جلوگیری از سر خوردن ماشین در برف

جلوگیری از سر خوردن ماشین در برف

 

بارش برف سبب لغزندگی جاده ها و گرفتگی معابر شده و رانندگی را برای سرنشینان وسایل نقلیه با مشکل مواجه کرده است.اگر مجبور هستید در هوای زمستانی رانندگی کنید از تجهیز خودروی خود به زنجیر چرخ و یخ شکن اطیمنان حاصل کنید.

برای رانندگی بهتر در شرایط برفی سرعت خود را کاهش دهید و در مسیر مقابل فضای بیشتری برای توقف در نظر بگیرید، همچنین به آرامی ترمز کنید تا خودرو لیز نخورد و اگر چرخ ها قفل کرد از گرفتن ترمز پرهیز کنید.

 

یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که چراغ ها و شیشه جلو را تمیز نگه داشته و برای حفظ انقباض به ویژه در سراشیبی از دنده سنگین استفاده کنید و روی پل ها و روگذرها و داخل خیابان های کم رفت و آمد که سریع تر یخ می بندند بیشتر مراقب باشید.

چگونگی کنترل خودرو هنگام سر خوردن

نکاتی که باید هنگام لغزش چرخ ها باید رعایت کنید این است که فرمان را به سمت خارج خیابان بچرخانید تا از کار افتادگی چرخ جلو خنثی شود و به حالت مناسب بازگردد هنگام لغزش چرخ ها پا را از روی پدال گاز و ترمز برداشته و با فشار روی کلاج قرار دهید تا لغزش برطرف و خودرو به حالت عادی بازگردد.

چگونگی کنترل شرایط هنگام قفل شدن چر خ ها

در چنین شرایطی هنگام قفل شدن چرخ های جلو پا را از روی ترمز و پدال گاز بردارید کلاج را فشار دهید سپس خودرو را به سمت سر خوردگی قسمت عقب خودرو هدایت کنید.مراقب باشید که انجام بیش از حد این کارها خودرو را به طور کامل به طرف خلاف مسیر برمی گرداند.

منبع:  فارس-saten.ir

علت زیاد شدن مصرف سیگار بین دانشجویان

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!