دلایل پوشیدن لباس نخی در تابستان

دلایل پوشیدن لباس نخی در تابستان

وقتی بعد از چند دقیقه پیاده روی زیر آفتاب سوزان، زیر چتر می نشینید، چه حسی دارید؟ چرا زیاد عرق می کنیم؟ مخصوصا اگر لباس هایی از جنس نایلون و هر جنسی غیر از نخ پوشیده باشیم.

در گرمای ۴۵ درجه و بیشتر از آن که در بعضی از کشورها وجود دارد، باید به شدت مواظب باشیم که دچار گرما زدگی و دیگر بیماری هایی که در اثر گرما به وجود می آیند، نشویم. از خودتان سوال ساده ای را بپرسید. چرا درلباس هایی به غیر نخی، عرق می کنید؟ جواب را در پائین مشاهده کنید.

 

دقیقا چه اتفاقی می افتد؟
عرق کردن روش طبیعی بدن ما برای خنک شدن است. بدن ما در طول تابستان برای کاهش گرمای خود، زیاد عرق می کند. نخ ، الیافی است طبیعی که به دلیلی فواید زیادی که دارد برای گرمای تابستان مفید است.
۱. نخ، باعث می شود هوا به خوبی جریان پیدا کند و به جذب و از بین بردن رطوبت بدن که در اثر عرق کردن به وجود می آید، کمک می کند. و به دلیل این که بدن را خشک و خنک نگه می دارد، رشد و تکثیر قارچ را در بدن به حداقل می رساند.
۲. نخ، سبک است و اگر رنگ روشن باشد باعث می شود به جای آنکه گرما جذب شود، از آن عبور کند و در نتیجه ما زیاد احساس گرما نمی کنیم. اگر به جای لباس های چسبان از لباس های گشاد استفاده کنیم، فضای زیادی برای عبور هوا وجود دارد و این مساله نیز باعث می شود که کمتر احساس گرما کنیم.
۳. نخ باعث کاهش واکنش های حساسیتی شدید می شود و برای کسانی که پوست حساس دارند بسیار مناسب است. چون الیاف های مصنوعی دیگر مانند نایلون و … ، گرما را جذب می کنند و در خود نگه می دارند و باعث جوش زدن، حساسیت های پوستی و بوی بد بدن می شوند.
۴.فصل تابستان نزدیک است، در نتیجه در این فصل، لباس های نخی بپوشید، رنگ لباس تان روش باشد، عینک آفتابی بزنید و از کلاه و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!