خواص شنبلیله از جمله موجب کاهش وزن و لاغری می شود

شنبلیله

برای کاهش میزان قند خون یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله ناشتا بخورید.

 

شنبلیله بیشتر در مناطق مدیترانه ای و جنوب اروپا رشد می کند. دانه و برگ های آن به عنوان ادویه مورد استفاده قرار می گیرد. این گیاه که خواص دارویی زیادی دارد، بیماری های متعددی را درمان می کند.

شنبلیله سبزی اصلی قورمه سبزی ، غذای مطبوع ایرانی است . این گیاه در نواحی مختلف ایران ، مصر ، هند ، الجزیره ، ایتالیا و اسپانیا می روید . شنبلیله دارای مواد چرب ف مواد نشاسته ای ، مواد ازته ، مواد فسفره و مادهای بنام گونل لین می باشد .

ترکیبات شیمیایی شنبلیله:

البته این گیاه دارای طعم و اسانس معطر می باشد . تحقیقات جدید نشان داده است که شنبلیله دارای اسید نیکوتینیک یا نیاسین که ویتامین B3 نیز نامیده می شود ،‌می باشد . این ویتامین عامل جلوگیری کنند ه از بیماری پلاگرا می باشد و همچنین اثر گشاد کننده عروق را نیز درا است

خواص داروئی شنبلیله:

یکی از دانشمندان با تحقیقات زیادی که روی شنبیلیه انجام درد دریافت که شنبلیله در رفع سل استخوانی اطفال بسیار موثر است . شنبلیله در طی قرون گذشته در ایران برای بسیاری از بیماریها مصرف می شده است . برای این منظور حتی از دانه شنبلیله استفاده شده است و بیماریها سریعا بهبود پیدا می کند .شنبلیله چون دارای مواد فسفره ،‌آهن ،‌ازته و یاستازهای مختلف می باشد تقویت کننده لوزالمعده نیز می باشد و بنابراین دستگاه هاضمه را بکار انداخته و لاغری های مفرط را از بین می برد .
شنبلیله بطور کلی شفادهنده بیماریهای روحی و جسمی است وحتی اثرات مفیدی در اشخاص مبتلا به مرض قند و سل ریوی و استخوانی درد . در قدیم شنبلیله برای مداوای بیماری قند بکار می رفته است دانه شنبلیله با این همه خواص مفید دارای بوی ناپسند است بنابراین برای استفاده از آن دانه در شده آنرا با مواد معطر باید مخلوط نمود که بوی بد آن را تا اندازه ای برطرف کنند .

شنبلیله

شنبلیله با ایجاد احساس سیری در فرد به کاهش وزن کمک می کند.

طرز استفاده از شنبلیله:

برای تهیه پماد شنبلیله ۳ تا ۴ قاشق سوپخوری در دانه شنبلیله را با سرکه مخلوط کرده و برای رفع التهابهای سطحی پوست بدن مصرف کنید .برای تقویت عمومی بدن بهتر است که دانه شنبلیله و گیاه آن را قبل از غذا مصرف کرد
* به نوشته سایت «ehow»، نتایج بررسی های متعدد نشان می دهد، مصرف روزانه ۵۶ گرم تخم شنبلیله، به طور چشمگیری خطر بروز حمله قلبی را کاهش می دهد و در کاهش کلسترول و قند در بیماران دیابت نوع ۲ نقش دارد.

 

* با ایجاد احساس سیری در فرد به کاهش وزن کمک می کند.

 

* مخلوطی از ماست و مقداری تخم پودر شده شنبلیله را پس از صرف غذا میل کنید تا باعث کاهش وزن شود.

 

* شیر در زنان شیرده را افزایش می دهد.

 

* برای کاهش میزان قند خون یک قاشق چای خوری دانه شنبلیله ناشتا بخورید.

 

* مانع بروز چین و چروک، دانه های سرسیاه، خشکی و جوش های قرمز می شود. ضماد تهیه شده از برگ های تازه شنبلیله و آب را روی صورت بمالید و پس از ۲۰ دقیقه با آب ولرم بشویید.

 

* ناراحتی های مربوط به قاعدگی را کاهش می دهد.

 

* مصرف شنبلیله، مانع ریزش مو و به وجود آمدن شوره سر می شود.

 

* خاصیت ضدالتهابی آن، زخم های خارجی یا کبودی را التیام می بخشد.

 

منبع: روزنامه خراسان/بیتوته

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!