درمان شلی زیر بازو یا سندروم دست خفاشی

بازوهای بزرگ، شل، آویزان و ناخوشایند، حالتی پیچیده و ناموزون به بدن می دهند. ولی با تمرین های ورزشی مناسب، می توانید آنها را تقویت کنید و شکل مطلوبی به آنها بدهید و بدون رژیم آنها را لاغر کنید .

شل بودن بازوها یا محکم نبودن آنها که سندرم دست خفاشی هم نامیده می شود، بیشتر در خانم ها بعد از سنین چهل سالگی دیده می شود. بالا رفتن سن و از بین رفتن کشش و انقباض عضلانی دلایل اصلی این ناهنجاری هستند ولی شما می توانید بدون رژیم غذایی بازوهایتان را تقویت کنید و به آنها استحکام بدهید . چگونه؟ با انجام تمرینات ورزشی که روی عضلات دو سر و سه سر تمرکز می کنند .

۱- معمولا در بسیاری از افراد افتادگی و شل بودن بازوها تنها به دلیل حجم چربی اتفاق نمی‌افتد. یکی از مهم‌ترین علت‌ها، ضعف و افتادگی عضلات است. بهتر است تمرینات نمایشی را یک روز درمیان انجام دهید. انجام سه حرکت انتخابی برای هر عضله می‌تواند تا حد زیادی از بروز افتادگی و شل بودن بازوها جلوگیری کند.

 

۲- انجام تمرینات هوازی مثل پیاده‌روی سریع و بدون وقفه در زمان مناسب می‌تواند در رفع شلی و افتادگی بارو ها موثر باشد. کافی است ۳۰ تا ۴۵ دقیقه از وقت خود را به این کار اختصاص دهید.

 

۳- از امروز تصمیم بگیرید مواد غذایی کارخانه‌ای، فست فود، نمک، غذاهای پرچرب و شکر را از برنامه غذایی‌تان یا حذف کنید یا به مقدار خیلی کمی مصرف کنید.

 

۴- پرخوری یکی از علت‌هایی است که ممکن است تناسب اندام شما  را برهم بزند. توصیه می‌شود با اجرای تکنیک های چهار کلید طلایی لاغری دائمی، پرخوری و چربی اندوزی در بدن تان را متوقف و آنرا ذوب کنید

۵- افرادی که قرار است با وزنه کار کنند باید بدانند که استفاده از وزنه به شرایطی از جمله سن، جنسیت، فیزیک شخصی و … بستگی دارد. همه افراد با ویژگی‌های متفاوت نمی‌توانند از یک وزنه استفاده کنند.

۶- فراموش نکنید که مکمل‌های غیرضروری تاثیری در کاهش حجم چربی‌ها ندارد، پس سعی نکنید از راه‌های میانبر به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید.

تمرین ورزشی برای لاغر کردن بازوها
عضله سازی در بازوها به طور موثری از شل شدن بازوها جلوگیری کرده و و به آنها استحکام می دهد. برای این منظور یک جفت دمبل برای خودتان تهیه کنید. اگر دمبل در دسترس ندارید، از یک جفت بطری آب نیم لیتری استفاده کنید.

بطری های آب هم به اندازه دمبل، کارایی خواهند داشت. دمبل ها یا بطری های آب را در مشت بگیرید. توجه کنید که کف دست ها به سمت بالا باشد. پاها به اندازه عرض شانه ها یا کمی بیشتر فاصله داشته باشند.ع

ضلات شکم را منقبض کنید تا شکم حالت قوسی نداشته باشد و از آسیب به کمر جلوگیری شود. سپس با خم کردن آرنج، دمبل ها را تا نزدیکی سرشانه ها به هم برسانید و همزمان عمل دم را انجام دهید.

سپس همزمان با عمل بازدم دمبل ها را پایین بیاورد تا دست ها در راستای شانه قرار گیرند. این تمرین را هرروز حدود ۲۰ مرتبه انجام دهید. اگر تمرین را یک ماه ادامه دهید، متوجه خواهید شد که در بازوهای تان استحکام و انقباض ایجاد شده و دیگر اثری از سندرم “دست خفاشی” وجود ندارد.

منبع: بیتوته / نمناک

چند اشتباه بزرگ بانوان در ورزش

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!