روش هایی برای از بین بردن بوی نامطبوع سیر

 

سیر با تمام خواص دارویی ، درمانی و طعم دهندگی بوی نامطبوع و تندی دارد و برای اکثر افراد آزار دهنده است . وقتی می خواهید از سیر در غذای در حال پخت تان استفاده کنید ، بوی تند آن تمام فضای آشپزخانه را فرا می گیرد . زمانی که برای خرد کردن سیر از تخته گوشت استفاده می کنید ، برای زمان طولانی بوی سیر را در خود نگه می دارد .

برای از بین بردن بوی تند و نامطبوع سیر راههای زیادی پیشنهاد می شود که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد تا بتوانید بوی سیر را از روی دست ، تخته گوشت و ظروف آشپزخانه از بین ببرید.

برای از بین بردن بوی سیر از روی دستهایتان یک قاشق چای خوری جوش شیرین را با ۲ قاشق چای خوری نمک و کمی آب مخلوط کنید و دست هایتان را به مدت ۱۰ دقیقه در این مخلوط بگذارید.دستهایتان را به مدت ۳ دقیقه در آب لیمو خیس کنید و بعد از این مدت با آب سرد بشویید تا بوی سیر به خوبی از بین برود.اگر از مکمل های سیر استفاده می کنید ، از بوی تند آن در زمان عرق کردن ناراضی خواهید بود.

برای این منظور از تمیز کننده های پوست حاوی اوکالیپتوس، جوهر نعناع یا کافور برای از بین بردن بوی بد عرق استفاده کنید.جوش شیرین و آب ولرم را مخلوط کنید و این مخلوط غلیظ را به مدت ۱۵ دقیقه روی تخته گوشت بگذارید و سپس بشویید تا بوی نامطبوع سیر از بین برود.

ظروف آشپزخانه را با مایع ظرف شویی حاوی لیمو بشویید تا بوی سیر کاملا از بین برود.برای از بین بردن بوی سیر از آشپزخانه از خوش بو کننده ها استفاده کنید. بلافاصله بعد از استفاده از سیر در غذا ، این روش را به کار بگیرید.

منبع :آکاایران

جرم گیری با مواد غذایی

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!