خروجی آموزش و پرورش منطبق با نیازهای جامعه نیست

خروجی آموزش و پرورش منطبق با نیازهای جامعه نیست

 

مهدی نویدادهم شنبه اول مهرماه در آیین نمادین نواختن زنگ مهر و آغاز سال تحصیلی ۹۷-۹۶ در شیراز گفت: علی‌رغم تلاش‌های فراوان، خروجی آموزش و پرورش با نیازهای جامعه فاصله دارد و برهمین اساس سند تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت تصویب شد که اجرای کامل آن یک ضرورت است.

نوید ادهم خاطرنشان کرد: امیدوارم با همکاری همه نهادها و به‌ویژه معلمان، بتوانیم این تحول جدی و سرنوشت‌ساز را برای آینده کشور رقم بزنیم تا آموزش و پرورش از یک نظام آموزشی، به یک نهاد فرهنگی تربیتی تبدیل شده و زمینه‌ تربیت پذیری دانش آموزان فراهم شود.

وی با تاکید بر نقش ویژه دانش آموزان در تحقق سند تحول بنیادین گفت:‌ بنابراین است که با تحولی سازنده در رویکرد آموزش و پرورش، نقش آموزشی معلمان در مدارس به نقش تربیتی تبدیل شود؛ عنصر اصلی در این تحول دانش آموزان هستند که با تلاش مضاعف آنها می‌توانیم فرآیند تربیت پذیری را در کلاس درس تسهیل کنیم.

نویدادهم با تصریح اینکه معلمان باید شوق یادگیری را در دانش‌آموزان ایجاد کنند، گفت: صحنه‌گردانان اصلی میدان یادگیری دانش‌آموزان هستند که می‌توانند با حضور اثر بخش در کلاس، زمینه‌ساز دگرگونی باشند.

این مقام مسئول گفت: در این تحول می‌خواهیم چرخه یاد دادن را به یاد گرفتن و تربیت کردن را به تربیت شدن در همه ساحت‌های آن تبدیل کنیم و این مهم باید به مطالبه دانش آموزان و والدین تبدیل شود.

دبیر کل شورای عالی وزارت آموزش و پرورش، اصلی ترین کار آموزش و پرورش در سال‌های اخیر را تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت عنوان و اضافه کرد: امسال ۱۳٫۵ میلیون دانش آموز در ۱۰۶ هزار مدرسه مشغول به تحصیل هستند که بیش از ۹۶۰ هزار معلم پذیرای این دانش آموزان در مدارس هستند

منبع:ایسنا

برای پیشرفت کشور: باید زنان توانمند پرورش بدهیم،نه مردان گردن کلفت!

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!