در برنامه رژیم غذایی خود حتما میان وعده ها را بگنجانید

 

یک رژیم غذایی کامل شامل انواع میان وعده های مفید غذایی می باشد از مصرف میان وعده در دوره رژیم گرفتن خود غافل نشوید و آن ها را حذف نکنید نادیده گرفتن میان وعده ها تاثیرات منفی زیادی برای سلامتی مان به همراه دارد و در پروسه کاهش وزنمان اختلال ایجاد میکند.تصور نکنید میان وعده ها باعث چاقی شما می شوند این امر کاملا نادرست و اشتباه است .

اگر قصد دارید که وزن خودتان را کاهش بدهید، نباید به هر توصیه بی پایه و اساسی گوش کنید. کاهش وزن سالم و درست، چند ویژگی اصلی دارد: از بین بردن وزن اضافی بدون آزار دادن فرد، اختلال ایجاد نکردن در زندگی اجتماعی و حذف نکردن وعده های غذایی اصلی.

برای کاهش وزن، همیشه باید یک قاعده مهم را رعایت کنید: هیچ وقت اجاز ندهید که بیش از حد گرسنه شوید. گرسنگی بیش از حد واقعا چه مشکلی به وجود می آورد؟ گرسنگی، یکی از نیازهای اولیه انسان است که واقعا قابل انکار نیست.

بنابراین، اگر نیازهای اولیه شما دچار مشکل شود، قطعا تصمیم های ضعیفی می گیرید. درواقع، وقتی که شدیدا گرسنه می شوید، دیگر نمی توانید تا استفاده از مواد غذایی سالم صبر کنید. درنتیجه، به استفاده از غذاهای روی می آورید که سریعا قابل دسترس هستند و درنهایت هم از کار خودتان پشیمان می شوید.

وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها باید طوری تنظیم شوند که جلوی احساس گرسنگی شدید را بگیرند. در این صورت، توانایی شما در انتخاب غذاهای سالم دچار مشکل نمی شود. استفاده از میان وعده های سالم، نقش مهمی در کاهش وزن دارند.

به جای استفاده از انواع خوراکی های مضر مثل چیپس، از پسته خام، تخم مرغ آب پز، ماست یونانی با میوه و… استفاده کنید. حذف کردن وعده های غذایی اصلی را هم کاملا فراموش کنید.

منبع :دکترسلام

اهمیت مصرف مواد غذایی مقوی در صبحانه

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!