ربات اسکیت باز

پروفسور ” استلیان کوروس ” از موسسه فناوری فدرال زوریخ با همکاری تعداد دیگری از مهندسان رباتی جالب به نام ” Skaterbot ” رونمایی کرد

با نگاهی به دنیای اطراف خود و یا حتی جستجویی ساده در صفحات مجازی می توانیم به این درک صریح دست پیدا کنیم که بدون شک در طی چند سال اخیر با وجود دانشمندان خبره و متعددی در سرتاسر جهان شاهد پیشرفت چشمگیر و بی نظیر تکنولوزی هستیم که پیشرفت چشمگیر این میزان تکنولوژی تنها و تنها به دلیل سهولت زندگی ما انسان ها انجام شده اند.

از مهم ترین صنعت هایی که با پیشرفت فراوانی در طی چند سال اخیر روبرو شده اند، صنعت اتومبیل، گوشی های هوشمند، رایانه ها و… می باشند که توانسته اند محبوبیت بسیار زیادی کسب کنند. اما یکی دیگر از زمینه هایی که به مدت یک الی دو دهه در حال ارتقا و پیشرفت است، دنیای رباتیک است که بیشتر برای رفع نیازهای انسان و یا حتی نجات انسان ها از زیر آوار نیز طراحی گشته اند.

با این وجود گفته می شود که دنیای مدرن جایی است که در آن ربات های هوشمند دارای نقش اصلی و اساسی دارند که حتی دیگر نیازی به نیروی انسانی در کارخانجات مختلف نخواهد بود و این ربات ها خواهند بود که می توانند نیازها را برطرف نمایند.

اما اخیرا ویدیویی جالب از رباتی بسیار باهوش در صفحات مجازی منتشر شد که توانست با بازدید و واکنش های متعددی روبرو شود. جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

پروفسور ” استلیان کوروس ” از موسسه فناوری فدرال زوریخ با همکاری تعداد دیگری از مهندسان رباتی جالب به نام ” Skaterbot ” رونمایی کرد که این ربات بسیار هوشمند می تواند به راحتی تمام بر روی زمین یخ زده اسکیت بازی نماید. از این رو این ربات بی شک جزء یکی از جذاب ترین موردهای تاکنون است که توسط دانشمندان ساخته شده است و می تواند در دنیای آینده بسیار پرکاربرد باشد.

این ربات باهوش دارای ۴ پا است که با استفاده از سنسورهایی که درون آن به کار رفته است بر روی نحوه حرکت بر روی زمین یخ زده متمرکز می شود و می تواند در آینده نه چندان دور برای ماموریت های جستجو و نجات در مناطق یخ زده استفاده شوند.

منبع

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!