توغچه کازاز ملکه زیبایی ترکیه و یک سئوال شرعی

 

mage423765827487008

آخه مگه میشه!! آیا می تواند موبایل خود را بدون وضو لمس کند؟

 

این سوال کازاز موجی از یادداشت های تمسخرآمیز کاربران اینترنتی را به دنبال داشته است.

ملکه زیبایی و جنجالی ترکیه، با طرح سوالی عجیب در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر درباره تلفن همراهش، با واکنش گسترده کاربران اینترنتی مواجه شد.

توغچه کازاز” ستاره معروف ترک، با درخواست صدور فتوا درباره حکم لمس تلفن همراهش که نرم افزارهای قرآنی در آن نصب کرده است، موجب جنجال در شبکه های اجتماعی شد.

به گزارش پایگاه اینترنتی “شاشه نیوز”، کازاز از مفتی ها خواسته است فتوای مربوط به حکم لمس گوشی تلفن همراهش را که به تازگی در آن نرم افزار قرآن نصب کرده است، صادر کنند.

mage423765827487009

توغچه کازاز ستاره معروف ترک

 

وی درحساب توییتری خود با یادآوری نصب نرم افزار قرآنی پرسیده است: آیا می تواند موبایل خود را بدون وضو لمس کند؟

این سوال کازاز موجی از یادداشت های تمسخرآمیز کاربران اینترنتی را به دنبال داشته است.

کازاز بازیگر و مدل لباس ترک و متولد ۲۸ آگوست ۱۹۸۲ در استان بالیکسیر ترکیه است.

منبع:‌العالم

 

Young businesswoman and young businessman side-by-side in starting position and determined to win. Concepts: competition; corporate race; power struggle; battle of the sexes. Studio photography, isolated on white background.

تفاوت های جنسی در بینایی بین زنان و مردان وجود دارد.

مردان متفاوت از زنان می بینند!!

تحقیق جدید منتشر شده درمجله Biology of Sex Differences نشان می دهد روشی که مراکز بصری مغز مردان و زنان کار می کند متفاوت است. مردان حساسیت بیشتری به جزئیات خوب و محرک های به سرعت در حال حرکت دارند، اما زنان در افتراق بین رنگ ها بهتر هستند.

به گزارش بنیان به نقل از medical xpress، در سراسر قشر مغز ، غلظت بالایی از گیرنده های هورمون جنسی نر (آندروژن) وجود دارد، به خصوص در قشر بینایی که مسئول پردازش تصاویر است. آندروژن همچنین مسئول کنترل رشد سلول های عصبی در قشر بینایی در طول جنین زایی است، به این معنی که مردان ۲۵ درصد بیشتر از این سلول های عصبی نسبت به زنان دارند.
محققان از کالج بروکلین و دانشگاه هانترشهرنیویورک، دید مردان و زنان دانشگاهی و دبیرستانی بالاتراز ۱۶ سال را با هم مقایسه کردند. همه داوطلبان می بایست دید طبیعی و بینایی چشم ۲۰/۲۰ (یا ۲۰/۲۰ زمانی که با عینک یا لنزهای تماسی اصلاح شود) داشته باشند.
هنگامی که داوطلبان تحت تست توصیف رنگ در سراسر طیف بینایی قرار گرفتند، آشکار شد که دید رنگی مردان متفاوت است و آنها نیاز به یک طول موج کمی طولانی تربرای یک رنگ نسبت به زنان دارند. مردان همچنین دارای محدوده گسترده تری در مرکز طیف بوده که آنها کمتر قادر به تمایز بین رنگ ها می کند.
تصویری ازستون های روشن و تاریک برای اندازه گیری عملکرد حساسیت – کنتراست (CSF) دید مورد استفاده قرار گرفت، ستون ها افقی و یا عمودی بودند و داوطلبان مجبوربه انتخاب یکی از آنها بودند که می دیدند. درهرتصویر، هنگامی که ستون های روشن و تاریک جایگزین هم می شدند تصویر متحرک به نظر می رسید.
با تغییر سرعت جایگزینی ستون ها و یا چگونگی به هم نزدیک شدن آنها، این تیم نشان داد که با سرعت متوسط تغییرتصویر، ناظران حساسیت به ستون های نزدیک هم را از دست داده وبه ستون های دورتر از هم حساس می شوند. ولی هنگامی که تغییر تصویر سریعتر می شود هردو جنس کمتر قادر به تحلیل  این تصاویر هستند. به طور کلی مردان بهتر می توانند نسبت به زنان تصاویرنزدیک به هم به سرعت در حال تغییر را تجزیه تحلیل کنند.

پروفسور Israel Abramov، رهبر این مطالعه اظهار داشت: همانند حواس دیگر، مانند شنوایی و سیستم بویایی ، مشخص شده تفاوت های جنسی در بینایی بین زنان و مردان وجود دارد. عناصر دیدی که ما اندازه گیری کردیم با ورود ازمجموعه خاصی نورون های تالاموس به کورتکس بینایی اولیه تعیین می شود. ما نشان دادیم که از آنجا که این نورون ها بوسیله کورتکس طی جنین زایی که هورمون تستوسترون نقش مهمی در آن دارد، هدایت می شوند ، بطریقی منجر به ارتباطاط  متفاوتی بین زن و مرد می شوند.

نظر شما چیست؟ ( بدون نظر )

تایید کنید که ربات نیستید !!!