خوراک ماهی با سالاد گوجه فرنگی برای شام امشب

cook872465827643813413۵۷
مواد لازم برای چهار نفر

فیله‌ماهی بدون پوست و استخوان هرکدام به وزن ۲۰۰ گرم چهار عدد
روغن‌زیتون سه قاشق غذاخوری

مواد لازم برای سالاد گوجه‌فرنگی

گوجه‌فرنگی خرد شده یک عدد

پیاز خلالی شده نصف عدد

فلفل‌قرمز تند خرد شده یک عدد

سرکه سیب دو قاشق غذاخوری

برگ ریحان تازه و درشت ۱۵-۱۰ عدد

روغن‌زیتون یک قاشق غذاخوری

نمک و فلفل‌سیاه به میزان لازم

 طرز تهیه:

گوجه‌فرنگی، پیاز، فلفل‌قرمز و سرکه را در ظرفی مخلوط کنید. بعد برگ‌های ریحان را خرد کرده و به همراه روغن‌زیتون در سالاد بریزید و هم بزنید. سپس به سالاد نمک و فلفل بزنید و در آن را ببندید و ظرف را در یخچال بگذارید تا سه ساعت استراحت کند و مزه‌دار شود.

روی ماهی‌ها نمک و فلفل بپاشید و به مدت هشت دقیقه روی حرارت ملایم در تابه‌ای که از قبل چرب شده سرخ کنید. این ماهی‌ها را به همراه سالاد گوجه‌فرنگی‌ سرو کنید.

 

cook872465827643813413۵۸

خواص جادویی روغن زیتون
نقش روغن زیتون در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی از مدت ها پیش اثبات شده است. دانشمندان دریافتند که در روغن زیتون نوعی آنتی اکسیدان وجود دارد که سلول های قرمز خون را از صدمه دیدن محافظت می کندین ترتیب که مصرف ۲ قاشق غذاخوری روزانه به مدت ۱ هفته سبب کاهش چشمگیر کلسترول و افزایش آنتی اکسیدان های خون می شود.
روغن زیتون تنها روغنی است که توسط معده بسیار خوب تحمل می شود.در واقع روغن زیتون عملکرد محافظتی برای معده داشته و این ارگان را از زخم و التهاب محافظت می کند.این روغن همچنین می تواند از تشکیل سنگ های صفراوی نیز جلوگیری کند.

فواید روغن زیتون با استفاده موضعی آن تکمیل می شود چرا که این روغن به دلیل داشتن انواع اسیدهای چرب اشباع نشده می تواند نسبت کلسترول خون را کاهش دهد و از لخته شدن خون جلوگیری کند و علاوه بر آن میزان قند خون و انسولین را نیز متعادل کند.

خوردن روغن زیتون قبل از غذا از بروز زخم معده جلوگیری کرده و اگر روزانه یک یا دو قاشق غذاخوری به همراه لیمو یا قهوه مصرف شود، مانع از بروز یبوست به خصوص در روده های آسیب دیده می شود.
روغن زیتون را روغن زیبایی هم می نامند زیرا از طریق اسید های چربی که دارد سلول ها را به صورت یکدست در کنار هم قرار داده و موجب ساخت عروق بیشتر در کنار سلول های پوستی می شود. افزایش خون رسانی به این سلول ها، پوست را صاف تر و درخشنده تر می کند.

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!