در تنفس را برای لیزا به همراه داشت. این مشکلات سبب شد لیزا عادت های غذایی اش و غذا خوردن در رستوران های مک دونالد را ترک کند. او همچنین کالری مصرفی هر روزش را محدود به ۱۰۰۰ کالری کرد و نیمی از وزنش را از دست داد.

۹٫ هریت جنکینز
هریت جنکینز ۲۵ ساله مثل خیلی از دختران هم سن و سالش با مشکلاتی روبرو بود: او چاق بود و می خواست وزن متعادلی داشته باشد، اما وزن کم کردن را کار خیلی دشواری می دانست. بدتر از همه به خاطر عادت های غذایی نادرست، وزن زیاد  و سایز بزرگ اندامش نتوانسته بود به آرزویش که معلمی بود برسد.

,[categoriy]

اما او همیشه از یک دوست متشکر است که او را با باشگاه سلامت آشنا کرد و به وزن کم کردنش کمک کرد. طی ۱۸ ماه او ۱۰۰ کیلو وزن کم کرد و توانست اعتماد به نفسی که همیشه دنبالش بود را به دست آورد.

۸٫ راب کوپر
راب کوپر نیازمند یک تغییر بزرگ در زندگی اش بود تا یک روز صبح از خواب بیدار شود و شروع به کم کردن وزن مفرطش بکند. اگرچه او بعد از فارغ التحصیلی از دبیرستان می دانست که باید وزنش را کم کند، اما تا زمان تمام کردن کالج و کار کردنش به عنوان راننده تاکسی به این موضوع اهمیت نداد.

,[categoriy]

او فاقد اینکه توجهی بکند به وزن ۲۱۵ کیلو رسید که همین سبب حمله قلبی خفیف در او شد.به گزارش پارس ناز از آن روز به بعد او تصمیم به رژیم گرفتن کرد و فقط با استفاده از روش های طبیعی ۱۳۶ کیلو وزن کم کرد.

۷٫ روبرتو انریو
داستان زندگی روبرتو انریو نیز مانند بقیه افراد چاق بود تا جاییکه داشتن یک هدف برای او انگیزه شد تا به سبک زندگی سالم و لاغر شدن روی آورد. او آرزو داشت به تیم ماراتون لندن ملحق شده و در مسابقات شرکت کند. با وجودیکه او ۲۷۲ کیلو وزن داشت که حتی حرکات معمولی را برایش دشوار می کرد شروع به دویدن ارام، شنا، دوچرخه سواری و دیگر ورزش ها کرد. در این دوران او توانست ۱۵۹ کیلو از وزنش را کم کند.

,[categoriy]

۶٫ دیوید اسمیت
دیوید اسمیت به خاطر اینکه فاقد عمل جراحی ۸۲ کیلو وزن کم کرده به شهرت رسیده است، این یک کار طاقت فرسا برای هرکسی است که قصد کاهش وزن دارد. اگرچه دلیل او برای رژیم گرفتن و  ورزش مشخص بود،

,[categoriy]

اضافه وزن این مرد از  آزار و اذیت هایی دوران بچگی ناشی می شد که به خاطر موقعیتش بعد از مرگ مادرش در سن ۱۷ سالگی بدتر هم شد. او رژیم گرفتنش را مدیون دوست دخترش می داند که از او حمایت کرد و مشوقش بود. دیوید تا به امروز نیز وزن خود را ثابت نگه داشته است

۵٫ میشل هربانکو
شخص دیگری که مورد لطف ریچارد سیمونز متخصص بدنسازی قرار گرفت، میشل هربانکو بود. سیمونز به او کمک کرد وزن ۴۱۱ کیلو را به ۹۰ کیلو برساند. ۱۹ ماه طول کشید تا او ۳۲۰ کیلو از وزنش را کند که این یکی از بهترین رکوردهایی بود که در گینس ثبت شد. اگرچه برعکس افراد دیگر در این لیست هربانکو برای از بین بردن چربی هایش متوسل به چندین عمل جراحی شد.
,[categoriy]

۴٫ مانوئل یوریب
مانوئل یوریب اهل مکزیک با وزن ۵۶۰ کیلو یکی از بدترین نمونه های چاقی در طول تاریخ بود، تا اینکه با دکتر بری سییرز، خالق برنامه رژیمی ناحیه ای آشنا شد. او حالا دو رکورد جهانی گینس را از آن خود کرده: سنگین ترین مرد و بیشترین کاهش وزن، دو عنوانی که کاملا متضاد همند.

,[categoriy]

چاقی او با یک عشق معمولی به پیتزا شروع شد و با خوردن ساندویچ و دیگر خوراکی های بی فایده شدت گرفت. او در ماه مارس ۲۰۰۶ ۲۳۵ کیلو از وزنش را از دست داد، به خاطر عشقش کلودیا سولیس دوباره توانست سرپا بایستد.

۳٫ پاتریک دوئل
پاتریک دوئل اهل نابراسکا آنقدر سنگین بود که لقب مرد نیم تونی را به او داده بودند. بعضی ها می گویند دلیل اضافه وزن زیاد او شغلش بوده، چون او مدیر یک رستوران بود که همین باعث چاقی مفرطش شد. او برای انجام مراقبت های پزشکی و عمل جراحی مجبور شد به شهر دیگری برود.

,[categoriy]

عمل او دو مرحله ای بود، مرحله اول برداشتن  چربی های شکم و اطمینان از اینکه کاهش وزن او دائمی باشد. مرحله بعدی برداشتن چربی های بقیه بدن و کشیدن پوست بود. درنتیجه این دو عمل به علاوه فعالیت های بعد از عمل برای کاهش وزن او بعد از ترک بیمارستان ۴۱۰ کیلو از وزنش را از دست داد.

۲٫ رزالی بردفورد
مورد رزالی بردفورد ممکن است در بین افراد زیادی دیده شود، کسانی که از استرس های اجتماعی رنج می برند و عزیزانشان را از دست داده اند. او بعد از مرگ مادرش برای مراقبت به یک پرستار سپرده شد، اما آن پرستار را نیز از دست داد. رزالی برای فرار از غم و اندوه فراوانش به خوردن پناه برد و همین غذا خوردن زیاد باعث شد در سن ۱۵ سالگی ۱۴۰ کیلو شود.

,[categoriy]

او در سن ۲۰ سالگی ازدواج کرد و  همیشه در خانه می ماند، همین خانه نشینی باعث شد وزنش در طول ۸ سال به ۵۴۴ کیلو برسد. بااین حال او به لطف ریچارد سیمونز که به او ثابت کرد نگرانش است، توانست با کمک ویدئوی های ورزشی و برنامه غذایی ۴۱۶ کیلو وزن کم کند.

۱٫ جان براور مینوچ
هیچکس دقیقا نمی دانست که جان براور مینوچ از چه زمانی شروع به چاق شدن کرد، اما در سن ۱۲ سالگی ۱۳۲ کیلو وزن داشت که در ده سال بعدی زندگی اش بدتر شده و به ۱۷۸ کیلو رسید. او به خاطر اضافه وزن غیرقابل کنترلش دچار مشکلاتی در ناحیه قلب و شش ها شد و درنتیجه در بیمارستان بستری شد.

,[categoriy]

مورد او غیرعادی تشخیص داده شد، چون از ۶۳۶ کیلو وزنش را ۴۰۸ کیلو را آب تشکیل داده بود. او بعد از مرخص شدن از بیمارستان از رژیم روزانه ۱۲۰۰ کالری تبعیت کرد و ۴۱۹ کیلو از وزنش را کم کرد.

منبع :gahar.ir

 

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!