خواص کنگر فرنگی

خواص کنگر فرنگی

 

کنگر فرنگی، ارده شاهی یا آرتیشو (نام گیاهشناسی: Cynara scoolymus) نوعی گیاه یکساله است که بومی جنوب اروپا و کنارهٔ مدیترانه است. غنچهٔ این گیاه خوراکی است و بیشتر به صورت آب پز پخته می شود.درادامه مطلب زیر با خواص کنگرفرنگی آشنا می شوید.

کنگر گیاهی است علفی که در ایران نیز پرورش داده می شود و در طب نوین عصارهٔ ان به صورت آمپول یا قطره بنام کوفیتول تجویز می شود.گیاه آرتیشو یا کنگر فرنگی در تحریک ترشحات صفرا، درمان نارسایی و اختلالات کبدی و دفع سموم از بدن بیماران مبتلا به آنژین کاربرد دارد.

برگ های آرتیشو دارای اینولین و ماده ای تلخ بنام سینارین (Cynarine) بوده و این گیاه حاوی پروتئین، آهن، فسفر، پتاسیم، سدیم، کلسیم، ویتامین A، B1، B2، B3، ویتامین C است.سینارین موجود در این گیاه باعث تحریک ترشحات صفرا می شود.

کبد را تمیز و اعمال آن را تنظیم می کند.در اختلالات کبدی نظیر یبوست های ناشی از عدم دفع صفرا، وجود صفرا در خون، ورم روده، زردی و افزایش کلسترول خون موثر است.

مصرف آن در درمان بیماری های مختلف مانند مرض قند ناشی از نارسایی اعمال کبد وچاقی، کهیر، آسم، نقرس، سنگ کلیه، تصلب شرائین، رماتیسم، کمی دفع ادرار مفید است.کنگر فرنگی در بیماری هایی مانند آنژین، موجب دفع سموم از بدن بیمار از راه ادرار می شود.

این گیاه باعث دفع سنگ های کیسه صفرا شده و هضم غذا را در پی دارد.آرتیشو یا کنگر فرنگی داروی لاغری است و کسانی که می خواهند وزن کم کنند و لاغر شوند می توانند هر روز آرتیشو بخورند.

این گیاه در درمان میگرن موثر است.همچنین افرادی که بدن آن ها دچار خارش می شود، نیز می توانند از عصاره ی این گیاه در درمان و برطرف کردن خارش استفاده کنند.بهتر است زنان در طى دوره شیردهی از مصرف آرتیشو خوددارى کنند؛ چرا که ترشح شیر را کاهش مى دهد.

منبع:آبانک

خواص فراوان جوانه ماش

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!